Neznámí lidé s různými životními osudy – šofér limuziny, manželé před rozvodem, policista, prostitutka, mladí, čerstvě oddaní novomanželé a hotelový manažer -- hledají před nadcházející bouří útočiště v zapadlém motelu uprostřed nevadské pouště. Brzy je kdosi začne po jednom zabíjet. Jak vzrůstá napětí a hosté začnou jeden druhého podezřívat z tajemného vraždění, s překvapením zjistí, že je ve stejnou dobu na stejné místo vůbec nepřivedla náhoda... (AMC Czech)

sedm.1

Dal bych klidně i 5 * ,ale za ten závěr musím slevit.Velmi dobré herecké výkony(takthle dobrou sestavu jsem už dlouho neviděl!).Originální thriller,který Vás bude 90% svého času nadprůměrně bavit.Konec se mi zdá opravdu dost překombinovaný,nicméně velmi překvapivý. ()

Anticque

Asi nejlepší krimi-horror, který jsem v životě viděl. Promyšlený děj, kterej se mi rozlousknul opravdu až na konci, atmosféra místy až hrozivá, taková výborně udělaná brutální vyvražďovačka, chvílema jsem nechápal, ale vždy bylo vše vysvětleno. Mohlo by jich být více. ()

Forsberg11

Po 1408 je to druhý horor, alebo lepšie povedané thriller s Johnym Cusackom, ktorý som za posledné obdobie zhliadol, a Johny opäť nesklamal a podáva vynikajúci výkon, ktorý ťahá celý fim vyššie a vyššie než by bol bez neho. Tradične výborní sú aj Amanda Peet či Ray Liotta, ostatní hercu sú mi neznámi ale ich výkony sú na vysokej úrovni. Čo sa týka samotného príbehu, od úvodných scén je vidieť snahu navodzovať hororovú atmosféru, čo sa aj pomerne slušne darí. Ako býva zvykomu u amerických trhrillerov, na prvú vraždu si musíme trochu počkať, ale keďže atmosféra a aj scény sú dovtedy na veľmi vysokej napätej úrovni, vôbec to neprekáža, ba práve naopak. Takmer celý film sa nesie v tmavej ponurej atmosfére a odohráva sa v noci, čo ja považujem za jeden za hlavných pilierov vynikajúcej atmosféri a celkového vypäteho prostredia... Nechcem tu teraz vypisovať všelijaké logické nedostatky snímku (veď možno je to len moje osobné zdanie, keďže som film videl zatiaľ len raz), ktoré ho v mojich očiach trochu zrážajú a kôli ktorým nemôžem a ani nechcem dať 5*. Kritiku by si odomňa ešte zaslúžilo už pre americké horory typické nelogické chovanie sa hlavných postáv a taktiež strašné tlačenie na pílu čo sa týka veľkého zvratu na konci, práve toto už zaváňa klišé. Aj napriek tomu tých 85 minút ubehne rýchlejšie ako si to stihnete uvedomiť. ()

Katy86

Na začátku to vypadalo na 5*.... Bylo to vážně dobře zpracované, ale přišlo mi to moc průhledné. Bála jsem se, že opravdu vrahem bude ten malý kluk a taky že to tak bylo. A to mi pokazilo celkový dojem. ()

OughJay

Mangold si tu s divákem tak trošku zahrál hru na kočku a myš. Vážně celou dobu jsem mu to žral a snažil se dovtípit, kdo je vrah. Pak ale přišel prakticky Lynchovskej závěr a já zjistil, že jsem byl celou dobu ta myš. Těžko říct, proč tenhle film tak zapadnul. Casting byl naprosto bezchybnej a napětí by se dalo krájet. Dvě scény mě naprosto dostaly do kolen a to se nestává často. První, když John Cusack vypráví, proč skončil s policejní kariérou, a druhá, když vyjde najevo pointa. Nevyplatí se vynechat byť jen jedinou scénu, jde o jeden z TOP mysteriózních filmů!! Paris: Were you fired or did you quit? Ed: "I took medical leave. It was making me sick. I burned out, I guess. Wasn't up for it. One day, I got a call for a jumper. A young Mexican girl. Pregnant, infected with AIDS, totally strung-out. She was truly one of the doomed. And I asked her to come in off the ledge and into my arms. She asked me why she should bother living. Paris: "What did you say?" Ed: "Well I was trained to tell her lots of things. Her dreams and all the people who'd miss her. But for a second, I hesitated. And she saw it. Within that second, I couldn't think of honestly one optimistic thing to say to her. So she spread her arms and jumped." ()

herr_carter

Nejpikantnější na tomto filmu je, že jsem ho shlédl v kině v domnění, že jdu na úplně jinej film - to překvapení (asi po 30 minutách !!) bylo tak neuvěřitelný, že jsem konsternovaně s otevřenou hubou seděl až do závěrečných titulků..................moje hodnocení = 7,5 z 10. ()

gutshoter

Neskutečně rozpačitý film. Poenta byla skvělá a taky tak trochu k smíchu. Druh filmu, jenž jsem ještě snad neviděl a opravdu pořádně nevím, jak hodnotit. ()

Kanibal

Po dlouhé době opravdu zábavný thriller o postupném vyvražďování... po všech těch teen trhrillerech je identita velice originální, tajemný a zatraceně dobře natočený biják. Byl jsem u vytržení jak jsem nechápal, co se děje, ale bylo to tak správně... pochopil jsem ve správnou chvíli... ale zase jen na chvíli, protože to bylo jinak........ ono to vlastně bylo i potom jinak... :) ()

PALINO

IDENTITA dokáže pomocou stiesneného prostredia a daždivej atmosféry zaujať, ale nakoniec sa ukazuje, že celý film stojí a padá na nečakanej pointe, ktorá celý predchádzajúci dej obracia hore nohami. Ja si myslím, že film tento zvrat v konečnom výsledku dokáže ustáť, no zároveň platí, čím menej sa vám táto pointa bude páčiť, tým väčšie rozpaky budete mať po skončení filmu. ()

chef

Čo sa to tu stalo ?! Taky dobrý úvod zničený so zabitou pointou na viac krát ! Radšej by som prijal klasické rozumné a logické rozuzlenie ako tento bluf čo sa tvári na konci strašne originálne. Avšak čo sa týka filmarčiny a hororovej atmosfery, klobuk dole. ()

NICOX

Začátek až přehnaně hektický (nechat si ujít jen minutu ze začátku se Vám nevyplatí), podobně tak konec. Skupina lidí odříznutá od okolního světa, postupně umírají a vrah je někdo z nich... no pardon, ale tohle už tu bylo několikrát. Přesto tento film byl něčím jiný, dobře koukatelný, zajímavý, napínavý, atmosférický... s překvapivým rozuzlením. Ke kvalitě filmu přispěly i velmi dobré herecké výkony (J. Cusack, A. Peet, C. DuVall). 80 % ()

Lukoboss

Nebýt toho konce, byly by to tak dvě maximálně tři hvězdy. Celý průběh je totiž kýčovitý (lije jak z konve, lítají blesky, je noc, jen pár lidí zůstane v motorestu, kde začnou postupně umírat atd.), ale závěr to prostě dostane na jinou úroveň. Aby to bylo spravedlivé, dám tomu 3,5/5 místo čtyř. ()

darwin

Překombinovaný thriller s mdlými hereckými výkony a šílenou zápletkou. Pan scénárista se snažil vytvořit originální příběh s ještě originálnějším rozuzlením. Záměrně diváka stokrát svádí na zcestí a během toho se sám zamotává do vlastní konstrukce. Samotné "odhalení" na konci je z kategorie WTF?! a zanechává diváka s rozporuplnými pocity. Zbytečně překombinovaný film, který se měl držet klasických schémat a nevymýšlet zbytečně šílenosti. ()

Mistickzz

Čo povedať, film sa veľmi slušne rozbehne, má skvelú hustú atmosféru a ponúka tú správnu dávku napätia, skvelé výkony, či už herecké alebo hudobne. Občas sa síce vyskytol nejaký ten moment, keď logika moc nezapadala a nevyhlo sa to ani klišé chvíľam, a miestami mi prišiel film mierne chaotický, no koniec, aj keď sa mohol zdať moc prekombinovaný sa mi nadmieru páčil a posledná scéna bola jednoducho mrazivá. 73% ()

KoRner

Ten záver mi vyrazil dych, ale nedovolí mi dať viac než 3*. Slušná atmosféra i rozumná dĺžka by mohla uspokojiť aj trochu náročnejších nadšencov filmových zvratov. ()

Chegi

Zajímavý námět, ale závěr pokulhává. Jako horor bych to nenazýval, ale mysteriózní thriller klidně. Kdyby režisér (scénárista) neskončil v půli cesty, mohl to být docela přelomový film... škoda. ()

klukluka

Za pouhých 12 let je z toho málem film pro pamětníky, ten nízkej rozpočet je z toho cítit jak bída. Pak taky pár úsměvných minel (bota, kterou vyfoukal z kabrioletu vítr, - chlapík nalepenej na nárazníku, ze sevření auta a baráku ho vysvobodili jen proto, že by u sebe mohl mít číslo,... :) ). Ale vzhledem k tomu rozuzlení jsou vlastně všechny podobný drobný chyby naprosto nepodstatný a film se díky němu stal kulervoucím aspirantem na plnej kotlík. Konec fakt překvapivě dobrej, škoda toho zubu času, kterej už tady řádně zahlodal. V době vzniku bych si z toho určitě sednul na prdel. ()

Zemřel herec Ray Liotta

Zemřel herec Ray Liotta

26.05.2022

Co chystá režisér Logana?

Co chystá režisér Logana?

10.06.2017

James Mangold zabodoval už Identitou, Walk the Line nebo Vlakem do Yumy, kariérní vrchol ale slaví až letos díky Loganovi. Jelikož se jedná o Jackmanovu rozlučku se samotným Wolverinem, od začátku… (více)

Thriller s přísně utajenou zápletkou

Thriller s přísně utajenou zápletkou

29.02.2008

Hvězda extravagantní série HBO Tudorovci Jonathan Rhys-Meyers nezanevřel ani na účinkování v celovečerních filmech. S jeho jménem je už nějakou dobu spojována do současnosti přenesená adaptace… (více)