Gitarista Dewey Fin (Jack Black). Srdcom rocker, bezmedzne uctieva myšlienky rockovej hudby a života okolo nej. So svojou záľubou skákať do publika a k 20-minútovým gitarovým sólam je rozhodnutý doviesť svoju kapelu k víťazstvu v Súboji kapiel. Namiesto toho ho však spoluhráči z kapely vyhodia. Zdrvený a bez peňazí sa Dewey poflakuje po byte. Potom, čo zdvihne telefón, ktorý je určený pre jeho spolubývajúceho Neda (Mike White), impulzívne prijíma prácu ako suplujúci učiteľ na prestížnej základnej škole. Tam sa stretáva s upätou riaditeľkou Mullinsovou (Joan Cusack), ktorá bedlivo kontroluje svoje vystupovanie a to isté vyžaduje od všetkých učiteľov. Zatiaľčo Dewey nemá ani tušenia ako vyučovať, vie ako vo svojich žiakoch vzbudiť dôveru. Keď si náhodou vypočuje hodinu hudobnej výchovy, rozhodne sa svojich žiakov, týchto mladých hudobných géniov, preformovať z klasického školského orchestra do hlučnej rockovej kapely, čím navždy zmení ich životy. So svojou novou kapelou sa Dewey vydá bojovať do vysneného Súboja kapiel. (oficiální text distributora)

TetaJane

I love rock'n'roll! Ale tento snímek postrádá nějaký zajímavější děj, nepředvídatelný konec a ani moc humoru, kvůli kterému bych se popadala za břicho, tam není. Rock forever, ale v tomto podání ne ;) ()

Trauma

Pěkné. Čekala jsem americkou blbost, ale ono to bylo docela milé i vtipné a hloupé ne moc. A Jacka Blacka dost nemusím, ale tady byl vážně skvělý! ()

Kingjiri

Jack Black umí být občas se svym přehrávánim dost protivnej (stejně jako Adam Sandler), ale tady se vcelku krotil a pár jeho xichtů se k roli ortodoxního rockera hodilo. Pokud beru Školu ro(c)ku jako snímek převážně pro děti, tak jde o stravitelnou komedii na jedno zkouknutí, která obsahuje spousty klišé, ale neni natolik přiblblá, jako žánrová konkurence. A vzhledem k tomu, že nemám rád hudební filmy a rock neposlouchám, dá se považovat moje hodnocení v podobě tří silnějších hvězd za úspěch. PS: Pokud máte rádi rock, přidejte si ještě jednu hvězdu. ()

bono22vox

tak především Jack Black je rocker jak sviňa... A kromě toho, že ve filmu je opravdu co poslouchat, potěší i snaha režiséra vyhýbat se klišé rodinných a dětských filmů. Díky tomu fungují jednotlivé scény samy o sobě a současně ladí s celkem - stejně jako jednotlivé skladby na rockové desce. Super komedoška, takovej rockovej koncert pro celou rodinu... ()

Nocturno culto

Myslím že každý hudebně založený jedinec by si přál mít takového kantora už na základní škole, byl by to dobrý předpoklad k solidní kariéře :-) ()

Armin82

Já se náramně bavil. Jack Black je takovej trotl, že mu člověk opravdu věří, že je trotl i ve skutečnosti. Nicméně určitě nebude, prostě je to výbornej herec a minimálně zde, mu to herectví musí uvěřit i ten největší kritik. On se do těch svých rolí umí tak vžít, nechápu. Děti a závěrečný vystoupení mi vehnalo slzy do očí. Minimálně 70% si to zaslouží určitě. ()

mira.l odpad!

To byla ale blbost po americku... Děti prominou ten odpad, ale na "pana učitele" se fakt nedalo koukat. Jediným světlejším bodem tak zůstává pár chvil se Sarah Silverman, ač tu byla její postava docela protivná. ()

Nix

No jo, typicky americký film o stroskotanci, kde na konci dojde svého vykoupení a stane se uznávaným hudebníkem, ale proč ne. Hudba je tam super a závěrečný song taky, já si u toho odpočinul a Jack Black i tady dokazuje, že hudbu má v srdci a opravdu ví, co dělá. ()

rivah

Celý děj je přitažený za vlasy, nevěrohodný. Potrhlý muzikant zblbne multi kulti třídu. Snad lze doporučit milovníkům rock muziky. ()

Wolf

Nemuzu jinak, jedna z nejlepsich komedii co jsem kdy videl, bavil jsem si od zacatku az do konce titulku... Jack Black zahral skvele, a celkovy dojem je vice nez dobry ()

shifter

Myslim, ze pri zhliadnuti tohto filmu ma clovek tendenciu tvorcom odpustit aj niekolko nedostatkov, vratane uz spomenutych nizsie ;-) Zaverecna skladba pocas titulkov ma tiez pobavila :-) ()

Looka

Tenhle film měl potenciál - bohužel zůstal z valně většiny nevyužit. Jasně že děj i zápletka je obehraná jako Stairwais to heaven, ale o to u podobných komedií ani tolik nejde. S hudebním materiálem jaký měli tvůrci k dispozici (AC/DC, Zeppelini...) bych čekal hudebně mnohem vygradovanější a více strhujcí finále. ()

Tamdydam

Pro fandy rocku s nadhledem nezbytná a vtipná záležitost. Něco podobného ( takřka stejného ) už tu sice bylo, ale nevadí. ()

Erian

Na doporučení jsem si kazetku s tímhle filmem půjčila...a opravdu světe div se, ledy se hnuly:) To je skutečně primovní filmová lahůdka, vtipná, držící tempo, jehož hlavním tahounem je svérazný Jack Black, looser, pošahanec a rockový velekněz, který to dokáže pořádně rozjet. Dítka nadaná talentem jsou k pokoukání, ale Jack tomu dodává grády právě svým humorem, ksichtíky, radami, světáctvím, zvedáním sebevědomí: "Jestli jseš teď velká kupa hnoje, tak jako člen rockový kapely budeš v kočičím pyžamu".... a všelijakými svými dost poťouchlými kreacemi, při kterých se člověk musí chtě nechtě smát. Tomuhle potrhlíkovi musí člověk držet pěsti od začátku do konce a capartům, co se vzepřou zkotnatělým rodičům, systému i ředitelce, což je sice už mnohokrát jetá tematika, ale v tomto podání nadmíru lákavá, osvobozující a očišťující smíchem:) ()

Rocková panda se vrací

Rocková panda se vrací

15.07.2008

Jack Black momentálně ruluje v kinech jako bojovná černobílá chlupatá koule (samozřejmě jen ve verzích bez dabingu) a brzy se po boku Bena Stillera a Roberta Downeye Jr. vrhne doprostřed akční… (více)

Wrestler Jack Black

Wrestler Jack Black

22.11.2005

Herec Jack Black už sice za pár dní vstoupí na plátna kin jako filmař dobrodruh v očekávaném hitu King Kong, ale v současnosti již pracuje na další filmu, který jej vrací k jeho hereckým kořenům,… (více)