Gitarista Dewey Fin (Jack Black). Srdcom rocker, bezmedzne uctieva myšlienky rockovej hudby a života okolo nej. So svojou záľubou skákať do publika a k 20-minútovým gitarovým sólam je rozhodnutý doviesť svoju kapelu k víťazstvu v Súboji kapiel. Namiesto toho ho však spoluhráči z kapely vyhodia. Zdrvený a bez peňazí sa Dewey poflakuje po byte. Potom, čo zdvihne telefón, ktorý je určený pre jeho spolubývajúceho Neda (Mike White), impulzívne prijíma prácu ako suplujúci učiteľ na prestížnej základnej škole. Tam sa stretáva s upätou riaditeľkou Mullinsovou (Joan Cusack), ktorá bedlivo kontroluje svoje vystupovanie a to isté vyžaduje od všetkých učiteľov. Zatiaľčo Dewey nemá ani tušenia ako vyučovať, vie ako vo svojich žiakoch vzbudiť dôveru. Keď si náhodou vypočuje hodinu hudobnej výchovy, rozhodne sa svojich žiakov, týchto mladých hudobných géniov, preformovať z klasického školského orchestra do hlučnej rockovej kapely, čím navždy zmení ich životy. So svojou novou kapelou sa Dewey vydá bojovať do vysneného Súboja kapiel. (oficiální text distributora)

JohnMiller

Prekvapivo zábavná komédia plná fajnovej muziky, skvelého Jacka Blacka a aj ostatných protagonistov. Tieto prvky plus očividné srdiečko ktoré do toho tvorcovia vložili sa z bežnej komédie na ktorú sa rýchlo zabúda stáva už pomaličky nestarnúca klasika.. Ono sa to, čo som si všimol, páči stále aj po 10 rokoch, čo som to videl prvý krát. ()

salalala

Pomineme-li trochu nesmyslnou zápletku, která by v reálu neměla moc dlouhou životnost, jde o příjemnou komedii, která si na nic moc nehraje. Richard Linklater dokáže celou zápletku podat tak svižně a nenuceně, že vlastně nevadí, že postrádá logiku, protože se soustředí především na výbornou atmosféru, docela chytrý humor, spousty vtipů, které vzbuzují pousmání a vynikající soundtrack, který musí potěšit všechny, kterým je rock minimálně sympatický. Terno se mu povedlo i s obsazením Jacka Blacka, který je sice trochu excentrický, naplňuje tím ale charakteristiku rockerů a je to evidentní záměr, roli si vskutku užívá a je naprosto dokonalý a svým nenápadným charismatem strhne, vynikající je i Joan Cusack jako upjatá učitelka, v níž se skrývá malý ďáblík, nejvíc ale v tomhle směru potěší dětští herci, kteří jsou zcela přesní, sympatičtí a nikterak otravní, což je to vůbec nejdůležitější. Kvitovat s povděkem se dá i to, že linie se spolubydlícím a jeho protivnou přítelkyní je omezena na úplné minimum, tudíž nezačne nudit a nezabředne do tradičních klišé. I když The School of Rock úplně nevytěžila svůj potenciál a rockových hitů v ní klidně mohlo být mnohem víc, jde o hodně solidní záležitost, která pobaví, není trapná a ve druhém plánu divákovi něco prozradí o teorii rockové hudby, což není k zahození. 70 % ()

Fanucci

Dost hrozné a to mám - stejně jak tvrdí golfista - k této hudbě vřelý vztah. Jack Black mi je navíc hodně nesympatický. Je to typ herce, který na víc, než si nechat Šakalem ustřelit ruku, nemá. Nejlepší postavou ve filmu je ten tlouštík, který vede securiťáky kapely. ()

Laurent

Pro mě velké zklamání. Sice mám rád rockovou muziku, obzvlášť heavy metal, ale tohle se mi nelíbilo. Plytký a neuvěřitelný námět ničí i něco málo dobrého, co se objevilo. Souhlasím s golfistou až na šílené řádění Blacka, které bylo mnohdy zcela nepochopitelné a nepřiměřené dané situaci. Jeho výkon by se hodil pro úplně jinak udělaný film. ()

Huntelaar

Jak já nesnáším patos. A až závěrečný titulky mě udržely na 4 * místo 3, protože závěrečná pasáž, neustálý záběry na rodiče (ředitelku), změna jejich postoje, to mě liskalo zprava, zleva. A v rámci filmu jako takového není pochyb, že herecký projev Jacka Blacka se na postavu bláznivého hudebníka totálně hodí, On Rock doslova Válí, na druhou stranu s těma děckama je to trochu horší (myslím hlavně herecky), naštěstí soundtrack to udržuje v příjemných mezích. ()

kinderman

Tyhle filmy ze školních lavic většinou chodí po dvojicích: Úsměv Mony Lisy jako plytce ženská varianta Společnosti mrtvých básníků, Škola ro(c)ku jako zábavnější a upřímnější verze "státotvorného" Opusu pana Hollanda, i ty sterilní Nebezpečné myšlenky mají svého roztomile nablblého Suplenta. Jen 187- Kód pro vraždu ve své beznaději trčí z tohoto pedagogického optimismu jako vztyčený ukazovák (nebo spíš prostředníček). ()

Bonaparte.

Tuto komedii jsem viděl už snad 10 krát. A stejně mě neomrzí. Z obyčejné třídy na prestižní škole se stane rocková kapela a nutno dodat, že hudba je to opravdu skvělá. Jack Black předvedl svoji šílenou jízdu ve školství a třídní schůzky neměli chybu. 70% ()

kombajn

Nesmí se to samozřejmě brát moc vážně. Ne vždy musím všechny polohy Blacka, nicméně v tomto filmu se mi opravdu líbil. Stejně jako skvělá Joan Cusack. Příběh je ve filmu ta nejslabší složka. Nicméně myslím že shlédnutím filmu neriskujete žádnou újmu. A kdybych dal filmu jen 3*, nebylo by to upřímné. I když námět je provařený... Nevím co se mi tam líbilo tak moc, ale nemůžu jinak. ()

ZoltanCZ

Na první pohled klasické schéma, na pohled druhý živý rockový nářez! Příjemná a uklidňující komedie, u které je zbytečné zabývat se jejímy zápory, ale bavit se hereckým koncertem Jacka Blacka a ujíždět na vlnách rocku. A že ty děcka umí!!! ()

(mOnkey)

Nabubřelý snímek, který si zdatně zvyšuje své renomé mně VELICE blízkou hudbou. Příběh i jeho zpracování je naivní, snad až dětinsky naivní. Naučit děcka základům Rocku a vyrazit s nimi na soutěž? Inu, proti gustu... Věřím, že kdyby po pódiu běhali rozvášnění rapeři, získá si daleko více fanoušků, snad i lepší hodnocení, jelikož klasický Rock a Rock 'N' Roll není ani zdaleka tak populární, bohužel. Za odvahu přijít s něčím originálním a připomenutím starých dobrých časů dávám 70%. // Ále, vem to čert, Rock je Rock a takových poct se mu nedostává každý den, hvězda navíc. 75% ()

lekr

Dobrý rockový nářez, který je navíc i vtipný. Čekal jsem ulítlou blbost které se mi teda dostalo ale nebylo to špatný a trapný jak jsem očekával nýbrž solidní zábava s dobrými vtipy, heroickým výkonem Jakca Blacka ( jeho skutečné kytarové schopnosti ) a solidní rockovou muzikou. ()

SallyZen

Pohodová komedie, která nikoho neurazí a na pobavení je skvělá. Black to rozjel jako nikdy předtím a byl v něm vidět ten elán, kterej má na rozdávání. Rock mám opravdu rád, tak ještě o hvězdu zvyšuju, protože ta poslední píseň se povedla. 80% ()

Martin741

Reziser Richar Linklater natocil kvalitnu komediu o cloveku /Jack Black/, ktory sa snazi miestnych ziakov naucit hrat na gitaru a vytvori z nich regulernu hudobnu grupu. A ze Jack Black je komedialny talent, to snad ani nemusim zdoraznovat. 71 % ()

raptorrr

Konečně film o rocku, který natočil někdo, kdo rocku rozumí a má ho rád (ne jako Rock star). Královsky jsem se bavil, pro každého rockového fanoška by se tenhle film měl stát kultem. ()

dezorz

znoske plnej klise sa vdaka pochopeniu a pravdepodobne osobnemu prezitiu temy tvorcami filmu podarilo vybalancovat po tenkom lane klisoviteho detskeho filmu k svetlejsim zajtrajskom. nie zle, ale swing girls swinguju viac. ()

Jino

Tak tohle je vodvaz :) Takovýho učitele bych chtěl mít. Velmi se mi to líbilo, soundtrack je parádní. Jack Black dokazuje že je obstojným komikem, kterého filmy jsou jako na houpačce - jednou je dole a podruhé nahoře. Tentokrát je nahoře. ()

MrPierc

Jack Black ve filmu, kde se mi zatím nejvíce líbil. Líbilo se mi hlavně předávání rockových znalostí dětem :-) ()

Rocková panda se vrací

Rocková panda se vrací

15.07.2008

Jack Black momentálně ruluje v kinech jako bojovná černobílá chlupatá koule (samozřejmě jen ve verzích bez dabingu) a brzy se po boku Bena Stillera a Roberta Downeye Jr. vrhne doprostřed akční… (více)

Wrestler Jack Black

Wrestler Jack Black

22.11.2005

Herec Jack Black už sice za pár dní vstoupí na plátna kin jako filmař dobrodruh v očekávaném hitu King Kong, ale v současnosti již pracuje na další filmu, který jej vrací k jeho hereckým kořenům,… (více)