Ecce homo Homolka

• Československo Ecce homo Homolka (více)
TV spot 2

Příběh filmu je vzat, podobně jako v případě všech děl tvůrčího kolektivu Forman – Papoušek – Passer, přímo ze života. Podíváme-li se totiž pozorněji kolem sebe, setkáváme se často s rodinou Homolkových. Rodinou, v níž jakoby hráli prim mužové, ale ve skutečnosti se všechno točí tak, jak o tom rozhodnou příslušnice něžného pohlaví. Film je výbornou satirou na život „malé české“, byť početné, rodiny pražského taxikáře Homolky za jedné letní neděle 1969. (Ateliéry Bonton Zlín)

SphAnel

Člověk by něvěřil, co se dá vytěžit z jedné místnosti činžovního domu. Tleskám! Kdepak jsou ty časy, kdy se stavělo hlavně na dialozích a hereckém umu než na drahých efektech a spoustě nesmyslných blbostí. Měl jsem pocit jako by se točilo skrytou kamerou v úplně normální české rodině. Obzvlášť před výkonem pana Šebánka smekám. ()

E.T.Martin

Skoro dokumentárním způsobem zachycené soukromé chvíle rodiny Homolkových s jejich malichernými starostmi, jež jsou jakýmsi obrazem té nejprůměrnější české domácnosti. Taková černobílá hraná verze Simpsonových z 60. let. Trojkové hodnocení souvisí s rozporuplnými pocity, které z filmu mám, kdy se vtipné okamžiky střídají s chvílemi budícími pocity naprosté trapnosti. ()

Standey

"Vždyť jsi mi nic nehodil ty leváku. Příště řeknu starý Vajtingerový a ta mi to hodí líp...." Komedie plná nestárnoucích hlášek. Krásná ukázka toho, jak lze z minima vyždímat maximum.... NÁDHERA ()

superzurda

Čím jsem starší, tím je mi ten film bližší. Hlášky používám, čím dál víc a co se týče fotbalu, tak je to spíš výsměch situaci v českém fotbale. Jinak ten film předvedl určitou úroveň, kterou jeho víceslavní bráškové z let sedmdesátých nějak postrádali a hlavně nás postavil před osudovou otázku zda je víc manželka nebo matka :-) ()

Lojz@

Kdybych měl nějaký film označit jako nejlepší komedie - realita, rozhodně by to byl první díl Homolků. Film, který je typicky český, se všemi svými hláškami a chováním postav si to rozhodně zaslouží. ()

rigby

V čem je kouzlo této série komedií? Naprosto obyčejná rodina se svými každodenními problémy. Civilní projev herců, kteří vám nepřijdou jako herci. Prostými slovy vyřčené životní pravdy a moudra. Ryzí pohled do duše českého národa. ()

Flamik

"táto, někdo volá o pomoc. táto, už volaj dvě - nojo, ženský.. máš ten votvírák :D " klasická rodina kde musí bejt všechno podle hezčího pohlaví... ()

gezper

Neuvěřitelná prdel i po nespočetně shlédnutích. "Ti říkám, jestli si ten fotbal neprosadíš, tak jsi u mě mrtvej muž." .. "Ale, Ludvo, já Ti něco řeknu, jestli si ten fotbal nevybojuješ, tak jsi u mě mrtvej Homolka." A hlavně je to naprosto typově přesná sonda, respekt pokaždé co to vidím. [100%] ()

Dino13

Hele Ludvo, jestli si ten fotbal neprosadíš, tak jsi u mě mrtvej Homolka! Co víc o této buranské komedii...? 87% ()

gipper

"To je ráj viď, to je žrádlo...no a teď mně řekni, co člověk potřebuje. Jenom trochu toho klidu a míru a je člověk spokojenej." Česká komedie, která vždycky pobaví a pohladí duši :o) ()

Aidina

V případě, že odjíždí pracovně do České republiky japonský občan, dostává před cestou knížku o dobrém vojáku Švejkovi, aby věděl, co ho tady u nás čeká. Doporučuji aby jim pouštěli i Homolkovi. A obrázek o typicky české rodině bude dokonalý. Pak mnohé i pochopí.... Režisérovi Papouškovi se povedla mimořádná studie o "malé české" i když početnější rodině. A ty kouzelné hlášky:"Kde bych mohla bejt, kdybych nestloustla ?" ()

czema

Stačí pár herců,kvalitní scénář a jedna tradiční neděle. Jako bych to prožil. Nikdo mi neupře že u něj doma to takhle někdy nevypadá. Ukaždýho se to někdy zvrtne a pak to šlape jako u homolků. Výborná komedie, žádné narážky na politiku, prostě jen všední problémy jako stalní postele,spálené řízky anebo otrávení sousedé. ()

easer07

Černobílý frak plný nesmyslných vtipů a humoru. Snad jen u čeho jsem se zasmál jsou peřiny a fotbal, jinak nic k pohledání a vůbec mě to nenadchlo, jednu hvězdu hore ještě za pana Šebánka, ten to ještě ,,drží nad vzduchem'' a dá se na toto opravdu koukat, jinak nevím, co je vtipného na tom, že Ludva se snaží tátovi hodit klíče, tohle se Papouškovi nepovedlo a jak jsem říkal romuhle černobílýmu fraku dávám dvě hvězdy. ()

Emperor1

Geniální společensko-psychologická studie jedné typicky české rodinky. Ono je to sice zasazeno do komediálního žánru, ale já bych to viděl jako tragikomedii či komorní drama s prvky komedie. A ano, satira. Člověk s jednotlivými protagonisty cítí a sympatizuje, zároveň v nich může vidět i kus svého češství. Dialogy jsou neskutečně vtipné až hláškoidní a dokonale doplňují jednotlivé scény, které jsou promyšleny do nejmenšího detailu. Neumím si představit něco takového v jiném jazyce, to české z toho trčí jak sláma z bot, nevím, zda nečech pochopí, o co tu vlastně jde. Oni to nepochopí ani leckteří Češi jak poleno. Josef a Marie (sic!) v roli starších rodu perfektní, bez nich by to prostě nebyli Homolkovi. Pro mě nejlepší z celé série. ()

pold

Etalon žánru "Buranská uřvaná komedie" - trapné situace ze života rodiny ubohé hloupé chamradě. Pochodeň stupidity, zažehnutou zde panem Papouškem, později hrdě pozdvihl pan Troška ve svých slunce-seno-sračkách. ()

Kánon filmu 2011

Kánon filmu 2011