Gitarista Dewey Fin (Jack Black). Srdcom rocker, bezmedzne uctieva myšlienky rockovej hudby a života okolo nej. So svojou záľubou skákať do publika a k 20-minútovým gitarovým sólam je rozhodnutý doviesť svoju kapelu k víťazstvu v Súboji kapiel. Namiesto toho ho však spoluhráči z kapely vyhodia. Zdrvený a bez peňazí sa Dewey poflakuje po byte. Potom, čo zdvihne telefón, ktorý je určený pre jeho spolubývajúceho Neda (Mike White), impulzívne prijíma prácu ako suplujúci učiteľ na prestížnej základnej škole. Tam sa stretáva s upätou riaditeľkou Mullinsovou (Joan Cusack), ktorá bedlivo kontroluje svoje vystupovanie a to isté vyžaduje od všetkých učiteľov. Zatiaľčo Dewey nemá ani tušenia ako vyučovať, vie ako vo svojich žiakoch vzbudiť dôveru. Keď si náhodou vypočuje hodinu hudobnej výchovy, rozhodne sa svojich žiakov, týchto mladých hudobných géniov, preformovať z klasického školského orchestra do hlučnej rockovej kapely, čím navždy zmení ich životy. So svojou novou kapelou sa Dewey vydá bojovať do vysneného Súboja kapiel. (oficiální text distributora)

ZeroCZ1233

Jelikož je hudba jedním ze základních kamenů mé osobnosti, tak jsem se nikdy nechlubil tím, že jsem tuto dnes již legendární komedii neviděl. Nyní jsem to však napravil a nemůžu být spokojenější, protože tenhle film má všechno, co nás hudební fanoušky vždy nakonec dělá nejvíce šťastné a to je srdíčko. Láska pro muziku je tady hmatatelná v každé jedné minutě a je pro mě vždycky velkou radostí vidět, když je to pro nějaký film nejen základem jeho premisy, ale také tím pojítkem, které všechny dílčí prvky udržuje pohromadě a stavá se jeho esencí. Při sledování jsem si právě proto uvědomoval tu smutnou skutečnost, jak je podobných filmů v současnosti trestuhodně málo. Jistě, mohli bychom jmenovat Metal Lords, Soul, Baby Drivera, Whiplash či ruské Léto a správně usoudit, že přeci jenom se jich několik vyrodilo, jenže to mi v rozmezí těch více jak 20 let od premiéry Školy rocku nepřijde jako nikterak bohatý vzorek. Přitom si myslím, že by lidé tento typ filmů ocenili víc, než všelijaké hudební biopicy, které na nás studia v posledních šesti letech každoročně valí, protože sledovat na plátně až nezdravé nadšence do hudby jako formy jakési formativní entity sebeidentifikace je něco, co nám tu chybí. ()

-ELFKA-

"Rock nemá zmysel.. Rock nemá rým.." S čistým svedomím môžem dať 5*. Od Školy ro(c)ku som dostala presne to čo od komédie očakávam, a preto u mňa v tejto kategórii absolúte víťazí. Nenáročné, v zmysle menej je niekedy viac sa na nič nehrá a to je viac než sympatické. Navyše Jack Black vo svojej úlohe hviezdi a je naozaj skvelý!! ()

Spock

Nic proti rocku, poslouchám ho taky a celkem často. :-) Nápad postavit vyučování na jeho propagaci a vytváření nové skupiny je dobrý, ale bohužel mi to nepřipadalo až tak vtipné. Film rychle uteče zajímavě vyvrcholí, děcka si to užijí a my diváci budeme spokojení z dobrého konce a toho jak film zafungoval. ()

Mr.Dogman

Ač mě tento styl hudby až tak nežhaví, film se docela povedl. Vtipné to bylo místy, hudebně vydařené skoro pořád a lépe, než hereckým výkonem Jacka Blacka, to pospojovat nešlo. Na druhou stranu to vážně až tak dobré není, a připomíná mi to spoustu jiných filmů (ne že by je to kopírovalo). Keep rock it! ()

corbeau

Tahle komedie mě opravdu bavila, hlavně díky muzice, s jejímž výběrem se tvůrci přesně trefili do mého vkusu, ale svou zásluhu má i Jack Black, na kterém je vidět, že si svou rock'n'roli opravdu užívá (zajímalo by mě, jestli takhle vyvádí i na koncertech Tenacious D ). Co se příběhu týče, je celkem nelogické, že by mu jeho podvod procházel tak dlouho, ale jinak děj pěkně odsýpá, místy se pokouší hrát na emoce (to u mě moc nefungovalo) a závěrečný koncert má skvělou atmosféru. Long live Rock'n'roll ()

R1CH1E

Mírně nerealistická představa dětí učíčích se místo školy rock mě ze začátku držela chladného, ale pak už se to nedalo a mé srdce se vžilo do vln rocku a příběhu natolik, že mi bylo všechno fuk. Ne vážně, v tomhle filmu sjem si ten konec užíval tak moc, že po jeho skončení jsem měl sto chutí sbalit tu starou kytaru co mám doma, věbehnout s ní do třídy a řvát za úderného a divokého rytmu "IT'S A LONG WAY TO THE TOP I YOU WANNA ROCK'N'ROLL!!!! ()

Ravi

Jack Black je blázen a tohle je bláznivý film, což může znamenat jen jediné. Jistotu skvělé zábavy od začátku do konce. A opravdu to tak bylo. V tomhle filmu si hudba, příběh i herci padli, jako zadek na záchodové prkýnko. 80% = 4/5 ()

Siri69

Velmi příjemná komedie se super Jackem Blackem,který si tuto roli na 100% užil,jelikož kde jinde by se mohl vyřádit a předvéct své blázniviny než právě v takovémto filmu... :-) Zábava pro celou rodinu !!! 4* ()

TheRoller

Kamarát je bubeník, má v pivnici dá sa povedať slušné zvukotesné vybavenie a suseda mu aj tak stále dáva na frak, že si nemôže v pokoji pozrieť svoj obľúbený Fatmagul, takže napchanie handier okolo dverí v plnej škole počas vyučovania nie je bohvieako priemyselná idea. Ale detičky, samozrejme, boli zlaté a šikovné. Pesničky a hudobný žáner v smere mojej srsti, rovnako dobré ako pocta. Dobrým ťahom bolo, že sa tvorcovia nenútene zbavili klišé, kde premúdrelý jedinec ohrozuje zvyšok kolektívu. Tá malá bola nakoniec najlepšia. Stotožňujem sa úplne s názorom babičky, s ktorou som film pozeral: "Aspoň sme sa zasmiali. Taká somarinka, ale dalo sa." 80% Najlepší moment: Deti hrajú chorých. ()

mkubalikova

Nemám ráda komiku Jacka Blacka. Přihazuji čtvrtou hvězdu za partu těch malých rockerů a svělý výběr songů s It's A Long Way To The Top v závěru. 70% ()

Jaro.Krafcik

Jack Black a zrejme aj jeho najlepšia komédia. Neskutočne som sa bavil, pre mňa naj komédia čo som za poslednu dobu pozrel. Užíval som si to asi aj vďaka tomu že mám rad Rock. Ale aj pre tých ktorí ho nemusia si myslím že baviť by ich to malo. Top komédia. 5* ()

yin`

Po půl hodině jsem měl pochybnosti o tom, že mě film dokáže bavit až do konce... ale Jack Black prostě umí !! ()

P1tr

Film, který byl nepochybně napsán na tělo Jacku Blackovi, nikoho jiného bych si totiž v jeho roli nedokázal představit. Kéž by se takhle učilo i u nás. ()

Blackberry

Dávam na takýto žáner vysokú známku, a to hlavne pre výbornú hudbu, ktorú mladíci zahrali. Pozitívny pre mňa bol aj skvelý strih, screen a lá Harry Potter, či zanietený herecký výkon Jacka Blacka. Pekné dielo, ktoré ma ozaj pobavilo. ()

Ironfood

Docela dobrý nápad, který bohužel dost pohřbívá trapný a křečovity Jack Black. To platí i pro Joan Cusackovou v roli ředitelky školy, která tam ale naštěstí aspoň nevystupuje tak často. Sympatický výkon naopak předvedl kluk, který hrál bubeníka. Bez něj by to bylo ještě o hvězdičku slabší. ()

Rocková panda se vrací

Rocková panda se vrací

15.07.2008

Jack Black momentálně ruluje v kinech jako bojovná černobílá chlupatá koule (samozřejmě jen ve verzích bez dabingu) a brzy se po boku Bena Stillera a Roberta Downeye Jr. vrhne doprostřed akční… (více)

Wrestler Jack Black

Wrestler Jack Black

22.11.2005

Herec Jack Black už sice za pár dní vstoupí na plátna kin jako filmař dobrodruh v očekávaném hitu King Kong, ale v současnosti již pracuje na další filmu, který jej vrací k jeho hereckým kořenům,… (více)