Gitarista Dewey Fin (Jack Black). Srdcom rocker, bezmedzne uctieva myšlienky rockovej hudby a života okolo nej. So svojou záľubou skákať do publika a k 20-minútovým gitarovým sólam je rozhodnutý doviesť svoju kapelu k víťazstvu v Súboji kapiel. Namiesto toho ho však spoluhráči z kapely vyhodia. Zdrvený a bez peňazí sa Dewey poflakuje po byte. Potom, čo zdvihne telefón, ktorý je určený pre jeho spolubývajúceho Neda (Mike White), impulzívne prijíma prácu ako suplujúci učiteľ na prestížnej základnej škole. Tam sa stretáva s upätou riaditeľkou Mullinsovou (Joan Cusack), ktorá bedlivo kontroluje svoje vystupovanie a to isté vyžaduje od všetkých učiteľov. Zatiaľčo Dewey nemá ani tušenia ako vyučovať, vie ako vo svojich žiakoch vzbudiť dôveru. Keď si náhodou vypočuje hodinu hudobnej výchovy, rozhodne sa svojich žiakov, týchto mladých hudobných géniov, preformovať z klasického školského orchestra do hlučnej rockovej kapely, čím navždy zmení ich životy. So svojou novou kapelou sa Dewey vydá bojovať do vysneného Súboja kapiel. (oficiální text distributora)

evil_ryu

Moja srdcovka. Tento film som videl asi 5x v 4 jazykoch. Povinnosť pre každého milovníka klasického rocku. Detský herci niesu otravní, dokonca sú priam zábavní. Jack Black rulez. ()

Ollie235

Jacka Blacka rád nemám, a to jakože vůbec. Toto je ale jedna z jeho koukatelných komedií, u které jsem se dokonce i párkrát zasmál. Na víc než průměr ale nemá. ()

Mouzon

Pár povedených fórků nezachrání Jacka Blacka před údělem nejméně sympatické postavy, jakou kdy Linklater ve svých filmech představil. Kromě hlavního hrdiny, jehož odpudivý charakter vystihlo Blackovo iritující herecké pojetí zcela dokonale, ale ŠKOLU RO(C)KU (mimochodem, "c" v závorce naprosto postrádá smysl) sráží také to, že se jedná o dost plytký film s minimálně prokreslenými postavami - i na poměry komedie. Skokové posuny ve vývoji hrdinů jsou tu na denním pořádku. Navíc, Dewey Fin je podobný typ "rockera" jako Ladislav Jakl - pozérský. Richard Linklater má postavy flákačů rád, ale tady už se bohužel nejedná o flákačství existenciální - pouze nechutné. ()

Marius_ss

Ľahko nadpriemerná komédia. U mňa ju však vytiahli hore dve veci. Prvá je skvelý výkon Jacka Blacka a druhá, že sa v ňom neskutočne vidím, nakoľko i ja len krútim nad týmto dnešným svetom, kde mladým vládne Hip Hop a Rap a podobne ***** typu Nicky Minaj, zatiaľ čo ozájstna hudba ako rock, metal (a samozrejme ďalšie iné žánre) sú ako keby už len pre pamätníkov :) A bohužiaľ je táto myšlienka aktuálna aj v 2021. A musím povedať, že tento film ma veľmi vydarený sk dabing, bez ktorého si to neviem predstaviť. ()

Oxymoron

Jack Black se neživí jenom herectvím, ale zpívá i v rockové kapele Tenacious D (a není to jen nějaká býválá studenstká kapela, hraje v ní i člen slavné Nirvany David Grohl). A ve Škole rocku to bylo vidět! Nemusel vůbec tu svou posedlost muzikou přihrávat, on tou hudbou opravdu vyloženě žije. Jsem si jistý, že bez Jacka by tahle komedie zapadla v zapomnění, s ním se stala takovou potrhlou minilegendou. ()

Kroupa

Je to taková taškařice, ale s pozitivním nábojem, který je dost věrohodný, a to ani ne tak kvůli Blackovi, který předvádí herectví, jako kvůli dětem, které snad ani nic nehrají. Jinak kvůli Blackovi jsem ten kus málem vypnul hned na začátku, protože toho kreténa bych asi umlátil židlí, kdybych s ním měl bydlet :-) ()

Stanley619

Starý dobrý vypalovačky, co nám fotr pouštěl na eLPíčkách, když jsme byli ještě malí pacholci. Tak rád jsem si zavzpomínal na ty ''starý dobrý časy''. Tuhle hudbu mám prostě rád, a když se mi nic zvláštního nestane, tak jí rád mít nepřestanu. Jack Black je prostě rocker, takže mu role sedla. "It's a long way to the top if you wanna rock and roll"... 78% ()

Standic1

Klasika, která mě snad nikdy neomrzí, Jack Black je perfektní a jeho zpěv a rockové nadšení je naprosto přirozené, a to i když se chová jako naprostý šílenec. Už ani nedokážu spočítat, kolikrát jsem Školu rocku viděl, ale vždycky když na ní třeba v televizi natrefím, tak se vždycky kouknu až do konce. Pokud se vám zpěv Jacka Blacka líbí, tak si přehrajte pár alb jeho kapely "Tenacious D" - textově super a Black je ďábel! :D ()

petikacka

Já Jacka Blacka obecně moc nemusím a tady to taky pořádně posral...Ten film měl potenciál, ale totálně ho promrhali...Za mě 70% ()

nonick1

Zábavná komedie, kterou táhnou vynikající Jack Black v roli falešného suplenta a skvělá Joan Cusack coby nervní ředitelka soukromé školy. A představitelé dětských rolí jim zdatně sekundují – zejména korpulentní Maryam Hassan s úžasným hlasovým projevem. Zajímavé je, že několik malých adeptů rocku se později opravdu uplatnilo v showbyznysu a další pozoruhodností je tenhle „výroční koncert“ původních představitelů po deseti letech: https://www.youtube.com/watch?v=Bf8INiBDgVg Jasné čtyři hvězdy – a jako rocker musím přihodit ještě jednu navrch. Takže to máme za pět. Jako kdysi ve škole :-) ()

poet

Kto nič nevie ide učiť a kto nevie učiť tak učí telocvik :) Vcelku pohodová komédia  ktorej kraľuje Jack Black. ()

Kosťa

Jako film je to celkem pohodovková komedie, kterou ale povyšuje vynikající hudba. Let's Rock & Roll !!!!!!!!! ()

deathka

Nebýt těch pár míst, kdy mi bylo z Jacka Blacka trapně, tak by to bylo za čtyři. Ideální film pro relaxaci po náročném dni. PS.: Věta "Paní ředitelko, vy jste Člověk" mě dostala :-) ()

kaze

Skvelá zábava a musím povedať, že tie decká sa pri tom fakt vybúrili :) Jack Black zo seba vydal všetko... ()

Rocková panda se vrací

Rocková panda se vrací

15.07.2008

Jack Black momentálně ruluje v kinech jako bojovná černobílá chlupatá koule (samozřejmě jen ve verzích bez dabingu) a brzy se po boku Bena Stillera a Roberta Downeye Jr. vrhne doprostřed akční… (více)

Wrestler Jack Black

Wrestler Jack Black

22.11.2005

Herec Jack Black už sice za pár dní vstoupí na plátna kin jako filmař dobrodruh v očekávaném hitu King Kong, ale v současnosti již pracuje na další filmu, který jej vrací k jeho hereckým kořenům,… (více)