Gitarista Dewey Fin (Jack Black). Srdcom rocker, bezmedzne uctieva myšlienky rockovej hudby a života okolo nej. So svojou záľubou skákať do publika a k 20-minútovým gitarovým sólam je rozhodnutý doviesť svoju kapelu k víťazstvu v Súboji kapiel. Namiesto toho ho však spoluhráči z kapely vyhodia. Zdrvený a bez peňazí sa Dewey poflakuje po byte. Potom, čo zdvihne telefón, ktorý je určený pre jeho spolubývajúceho Neda (Mike White), impulzívne prijíma prácu ako suplujúci učiteľ na prestížnej základnej škole. Tam sa stretáva s upätou riaditeľkou Mullinsovou (Joan Cusack), ktorá bedlivo kontroluje svoje vystupovanie a to isté vyžaduje od všetkých učiteľov. Zatiaľčo Dewey nemá ani tušenia ako vyučovať, vie ako vo svojich žiakoch vzbudiť dôveru. Keď si náhodou vypočuje hodinu hudobnej výchovy, rozhodne sa svojich žiakov, týchto mladých hudobných géniov, preformovať z klasického školského orchestra do hlučnej rockovej kapely, čím navždy zmení ich životy. So svojou novou kapelou sa Dewey vydá bojovať do vysneného Súboja kapiel. (oficiální text distributora)

punkton

Jack Black bol skvelý, to sa musí nechať, ale... tento sto krst opakovaný scenár, už trochu nudí. A hlavne je to až príliš na hlavu. Hudba skvelá, Jack Black skvelý, no škoda toho klišé. ()

Perineum

Film mých divokých, mladých let, který jsem viděl nesčetně krát. Skvělá hudba a dokonalý (!) Jack Black. I teď si čas od času pustím závěrečný song. Bylo by to na 5*, nebýt závěrečného zmoudření. ()

iwee23

nechápu to vysoký hodnocení tady. Škola ro(c)ku je těžce podprůměrná komedie, kterou zachraňuje jen kvalitní soundtrack ()

Damnsinead

Hudba je výborná, ale ten zbytek není žádná sláva. Zápletka je hodně přitažená za vlasy. Dewey nemá o učení ani páru, ale dostane místo učitele na prestižní škole. Bůhvíjak dlouho se poflakuje, potom učí děti rock, a nikdo si ničeho nevšimne. Jako vážně? Jack Black navíc hrozně přehrává. Hudba se dá prožívat, ale ne tím, že ze sebe bude dělat trotla. Celý film nakonec zachraňuje jenom parta děcek a soundtrack. ()

Jincom

Pár vtipných hlášek, jinak typická americká sračka plná zavedených klišé a bohužel absolutně nenadchla ani po hudební stránce, což byl jeden z důvodů, proč jsem na to koukal. Velké zklamání z této spíše trapné one man show, které nutí k zamyšlení, proč má tady podobný film tolik hodnocení?! ()

Honza.Dunder

Luxusní film! Pěkný originální příběh, který každého hudebníka i nehudebníka musí zaujmout, velká porce inteligentního humoru, skvělá zvuková stránka filmu a to celé v podání Jacka Blacka, který ve filmu skutečně září. 10/10 ()

Dupac

Být dramaturgem nějaké family-friendly telky, taky se neubráním pokušení nasazovat to v repríze každé druhé nedělní odpoledne. Generický scénář ve stylu "nesourodá parta to i přes překážky nakonec všem nandá", směs vesměs dobře vybraných talentovaných děcek z americké ZUŠky a uvolněná atmoška při natáčení, kterou se (zjevně díky Linklaterovi) povedlo přenést na plátno, tvoří do dneška mix solidní a korektní zábavy pro celou rodinu. Jen ten Jack Black i s tím svým nadšením pro sedmdesátkový rock stihnul hodně vyčichnout. Až mě při tom zamrzelo, jak moc už je dneska motto LET'S ROCK mimo mísu. ()

Nataniel73

Škola rocku je mimoriadne vydarená komédia s náučným a hlavne výchovným kontextom. Dnešná mládež by si mohla brať príklad z detí, ktoré k rockovej hudbe predtým ani nepričuchli, ale správnou motiváciou a odhodlaním založili fungujúci projekt, ktorý mal budúcnosť. Jack Black v hlavnej roli sa prejavil ako neskutočný show man, ktorý navyše perlil počas celého filmu jedna radosť. "Jdu od toho. Ať si nechají své školní uniformy. To ale není špatný. Že to není špatný? To měl být vtip." Áno, tento film bol istotne zamýšľaný ako vtip a to sa mu na 100% podarilo. Ibaže má v sebe aj pridanú hodnotu. Skrachovaný hudobník vlastne ani nevedel, čo si počať s triedou slušných detí. Až pokým ich neuvidel hrať. Najprv sa pomocou malej finty votreli na súboj kapiel a nakoniec na ňom aj zažiarili pred tvárami nasratých a neskôr udivených rodičov. "Vaše děti se někde stratili." Každý milovník rockovej hudby by si mal tento film pozrieť a verím, že silná nostalgia sa dostaví...Za mňa jeden z TOP 100 filmov a 85%. It´s a long way to the top If you wanna rock n roll. ()

grangerova

Tohle je prostě film mého dětství, viděla jsem ho snad stokrát a naučila jsem se díky němu poslouchat Ramones nebo Stevie Nicks. No a nejlepší na něm je, že i po tolika letech je pořád skvělej a nevnímám ho jen jako dětskou nostalgii. Nemůžu tedy dát jinak než pět hvězd (ačkoliv moc dobře vím, že pan S. na hvězdičky nehraje). ()

Dr_Zetor

Ačkoliv jde o komedii, nedá se říci, že by film byl právě nabytý gagy. Ovšem naprosto naplno zahrané rockové vypalovačky v podání Jacka Blacka se prostě musí vidět. Pro každého, kdo má tuto hudbu alepoň trochu rád jde o naprostou nutnost. A pro ty ostatní jde o příjemný odpočinkový film na sobotní večer. ()

Praso

Jack Black je opravdu vynikající a na něm celej film stojí, nedokážu si místo něj nikoho představit. Hrozně mě zaujala jedna pasáš a to je když Jack dává dětem nástroje a Lawrenc jde zahrát na klávesy Touch Me od The Doors, to je prostě nářez, jinak u filmu jsem ani nepřemejšlel nad jeho záporama a proto jsem si ho tolik užil, neboť sem byl velmi nadšen z výběru hudby. ()

kuchtajz

Mam rád bláznivý komedie se skvělými komiky mezi které rozhodně Jack Black patří,takže se nedivte mému hodnocení a když k tomu ještě přidam lásku k hudbě.Určitě ale nedal Black do své role vše ze svého komediálního nadání(z toho hudebního do toho dal 200%),jelikož je to přeci jen rodinná komedie,ale i tak bych na to koukal dokola. ()

Gagin

Nevím trochu mi to nesedlo, především jsem čekal víc a byl jsem potom sklamán. Navíc rock není zrovna můj typ muziky. Jediné co bych vyzdvihl je herecký výkon Jack Blacka, který to zahrál výborně. Ale film jako celek žádný zázrak, dávám pouze 2,5 **... ()

lip2

Film byl podle mě uplně v pohodě hlavně protože tenhle žanr hudby je my velmi blizký .Asi největší konkurent malý nicky satan junior. ()

Rocková panda se vrací

Rocková panda se vrací

15.07.2008

Jack Black momentálně ruluje v kinech jako bojovná černobílá chlupatá koule (samozřejmě jen ve verzích bez dabingu) a brzy se po boku Bena Stillera a Roberta Downeye Jr. vrhne doprostřed akční… (více)

Wrestler Jack Black

Wrestler Jack Black

22.11.2005

Herec Jack Black už sice za pár dní vstoupí na plátna kin jako filmař dobrodruh v očekávaném hitu King Kong, ale v současnosti již pracuje na další filmu, který jej vrací k jeho hereckým kořenům,… (více)