Gitarista Dewey Fin (Jack Black). Srdcom rocker, bezmedzne uctieva myšlienky rockovej hudby a života okolo nej. So svojou záľubou skákať do publika a k 20-minútovým gitarovým sólam je rozhodnutý doviesť svoju kapelu k víťazstvu v Súboji kapiel. Namiesto toho ho však spoluhráči z kapely vyhodia. Zdrvený a bez peňazí sa Dewey poflakuje po byte. Potom, čo zdvihne telefón, ktorý je určený pre jeho spolubývajúceho Neda (Mike White), impulzívne prijíma prácu ako suplujúci učiteľ na prestížnej základnej škole. Tam sa stretáva s upätou riaditeľkou Mullinsovou (Joan Cusack), ktorá bedlivo kontroluje svoje vystupovanie a to isté vyžaduje od všetkých učiteľov. Zatiaľčo Dewey nemá ani tušenia ako vyučovať, vie ako vo svojich žiakoch vzbudiť dôveru. Keď si náhodou vypočuje hodinu hudobnej výchovy, rozhodne sa svojich žiakov, týchto mladých hudobných géniov, preformovať z klasického školského orchestra do hlučnej rockovej kapely, čím navždy zmení ich životy. So svojou novou kapelou sa Dewey vydá bojovať do vysneného Súboja kapiel. (oficiální text distributora)

Googlak

Môžem dať ine hodnotenie ako všetky hviezdicky ?, ...Podľa mňa nie, ... Pretože je to skvelá bláznivá komédia a ešte keď sa k tomu prida Jack Black a skvela hudba - tak tu mame skvelé Dielo - BRAVO!! + konečná pesnička AC/DC ()

WolfR

Zajímavý námět, skvělý soundtrack, kupodivu příjemné děcka a ultravtipný/trapný Jack Black, tak teda se zacpanýma ušima dávám 4 hvězdy. ()

animaxis

Někteří to nazývají trapárnou,někteří dobrou komedií.Já říkám,že je to super film na odreagování.Scénář asi moc času nezabral,ale o ten v komediích moc nejde,že?Vtipy tu byli dobré a jelikož jsem poslední dobou zvyklí,že na happy end hodí nějakou popovou písničku,které zrovna neposlouchám,tak mě potěšilo,že závěrečná písnička byla spíše rockovější(ne úplně,ale dobrý pokus).Na závěr bych řekl,že je to fajn film na všední večer,ale nic pro náročné. ()

Icefist

Na tomto snímku je jasně vidět, že Jack Black je ve svém živlu a hodně to přidává na celkovém dojmu. Zápletka je jinak jednoduchá, ale humor naštěstí (zřejmě i vzhledem k očekávanému dětskému publiku) není prostoduchý a nechutný. No a samozřejmě hudba- naprosto super! Nerockeři si asi musí ubrat deset dvacet procent, ale pro mě to je 80 %. Oblíbená část- rozdávání domácích úkolů ()

czejny

Když se podíváte okolo (na této stránce), je všude kolem vás. Ano, jméno Jacka Blacka. A všude okolo je právem, neb celý film stál na jeho výkonu rockera. Do filmotéky jsem šáhnul právě po tomto snímku, protože jsem se chtěl odreagovat a pobavit a obojího se mi dostalo. Kdybysme šli do důsledku, tak námět nepřišel s ničím novým (vždyť kolik filmů o nějaké soutěži jsme tu měli), ale právě podání celé této komedie se perfektně naladilo na mou strunu. Tak zahoďte všichni ostych, odvažte se, řízněte do kytáry, něco si při tom rozflákejte a jen blbněte. Vždyť tahle komedie je o tom... ()

wendelin9

Na začátku filmu jsem Deweyho nesnášela, ale nekonci jsem mu s radotí vše odpustila... Muzika která se nese celým filmem je fajn a Jack Black je proste cool :) ()

Bouzy

Dnešní svět nám neustále v masmédiích cpe hnusnou bezduchovou popovou hudbu. Z vyprávění svého otce jsem pochopil v čem spočívá kouzlo Rockové hudby. Když jako mladí bez peněz nahrávaly celé dny na gramofonové pásky tenkrát ještě zakázanou hudbu. Myslím, že tento film je pro mladé velikým impulsem poslechnout si kvalitní hudbu typu Led Zeppelin či Pink Floyd. Přece není nad krásný zvuk kytary. Jak říká Jack Black - Rock n roll je vážná věc! ()

URBAN

Jako malý jsem tento film miloval , ale ted jak to vidím asi po čtvrté tak mi to zas tak super nepřipadá . Zrovna ted mi to připomíná spíš oddychovku která neurazí a ani moc nepotěší , ale na večer je to super volba pokud chcete vypnout . ( 4.10.13/MAC ) ()

Susinnon

Milujem ten film :) Teacher´s Pet je skvelý song, deti sú úžasné (mám na deti slabosť) a Jack Black je skvelý pedagóg :) Film plný radosti a ideálov a to ma nikdy neomrzí :) Nech si každý hovorí, čo chce (klišé, idylická Amerika a pod.), je to fakt pekný film na dobrú náladu a trochu pozitivizmu do tohto nášho negatívneho života. ()

Sabrewulf

Počítám, že člověku, který nikdy nehrál v kapele a neposlouchá rock, to absolutně nic neřekne, protože mu ujde spousta skvělých hlášek, narážek a v neposlední řadě postupů, "jak to v kapele chodí". Na Jackovi je úžasné, že tuhle roli nehraje, on ji žije, až to z něj prýští. Tohle je prostě o nefalšované lásce k rocku. /// "A co matematika?" - "Není důležitá!" :-D ()

Decker

Velice zdarila komedie o jednom vykopnutem kytaristovi, ktery si najde novou kapelu ve forme 10 letych deti z kterych se vyklubaji nadani rockeri. Hodne jsem se bavil hlavne diky Jacku Blackovi, ktery je proste neskutecny zivel. ()

AntonG.

Příjemný, ale naprosto předvídatelný a neoriginální film, jak už to u tohohle podžánru bývá...Nicméně Jack Black je sympaťák:) ()

Doudis19

Naprosto předvídatelný a do jisté míry i otravný příběh pozérského rockera, za účasti Jacka Blacka a také nesmrtelných hitů velikánů světové rockové hudby. Právě to jsou důvody proč stojí za to Školu ro(c)ku vidět a navíc si jí i celkem slušně užít :-). Za povšimnutí stojí i výkon malého bubeníka, chtít někdy caparta a mít syna, chtěl bych aby byl jako on :-D. ()

tatanapope

Právě ho vyhodili s rockové kapely, nemá práci ani peníze, když v tom zavolají jeho spolubydlícímu ohledně práce ve škole, kterou jeho přítel nepotřebuje, protože už práci má a jak se říká, příležitost dělá zloděje....Je to příjemná rodina komedie u které se sice smíchy nepotrháte, ale úplně nudit se taky nebudete. Viděno v rámci Výzva 2015 ()

Rocková panda se vrací

Rocková panda se vrací

15.07.2008

Jack Black momentálně ruluje v kinech jako bojovná černobílá chlupatá koule (samozřejmě jen ve verzích bez dabingu) a brzy se po boku Bena Stillera a Roberta Downeye Jr. vrhne doprostřed akční… (více)

Wrestler Jack Black

Wrestler Jack Black

22.11.2005

Herec Jack Black už sice za pár dní vstoupí na plátna kin jako filmař dobrodruh v očekávaném hitu King Kong, ale v současnosti již pracuje na další filmu, který jej vrací k jeho hereckým kořenům,… (více)