Gitarista Dewey Fin (Jack Black). Srdcom rocker, bezmedzne uctieva myšlienky rockovej hudby a života okolo nej. So svojou záľubou skákať do publika a k 20-minútovým gitarovým sólam je rozhodnutý doviesť svoju kapelu k víťazstvu v Súboji kapiel. Namiesto toho ho však spoluhráči z kapely vyhodia. Zdrvený a bez peňazí sa Dewey poflakuje po byte. Potom, čo zdvihne telefón, ktorý je určený pre jeho spolubývajúceho Neda (Mike White), impulzívne prijíma prácu ako suplujúci učiteľ na prestížnej základnej škole. Tam sa stretáva s upätou riaditeľkou Mullinsovou (Joan Cusack), ktorá bedlivo kontroluje svoje vystupovanie a to isté vyžaduje od všetkých učiteľov. Zatiaľčo Dewey nemá ani tušenia ako vyučovať, vie ako vo svojich žiakoch vzbudiť dôveru. Keď si náhodou vypočuje hodinu hudobnej výchovy, rozhodne sa svojich žiakov, týchto mladých hudobných géniov, preformovať z klasického školského orchestra do hlučnej rockovej kapely, čím navždy zmení ich životy. So svojou novou kapelou sa Dewey vydá bojovať do vysneného Súboja kapiel. (oficiální text distributora)

Vazbič

Jedna z nejlepších komedií poslední doby nadupaná tou nejlepší muzikou a okořeněná úžasným hereckým výkonem jacka Blacka. Let´s rock!!! ()

ypres.bass

Hudebník se stane učitelem, získá děti, vyhraje s nima soutěž! Proč hledat něco nového když tato rovnice funguje? Whoopi Goldberg byla Sestra v akci, Jack Balck je rocker v akci --- 75% ()

Driscoll

89 % --- [DVD] --- Komedie, která mě opravdu mile překvapila. Úžasný Jack Black, skvěle hrající (opravdu jen hrající?) chlápka co žere Rock`n`Roll; a děti, které nejsou pouhou kulisou. Na DVD stojí krom filmu za zmínku i bonus, kde Jack Black (a tisíc za ním stojících lidí), žádá Led Zeppelin, aby mohl ve filmu použít jejich Immigrant Song. Pokud tuhle muziku nemusíte, možná si od výsledného hodnocení odečtěte 10-20 %, ale já to žeru... ... nemůžu jinak **** ------ Pozn.: Vzhledem k tomu, že jsem Školu Ro(c)ku viděl už potřetí, musím konstatovat, že pořáteční nadšení už trochu opadlo. Nyní bych hodnotil přece jen o něco méně (tak o 9 %). Nadruhou stranu musím uznat, že i po třetím shlédnutí jsem tu a tam nalezl další a další skryté narážky, kterých jsem si při prvním shlédnutí nevšiml. Stále si stojím za tím, že se jedná o kvalitní film. ()

MaartyS

Skvelý film.... zaujala ma jedna veta, ktorá mi hovorí z duše : "Člověk zničil ozón a spálil amazonské pralesy. A unesl Shamu a strčil ji do nádrže s chlórem. Existoval způsob jak ho porazit. Říkalo se mu rock'n'roll. Ale co se nestalo. Oh, ne. Člověk to také zničil maličkostí zvanou MTV!" ... ono je to síce viet 7 ale ide o pointu :) ()

RadimFišer

Já jsem si říkal, že jsem toho hnusného chlapa viděl, když jsem ho spatřil tady na csfd.cz Bylo to v úžasné komedii, u které jsem chvílemi nestačil zírat a chvílemi mi z ní nebylo dobře. Učitelé obdivují tohoto chlapce a chtějí se od něj učit, jak to, že ho všechny děti tak poslouchají. A jak on to dělá? Hraje s nimi na všechno co potřebuje, aby mohl založit kapelu. To je jeho sen a podřídí tomu celý školní život dětí, a přesto ho za to milují. Diví se někdo? Co si ještě vybavíte, je divná ředitelka a všichni ostatní učitele, kteří se diví, jak je skvěle zvládl. A zde bychom si měli připomenout proč vlastně začíná učit ve škole. Bydlí v bytě svého submisivního přítele. Ten začne chodit s přítelkyní, které se nelíbí, jak se pořád fláká a nedává mu nic na nájem. Z čistého nebe zavolají ze školy, že potřebují náhradního učitele a on se za něj vydává. Takovýmto podvodem se tenhle flákač dostane až do školy. Příchod do třídy je opravdu impresivní. Kdo vyděl Igora Hnízdo a obdivuje ho, ještě neviděl Deweyho. Nohy na stůl, noviny do ruky a chrápat. Nechápavý pohled do třídy... vy chcete něco dělat? Povinná videočetba těch, co nemají rádi přísné učitele. Bohužel však musím dát jen tři hvězdičky, protože film pro mě nepřináší nic nového a překvapivého. Zpracování průměrné, námět taktéž a poselství se blíží nule. Prostě založit kapelu...a pořádně se sakra pobavit ()

Pavlinenka

Hudba byla moc dobrá, ale celkový průběh filmu dost očekávatelný, no a Jacka Blacka bohužel nemusím. Film neurazil, ale ani moc nenadchl. Asi jsem čekala trochu víc. 3- ()

Money_too

Perfektní vtipná podívaná pro celou rodinu, s vynikající olschoolovou muzikou a dokonalým Jackem Blackem ! Není co vytknout..! ()

Petrus1

Docela sem se na to těšila. Ale myslím, že u komedie bych se měla celkem bavit a tady sem se ze začátku docela nudila. JB je v podstatě docela dobře praštěnej, což mám ráda a taky zpívá jako nasranej havran :-) Ale celkově mě to nějak nedostalo, ale nápad to byl celkem dobrej. Taky děti byly šikovný (nejvíc se mi líbily vokalistky – jako ne konkrétně ony, ale jejich hlasy, že! :-D). Ale musím přiznat, že jako dítě bych takovýho učitele rozhodně brala. Sice bych asi skončila na pozici bedňáka nebo ochranky, ale furt lepší než třeba zeměpis! ;-) Tato školní kapela působí poněkud nesourodě, ale rock jim jde (i když já teda dávám přednost starším frajerům v kůži a s tetováním :-)). Jo a co to vlastně znamená „Být v kočičím pyžamu“ ? ()

edie sedgwic

Z ACDC na zadok nepadam, Led Zeppelin su ok, Stevie Nicks zboznujem. Bol to taky priemerny filmik, ale to co ho robi vynimocnym je prave Jackova rockova nasadenost a zapalenost pre vec, ktora vas zarucene nakazi. ()

Gardal

Tohle není o filmu, je to o hudbě a ta je skvělá. Jack Black je génius ve vlastním světě... and that blows your socks off! ()

MovieFive

Pro mě originální nápad a těch pár velice nepravděpodobných dějových mezer jsem ochotná přehlédnout. Ačkoliv nejsem bláznivá fanynka rocku, musím vyzdvihnout i skvělý soundtrack. Co bohužel nemůžu vyzdvihnout je Jack Black v roli Deweyho Fina. Není to nic osobního proti Blackovi, ačkoliv věřím že duší rockerem opravdu je, tělem už tak ne, a možná i proto mi přišlo, že je to jenom zoufalec, co si na rockera pouze hraje. Bohužel, jinak by si film zasloužil vyšší hodnocení, ale když neuvěříte hlavní postavě, je to zkrátka problém. ()

filmator

Pro mě časem prověřená komedie, kterou jsem viděl už xkrát a stále baví. Plnej počet je z hlediska "filmovědného" samozřejmě blbost, ale z pohledu kvalitně investovaných sto pěti minut zábavy tady není vůbec co řešit. ()

zdeny99

Excelentní hudební komedie, kterou do rockových výšin povznáší Jack Black v hlavní roli totálního magora. Svým nadšením k rocku spraví i ty největší šprty z amerických lavic a pomocí líbezných tónů ACDC, Led Zepellin, Motorhead či Deep Purple z nich udělá lepší lidi. [13642. hodnocení, 476. komentář, 73%] ()

Rocková panda se vrací

Rocková panda se vrací

15.07.2008

Jack Black momentálně ruluje v kinech jako bojovná černobílá chlupatá koule (samozřejmě jen ve verzích bez dabingu) a brzy se po boku Bena Stillera a Roberta Downeye Jr. vrhne doprostřed akční… (více)

Wrestler Jack Black

Wrestler Jack Black

22.11.2005

Herec Jack Black už sice za pár dní vstoupí na plátna kin jako filmař dobrodruh v očekávaném hitu King Kong, ale v současnosti již pracuje na další filmu, který jej vrací k jeho hereckým kořenům,… (více)