Ecce homo Homolka

• Československo Ecce homo Homolka (více)
TV spot 1

Příběh filmu je vzat, podobně jako v případě všech děl tvůrčího kolektivu Forman – Papoušek – Passer, přímo ze života. Podíváme-li se totiž pozorněji kolem sebe, setkáváme se často s rodinou Homolkových. Rodinou, v níž jakoby hráli prim mužové, ale ve skutečnosti se všechno točí tak, jak o tom rozhodnou příslušnice něžného pohlaví. Film je výbornou satirou na život „malé české“, byť početné, rodiny pražského taxikáře Homolky za jedné letní neděle 1969. (Ateliéry Bonton Zlín)

gapa466

I když se nám to nebude líbit, je třeba si přiznat, že plno situací je ze života normální rodiny. Trochu přehrávané, ale super. Je zde někdo, kdo to viděl a nepoužívá žádnou hlášku z tohoto filmu? 5* ()

Nellaron

Keď som si prvýkrát pustil tento film, bol som plný očakávaní, že pôjde o ďalšiu perfektnú českú komédiu. Hodnotenie 85% - to bude trefa do čierneho a zlanáril som aj svoju manželku. Lenže 80 minút ubehlo a po skončení filmu sme sa na seba so ženou pokriveným pohľadom pozreli, že čo sme to vlastne videli. Komédia to nebola. Dej to nemalo. Išlo o opis dňa bežnej rodiny? Išlo o dokument? Doteraz hľadám definíciu. Najviac ma zaujala Marie Motlová, z ktorej som mal pocit, že je hereckou mentorkou Heleny Rúžičkovej. Tá prebrala prejav a vystupovanie Motlovej takmer do bodky najmä v Slunce, seno. Okrem tohto zjavu mi film prišiel nezaujímavý. ()

Korpy22

Sonda do běžné rodiny socialistického Československa, ve hvězdném obsazení. O čem film je? Myslím, že tohle je jeden z mála filmů, u kterého scénář není důležitý. Menšík a spol. to prostě uhrají. Zároveň zde vydíme specifický rys vysmívání patriarchátu a určitého důkazu, že většina mužů jsou stejně doma pod pantoflem. Vtipná, úderná komedie s typicky českým humorem. ()

Saxicola

Znáte ten pocit, kdy zíráte na něco strašně odporného, a přesto nejste schopni na to přestat zírat? Tak stejný pocit mám z Homolkových. Celý film je koncipován jako voyerský pohled do jednoho dne jedné rodiny, během něhož se nic tak závratného nestane, kromě drobných expresí jejich nízkých povah. Homolkovi nejsou hnusní ve smyslu nějaké patologické zvrácenosti, ale absolutním nedostatkem jakékoli noblesy a důstojnosti v jejich všedním životě a vzájemných vztazích. Zapomeňte na to, že tohle je obraz průměrné české rodiny, to ať si všichni flagelantští oikofobové nechají na koledu. Je to koncentrovaná karikatura maloměšťáckých manýrů a negativní vzor toho, jak bychom se měli snažit se nechovat. ()

Kánon filmu 2011

Kánon filmu 2011