Neznámí lidé s různými životními osudy – šofér limuziny, manželé před rozvodem, policista, prostitutka, mladí, čerstvě oddaní novomanželé a hotelový manažer -- hledají před nadcházející bouří útočiště v zapadlém motelu uprostřed nevadské pouště. Brzy je kdosi začne po jednom zabíjet. Jak vzrůstá napětí a hosté začnou jeden druhého podezřívat z tajemného vraždění, s překvapením zjistí, že je ve stejnou dobu na stejné místo vůbec nepřivedla náhoda... (AMC Czech)

Methos-SK

napinavi asi nie horor ale skor mysterizony film. Pri ktorom zacina tuhnut krv v zilach. Ale treba sa divat az do konca pretoze to najlepsie este len pride. ()

lisma

Musím říct, možná jsem měl ze začátku větší očekávání než je záhodno. Nicméně první okamžiky filmu a následně to jak se osazenstvo příběhu dostalo za tmy, děště a silného větru, do motelu "in the middle of nowhere" odkud není v podstatě žádná cesta nebo spojení s civilizací a kde navíc vísí ve vzduchu nějaký násilný ochod z tohoto světa, ve mě vyvolával jistou míru skepticity a nepokrytého zklamání. Jak se ale děj rozbíhal, musím uznat, že jsem byl vtahován. Atmosféra houstla, herci se líbili ...o Amandě ani nemluvim :-) Poslední třetina zamíchala karty a konec to korunoval. Viděl bych to na čtyři hvěždy. ()

Tuty

Je to tak trochu ,jiný" film.Nečekejte horor, skupinka lidí v motelu (pěkná první ač trochu neuvěřitelná 20minutovka jak se ty lidi vlastně ,,náhodou" dostanou na hromádku), pak standardní děj bla bla (vyvražďovačka s dobrou atmosférou), stereotyp ne, výborní herci ano, přesto jsem čekal na závěr něco, čím se film nakonec odliší od klišé a standardního mainstreamu, ale nevím jestli to, co jsem dostal bylo úplně to pravé - pointa je vlastně hodně nečekaná, asi něco ve stylu prvního (a na míle nejlepšího) SAW. 70% ()

sAreOn

Poměrně zajímavý film, od kterého jsem nic nečekal a byl jsem docela příjemně překvapen. Vše začíná jako nešťastná řada náhod a až do konce to tak i vypadá... ale ten závěr. Ten snad nikdo nečekal. Povedené. ()

Zaara

Mala som možnosť minule vzhliadnuť tento film a musím povedať, že ma príjemne potešil. Nedokázala som sa od neho odthnúť a koniec bol pre mňa veľmi prekvapivý. ()

FEAR99

Mangold válí! Sice se jedná teprve o druhý film, co jsem měl možnost od tohoto talentovaného režiséra vidět. Přesto se pomalu, ale jistě zařazuje mezi moje oblíbence. Jeho westernová Yuma mě bavila, Identita mě bavila ještě o něco víc. A není to jen zásluha Mangolda, ale i skvělého scénáře a dobře zvolené formy pro tento druh filmu. Už původní události, kde sledujeme osudy lidí, kteří se postupně dostávají do tajemného motelu, mají říz. Každý si jistě najde svého oblíbence a každý bude tipovat vraha, který v přítomném motelu vraždí. I já jsem měl pár tipů. Tvůrci však byli natolik šikovní, že v některých místech boří žánrové klišé a způsobují, že „my diváci“ musíme měnit svoje tipy a odhalovat kdože se to skrývá v kolence „vrah“. A věřte, že odhadnout, co se bude dít v další scéně, je celkem těžké. A závěrečná pointa? Překvapila, ale mě neohromila. Asi proto, že už jsem v roce 2010 něco podobného někde viděl (žádné spoilery! Nebudu říkat kde). Jinak naprostá spokojenost a konečně horor/thriller, který je originální a v dnešní době velmi uspokojivý. 70-80% ()

Nut

Tak tady jde výhradně o pointu, kterou jsem vážně nečekala. Jinak zpracování občas vázne a herci průměrní. Ale ten závěr vše vynahradí. ()

djcremo

Začiatok filmu dokázal zaujať a dokázal si aj dlhý čas udržať napätie. Pointa ok, to čo mali spoločné aj to beriem, ale chcelo by to poriadne veľa práce dostať takto 10 ľudí na jedno miesto. Vyloženie kariet mi prišlo troška skoro a ten záver troška zvláštny. Chýbala mi tu nejako logika a nejak som nepobral tie dve línie filmu. Na jednej strane identita schizofrenika a na druhej vraždenie celkom inej osoby a ako to celkovo bolo podané. ()

Vala

Velmi dobrý film,který nestačí vidět jednou.Atmosféra houstne a vy nevíte co se v dalších minutách bude dít.A závěr je přímo úžasný.Za mě 5* a 100 % John Cusack je samozřejmě nejlepší a bezkonkurenční ()

Ondrew

No neviem. Ocenujem velmi slusnu atmosferu a kvalitne herecke vykony. Zhruba prve 2/3 som sa na tuto snimku dival ako prikovany, pevne rozhodnuty udelit filmu slusnych 80%, no posledna tretina bola uz tak prekombinovana, ze vo vysledku nemozem dat viac, nez 60%. Identita mala velmi slusny potencial, ale na jej smolu stratila svoju vlastnu "identitu", co je rozhodne skoda. ()

Evbad

Vlastně ani nevím, jak to všechno bylo, ale což, atmosféra dobrá, John Cusack taky, takže zbývá i čas na závěrečnou radu: nikdy nevěřte schizofrenním vrahounům. ()

retrix

Film má skvělou počáteční atmosféru, napětí by se dalo krájet, Kemr by řekl: "Chčije a chčije", a zápletka graduje skonem jednoho účastníka za druhým. Tato gradace má však jistý mantinel, který ve filmu nastane ve chvíli, kdy se divák dozví původ této abscese. Pak už jde vše pomalu ale jistě až k závěru do kopru a ani pointa tomu nijak zvlášť na úrovni nepřidá. ()

Venceslao90

Atmosféra v motelu byla výborná. Maličko to podle mě kazí ten závěr, který sice není špatný, ale je divákovi podán takovou zamotanou a zbytečně složitou formou. Každopádně se jedná rozhodně o nadprůměr. ()

Sanas

Jo, mnohočetná porucha osobnosti je pěknej prevít. Záleží na tom, kdo ve vás vlastně vyhraje. Dobře zpracovaný film s dávkou napětí, strašidelných scén, krve a násilí. ()

Movieaddict

Že by první inteligentní vyvražďovačka? Kdo by to byl řekl? Nenechte se ale zmýlit první půlkou filmu, je to víc než horor podle klasického amerického schématu, spíš psychologický thriller s hororovými prvky trochu ve stylu Davida Lynche. Pravda, na lynchovské filmy to dává až příliš smysl. Vadila mi jen jedna věc, a to, že všechno probíhá až moc přímočaře, vůbec by neuškodilo trochu zpomalit a film prodloužit ještě alespoň o půl hodiny. Nicméně celek působí kompaktně, nic neruší, vše do sebe zapadá, atmosféra je hutná, myšlenka a vyústění jsou zajímavé. Váhal jsem mezi 4 a 5 hvězdičkami, právě kvůli zmíněné přímočarosti, ale nemohl jsem odolat ()

Maiken Algren

Tak tu máme v krátkej dobe ďalší metahoror, po stupídnom Cabin in the Woods ale o poznanie inteligentnejší, zábavnejší a hlavne premyslený. Rozhodne dobrá voľba na utorkovú noc, hlavne ak je človek ochotný nechať sa prvú polhodinu trápiť ďalšou vražidacou demenciou. Tentoraz ale účelovo. A účel stojí za to. ()

Muf911

Mix mezi Hitchcockem a Deseti malými černoušky. Nakonec se to ale celé tak nějak zamotá, že jsem z toho byl jelen a na imdb jsem si musel přečíst vysvětlení. Takže nakonec tomu dávám tři hvězdičky, protože na čtyři to pro mě bylo málo polopatický. Jednou si to možná dám znovu, je to takový must see twice film, něco jako Šestý smysl ()

Zemřel herec Ray Liotta

Zemřel herec Ray Liotta

26.05.2022

Co chystá režisér Logana?

Co chystá režisér Logana?

10.06.2017

James Mangold zabodoval už Identitou, Walk the Line nebo Vlakem do Yumy, kariérní vrchol ale slaví až letos díky Loganovi. Jelikož se jedná o Jackmanovu rozlučku se samotným Wolverinem, od začátku… (více)

Thriller s přísně utajenou zápletkou

Thriller s přísně utajenou zápletkou

29.02.2008

Hvězda extravagantní série HBO Tudorovci Jonathan Rhys-Meyers nezanevřel ani na účinkování v celovečerních filmech. S jeho jménem je už nějakou dobu spojována do současnosti přenesená adaptace… (více)