Neznámí lidé s různými životními osudy – šofér limuziny, manželé před rozvodem, policista, prostitutka, mladí, čerstvě oddaní novomanželé a hotelový manažer -- hledají před nadcházející bouří útočiště v zapadlém motelu uprostřed nevadské pouště. Brzy je kdosi začne po jednom zabíjet. Jak vzrůstá napětí a hosté začnou jeden druhého podezřívat z tajemného vraždění, s překvapením zjistí, že je ve stejnou dobu na stejné místo vůbec nepřivedla náhoda... (AMC Czech)

noriaki

Originalita je přeceňovaná. James Mangold se podle toho zařídil a Identitu natočil jako starosvětskou detektivku. Na plac rozestavil silné postavy a přidal módní zápletku se specifickou pointou. Tímhle osvědčeným postupem stvořil skvělý temný thriller s atmosférou která by se dala krájet. Scénář je umně poskládaný, výborně do sebe zapadá - zejména při zpětném pohledu, a robusnost žánru drží napětí až do konce. Poctivý film, ideální na deštivý pozdní večer. ()

lennyd

Opuštěný motel nedaleko dálnice se stává útočištěm deseti zcela nesourodých lidí, kteří by se za standardních okolností nikdy nesešli - policista převážející vězně, prostitutka, vyhaslá televizní hvězda i se svým řidičem, novomanželská dvojice i postarší manželé se synem. Vzhledem k neústávajícímu dešti budou muset společně strávit v motelu noc. Ale když je nalezeno první mrtvé tělo, je jasné, že noc nebude krátká. .. Z celého filmu mám pocit, jako bych viděl místo jednoho filmu dva. A nebo - jakoby se těsně před koncem (když už je divákovi téměř jasné co a jak) autoři rozhodli šokovat. Závěrečná pointa je sice hodně fajn, akorát působí trochu násilně naroubována na předchozí příběh - čímž jej vlastně degraduje na něco, na co nebylo nutné se přes hodinu dívat, a to je škoda, protože první polovička se povedla. I po herecké stránce na podobný film až překvapivě slušné obsazení - John Cusack, Amanda Peet, Ray Liotta či (bohužel velmi krátká) rolička Alfreda Moliny... ()

Bobik9

Film, který staví na závěrečné půlhodince. Nicméně, ta je tak výborná, že to vytáhne hodnocení dokonce o 2 hvězdy. Ale popořadě. Herecky je ten film naprosto nadstandartní. Že umí hrát John Cusack a Ray Liotta všichní vědí, jenže tady byla výborná i Amanda Peet! I všichni ostatní obstáli skvěle. Atmosféra je díky noci a silnému děšti slušná a celý ten nápad se nakonec ukáže, jako velmi děsivý. Ovšem, že bude vrahem "policajt" Ray Liotta jsem tušil od začátku, ovšem když tam potom naběhl ten klučík s motyčkou, tak jsem byl překvapen a znovu to přispělo k vyššímu hodnocení. K tomu konci nemám slov. Bravo! Takovýto zvrat je velkolepý a ojedinělý. ()

strixsr

S odstupem a několikaterým opakováním jsem došel k závěru, že lepší horor jsem neviděl už pár let. Výborná myšlenka a vše do sebe zapadá přesně jak má. Přidávám pátou hvězdičku. ()

dANo

Thriller s hororovými prvkami ako sa patrí... už dávno som nemal taký kvalitný strach (dokonca aj po skončení filmu:). Herecké obsadenie predurčovalo zaujímavý film na spôsob 10 malých černoškov a očakávania sa naplnili aj vďaka tomu, že scenár tento skvelý námet dokonale využil a pripravil divákovi prekvapivý záver (ktorý sa síce dá vytušiť, na rozdiel od diela Agathy Christie), ale napriek tomu je tento Mangoldov film veľmi originálny (špeciálne už niekoľko krát vyzdvihovaný dynamický úvod) a nadpriemerne zrealizovaný. ()

pago

Úvod je dosť našlapaný, v strede to vyzerá, že pôjde o tuctový horor. No pozor na koniec, ten vám vytrhne mozog z hlavy a otrieska vám ho o obrazovku. Až tu sa to láme, či si po filme poviete to bola ale blbosť, alebo skôr: ,,dosť ujeté, ale ja som sa bavil´´. ()

hroubek

Jeden motel,10 lidí,velká bouřka,1 vězen a lidé začínají podivným způsobem umírat.Tak tohle je hlávní příběh filmu který prolína se soudem chlapka co neví,že má víc identit.Film v úvodu nasadí pěkné tempo které se udrží skora až do konce kde nasledná pointa pro někoho bude velký rozuzlení nebo zklamání.Celkový dojem je velmi solidní. ()

BetuSKA

Tak skvělý, napínavý, hezky promyšlený film. Až na úplný konec.. Co to mělo být? Bohužel, konec filmu dokáže zkazit celkový pocit z něj, jakkoli dobrý předtím byl.. :( ()

Narya89

Skvělá myšlenka, kterou se navíc povedlo dle mého názoru i dobře zpracovat. Pointa byla víc než překvapující. ()

Mishqo

mám rád komplikované filmy, kde človek musí aj trochu rozmýšľať a tento film ním určite je...námet sa mi páčil, film má skvelú atmosféru a dobrú hudbu, a aj herci uspokojili...určite sa to dalo ešte nejako vylepšiť ale spokojnosť na mojej strane (75-80%) ()

Sany33

Film sa mi od začiatku páčil, nielen svojou jednoduchosťou,ale aj prepracovanosťou deja.Prvá polovica filmu sa hrala na slabší thriller s nádychom hororových prvkov, ktorý mal postupnú gradáciu až ku geniálnej pointe.Myšlienka celého filmu sa mi veľmi páčila.Mám rád filmy, v ktorých si ľudia môžu natipovať vraha. môj tip nevyšiel,ale aj napriek tomu 78%. ()

jujec

První 2/3 filmu jsou dost dobré, pak se to zamotá to vysvětlování a ukáže se, že to vlastně ani není reálné, aby to tak bylo, což se svede na problémy hlavního hrdiny (schválně to píšu tak, abych neprozradil vraha). Výsledek mě fakt zklamal. ()

fefee

Toľko zvratov v jednom filme ťažko by som hľadal podobný, skvelé obsadenie, rozširujúci sa strach a panika, zábavné a rozhodne nenudiace. Fajn horor a preto lepších 3,5*. ()

VanTom

Divoká expozice, tzn. sjezd 11 individuí v temné deštivé noci v odřízlém motelu, se mimořádně vydařila. Pak naběhla již obyčejnější vyvražďovačka s vleklým odkrýváním nepodstatné minulosti - totiž vzhledem k velkému odhalení nám stejně dodatečné informace o postavách mohly být šumafuk. Tísnivá atmosféra nicméně nepolevovala a samotná pointa se ukázala jako nosná i efektní; jen její dotažení do "šokujícího" konce (kdo vlastně zabíjel) už vyznělo lacině. Lepší 3*. ()

Danny F.

Horor rozhodně ne. Zápletka se povedla za to tomu chybí ten šmrnc. Pozornost to určitě zaujalo a pointa klasická. 60% ()

zdenny

Perfektní horrorový thriller nebo thrillerový horror (jak je komu libo) těžící především ze své atmosféry. Neustálý déšť, ponurá atmosféra, lokace v areálu odlehlého motelu a typologický výborný casting. To vše jsou atributy pro vyprodukování velice kvalitního thrilleru, který nemusí mít příliš dlouhou stopáž. Vraha a jeho motivaci nám ukáže až samý závěr. A jestli divákovi odkrytá vrahova identita sedí nebo ne, je už pouze a jen na něm. ()

lykan9

Začátek se mi zdál velmi zmatečný, ale ve chvíli, kdy do sebe začalo všechno zapadat, tak se ve mě začalo probouzet nadšení. Pointa byla sice částečně předvídatelná, ale i když jsem asi od poloviny věděl, kdo je hlavní padouch, tak způsob, jak byl pojat jsem nečekal. Identita je moc dobrým mysteriózním thrillerem, který mi dlouhá léta unikal a ústřední mužské duo Liotta/Cusack bylo skvělé. Tento film stojí za to vidět, a to nejen jednou. Sice bych se rád zrovna o tomhle filmu rozepsal podrobněji, ale je tu velké riziko, že bych neznalci pointu prozradil, a to by byla velká škoda. ()

Zemřel herec Ray Liotta

Zemřel herec Ray Liotta

26.05.2022

Co chystá režisér Logana?

Co chystá režisér Logana?

10.06.2017

James Mangold zabodoval už Identitou, Walk the Line nebo Vlakem do Yumy, kariérní vrchol ale slaví až letos díky Loganovi. Jelikož se jedná o Jackmanovu rozlučku se samotným Wolverinem, od začátku… (více)

Thriller s přísně utajenou zápletkou

Thriller s přísně utajenou zápletkou

29.02.2008

Hvězda extravagantní série HBO Tudorovci Jonathan Rhys-Meyers nezanevřel ani na účinkování v celovečerních filmech. S jeho jménem je už nějakou dobu spojována do současnosti přenesená adaptace… (více)