Neznámí lidé s různými životními osudy – šofér limuziny, manželé před rozvodem, policista, prostitutka, mladí, čerstvě oddaní novomanželé a hotelový manažer -- hledají před nadcházející bouří útočiště v zapadlém motelu uprostřed nevadské pouště. Brzy je kdosi začne po jednom zabíjet. Jak vzrůstá napětí a hosté začnou jeden druhého podezřívat z tajemného vraždění, s překvapením zjistí, že je ve stejnou dobu na stejné místo vůbec nepřivedla náhoda... (AMC Czech)

Kozlowski8

Prší, prší a stále silně prší. V zapadlém motelu se sejde několik lidí, kteří vinou počasí a neprůjezdným zatopeným silnicím nemohou pokračovat v cestě. Useknutá hlava jedné z žen v bubnu pračky odstartuje vražedný kolotoč... Velice zajímavým způsobem natočený snímek. Počáteční mírná neuspořádanost a lehké pochybnosti o reálnosti a důvěryhodnosti příběhu vzaly za své tím, že se příběh dostal do jiné psychologicko - mysteriózní roviny. James Mangold velice umně využil výborného scénáře, na který nabalil temnou, chladnou a deštivou atmosféru a vytvořil strhující a tajemný, přes jistou složitost srozumitelný film s šokující, svšak ne nelogickou pointou. 80%. ()

TonoM

Tentokrát jsem si o filmu nic nezjistil dopředu a musím říct , že jsem velice mile překvapený a film mě dostal! Horor / Mysteriózní / Thriller / Krimi pěkný žánry v režii né příliš známého Jamese Mangolda , herecké obsazení až na Cusacka též není příliš kvalitní,ale všichni herci předvedli skvělou práci zvlášt' Molina a Peet , skvělý scénař Cooneyho jistě nejlepší film od Mangolda!Výtečná atmosféra filmu který je od začátku nadupaný dělá z tohoto filmu můj nejlepší Hororový Thriller a nejlepší film roku 2OO3! Film dostává rány kvůli konci ,ale mě osobně konec naprosto dostal , byl to výborný konec!U kterého jsem snad ani nedýchal,mrzí mě , že tržby filmu jsou jen 90mil. když o dost horší filmy mají třeba 4x tolik , ale já osobně jsem spokojený a po Xletech uděluji 5 . hvězdíček. 95% ()

Rust_Francis

Jestli mám ve filmech něco opravdu rád tak je to neustálý déšť, dobrá atmosféra, hromada rozdílných postav a mezi nima jeden nenápadný magor. Perfecto. Srdcovka. ()

johnnie78

Docela fajn, ale vlastně mi nějak vadilo to záměrně béčkové zpracování, chvílemi jsem měl dojem, že se koukám spíš na černou komedii než na horor, bůhvíproč jsem si vzpomněl na Dead End. Tu "nečekanou pointu" jsem celou dobu tušil a pak vlastně už i věděl, takže žádné velké překvapení, ale zpracovaná byla dobře. ()

Mr. Movie

Nemám vůbec nic proti možnosti vysvětlovat si různě, co nám tím autoři chtěli říct ba právě naopak, ale tady mi to vůbec nesedělo. Z tohoto pohledu od půlky to jelo z kopce, konec tragický. Že by se autoři ridili heslem, čím větší maglajz v tom uděláme, tak to bude intelektuálnější. Navíc i herecky pro mě slabé. S bidou 2* ()

Sharlis

Myslím, že to bolo dosť slabé. Nie je to horor. Taký wannabe zero thriller film. Vo filme nevidíme spočiatku jedinú vraždu "live" len odrazy na stene, prestrihané scény atp. čo ma extrémne netešilo. A to až do 3/4 filmu. Potom už je len koniec. Klamlivé herecké obsadenie za lacným scenárom, aký by ktokoľvek napísal za jeden nudný večer. A Amanda Peet tu vôbec nie je sexy, nechápem honičov, ktorú to tu vyťahujú. Veď hrá kurvu bez poriadneho mejkapu. Metaforicky celý film je ako kurva bez mejkapu (ak by si film namaľoval druhú tvár, tak by sa na neho lepšie pozeralo). A ten koniec skrátka wtf to nedáva ani zmysel prečo, čo to je dpce za koniec v tomto filme. Extrémne prehodnotené. Max 2*, fakt max. ()

veverysiak

Celkom slušné kino, trochu prekombinované ale dobre sa na to pozeralo, keď sa ponoríte do príbehu, v duchu sa hráte na pátrača a snažíte sa rozmotať súvislosti, mne sa to do konca nepodarilo, takže 65%. ()

hony23

To, co bylo ze začátku nadějnou vyvražďovačkou party lidí uvízlých v motelu, to se postupem času proměňovalo v logiku postrádající debilitu. Čím více se to snažili tvůrci vysvětlit, tím debilnější to bylo a závěr tak byl pro mně nepopsateným utrpením. ()

ReactLotus

Veľmi zaujímavý psychologický film. Ukazuje ľudskú psychiku, vedomie, podvedomie, svedomie, schizofréniu, identitu a osobnosť. V tejto recenzií sa zameriam len na 2 aspekty filmu - príbeh a herecké výkony. Zvyšné aspekty sú za mňa dobre spracované a hlavne sa tu treba zamyslieť práve nad tým príbehom. Už od začiatku sa tu objavujú náznaky toho, že je niečo inak, ako sa na prvý pohľad zdá. Chovanie každej jednej postavy je unikátne, som rád, že sa tu hovorí aj trochu o ich minulosti. Hrozné a smutné zároveň je aj to, že je mnoho ľudí, ktorí sa aj chovajú tak, ako tie postavy. Žiaľ, život je náročný a každý sa ho nejak snažíme žiť... Herci svoje role zvládli viac-menej dobre, aj keď niekedy sa tvária trochu priblblo.😅  Zápletka filmu je síce jednoduchá, ale postačí. Možno tu len chýba v závere lepšie vysvetlenie udalostí. Nepochopil som, čo sa vlastne v skutočnosti stalo. Desivé, respektíve psychicky nepríjemné to je. A pri tom to je jednoduché. Trochu mi chýbala väčšia zložitosť deju, ale zase vzhľadom na to, že som to aj tak úplne nepochopil, to asi ani veľmi nevadí. A vo finále tu je aj dilematická otázka, čo spraviť s človekom, ktorý........   Úprimne mi je zle z toho, akí sme a to je len film, ktorý ukazuje iba niekoľko stránok našeho správania a myslenia - takže atmosféra je perfektná. A tá temná noc a dážď do toho tomu len a len napomáha. 7,5/10 ()

PTuranyi

Thriller, ktorý zo začiatku stavia na nešťastných náhodách a snaží sa ukrývať vraha až do konca, kde sa z neho vykľuje frustrované dieťa (čo je dosť neuveriteľné vzhľadom na spôsob). Pritom sa narobí dosť neprehľadnosti s časom (minulosť/súčastnosť). ()

Kral.Prdlin

Co jsem to právě viděl? Film, který jsem si pustil jen kvůli Johnu Cusackovi a z části kvůli příběhu, který vypadal zajímavě. Očekával jsem nudnější průměrný film, který si bude trapně na něco hrát a dostal jsem absolutní mysteriózní majstrštyk na úrovni Davida Finchera. Tohle se opravdu povedlo. Celá ta hodinka a půl uteče rychle jak Usaint Bolt a ten konec byl vyšperkovanější, než jsem si myslel. Celkově se mi moc líbilo, jak si ten film s námi hrál, něco mi namluvil a já už hádal vraha a najednou bum, je to úplně jinak. Tohle jen tak nějaký film nemá. John Cusack je druhý Edward Norton. 9/10 ()

Milan

Ako velky fanda Johna Cusacka som si tento film nenechal ujst, ale ked mam pravdu povedat cakal som od toho trochu viac, nemyslim teraz od herca, ale celkovo od filmu, ukazka ma totalne nevnadila na to, ze to bude cosi este lepsie ako Siesty zmysel alebo Zahada Blair Witch, len skoda, ze tie vrazdy neboli nejak lepsie urobene, nemuseli sa postrielat alebo vybuchnut v aute. Neviem ako vam ostatnym, ale mne ten maly chlapec pripominal Chuckyho. ()

jerabin

Je je jen pár filmů, který mě úplně pohltily a vyplivly až na konci. Identita je jedním z nich. Není to nijak převratné dílo, pár nejasností by se tam asi našlo, ale to je mi úplně jedno, já se fakt po celou dobu náramně BAVIL (což se mi nestalo už hodně dlouho). ()

Hicks

V zapomenutém motelu se díky zásahu " vyšší moci" protnou osudy hlavních hrdinů, dramatický rozjezd mě patřičně nažhavil na to, co bude následovat. A nebylo to vůbec špatné. Vyvražďovačka jako řemen, ženské patřičně hysterické a majitel motelu cosi schovává v mrazáku. Ale ten konec?! Identita je pro mě nejlepším filmem s nejblbějším koncem. ()

Treble

No pánové, tak tohle je Film. (Dámy taky!). Nečekaný, promyšlený, orginální a přitom jednoduchý příběh. Napínavé, zábavné a hlavně se super atmosférou. Jen nejmladší herec nám to trochu kazí. Jinak ale bych to viděl na jede z nejlepších filmů desetiletí... ()

Sobík

Tento film přecházely - před mým shlédnutím - velmi dobré reference a proto jsem si říkal, jak už to tak bývá, jestlipak nebude následovat mírné či větší zklamání...a ejhle, ono NE! Čekala na mě špička ve svém žánru a byl jsem hodně příjemně překvapený. Jen mě mrzí hodnocení některých uživatelů, kteří film evidentně sledovali na půl oka nebo jej prostě nepochopili (viz. Matty, který nechápe spojitosti mezi vraždami - o čemž bylo celých závěrečných 20 minut), ale na druhou stranu respektuji hodnocení těch ostatních, kterým to "docvaklo", ale přesto jim Identita nějakým způsobem nepadla do noty.. Mně se líbil ihned ten strhující úvod, kdy se člověk sotva usadí, a už nemůže odtrhnout oči od obrazovky, výborné prostřihy, některé retrospektivně, spousta napětí, lekačky, pátrání, záhady.. Nasazené tempo si film udržuje až do 3/4, kdy se divák - již dost zmatený - začne konečně dozvídat, jak to vlastně celé je. Když nám vyloží "pravidla hry", konečně víme, o co celou dobu šlo a následně se také dozvíme, jak ona hra vlastně dopadne.. Ale to ještě není všechno, teprve pak přichází ta nejlepší "zvratová" pointa, která vše otočí naruby, divákovi dojdou všechny souvislosti a zřejmě si řekne, tak jako já: "vždyť to bylo tak jasnýý!" :)) Po šestém smyslu, Miluj bližního svého a Obvyklích podezřelích asi nejlepší pointa. Toť můj názor! :) ()

Ditulka

Nemůžu dát žádnou hvězdičku, protože jsem to prostě nepochopila. Možná jsem blbka, možná jsem měla dávat od začátku větší pozor, ale to by mě to už od začátku nesmělo tak šíleně nudit ( nebo v lepším ( či horším ) případě štvát ). ()

Zemřel herec Ray Liotta

Zemřel herec Ray Liotta

26.05.2022

Co chystá režisér Logana?

Co chystá režisér Logana?

10.06.2017

James Mangold zabodoval už Identitou, Walk the Line nebo Vlakem do Yumy, kariérní vrchol ale slaví až letos díky Loganovi. Jelikož se jedná o Jackmanovu rozlučku se samotným Wolverinem, od začátku… (více)

Thriller s přísně utajenou zápletkou

Thriller s přísně utajenou zápletkou

29.02.2008

Hvězda extravagantní série HBO Tudorovci Jonathan Rhys-Meyers nezanevřel ani na účinkování v celovečerních filmech. S jeho jménem je už nějakou dobu spojována do současnosti přenesená adaptace… (více)