Ecce homo Homolka

• Československo Ecce homo Homolka (více)
TV spot 1

Příběh filmu je vzat, podobně jako v případě všech děl tvůrčího kolektivu Forman – Papoušek – Passer, přímo ze života. Podíváme-li se totiž pozorněji kolem sebe, setkáváme se často s rodinou Homolkových. Rodinou, v níž jakoby hráli prim mužové, ale ve skutečnosti se všechno točí tak, jak o tom rozhodnou příslušnice něžného pohlaví. Film je výbornou satirou na život „malé české“, byť početné, rodiny pražského taxikáře Homolky za jedné letní neděle 1969. (Ateliéry Bonton Zlín)

spiritus

Klasika, na kterou se vždy rád podívám. Skoro-dokument o jedné rodince sklonku šedesátých let, značně originální a silně naturální :-) ()

Garch

Skvělá depresivní komedie. Ano, to Papoušek s Passerem a Formanem uměli namíchat krutě. Jedna z perel konce Nové vlny. ()

Phoppy

Kdyby po mně někdo chtěl abych mu vysvětlil kdo je to maloměšťák, řekl bych mu ať se podívá na tento film…já se neskutečně bavil od začátku do konce…typická česká rodinka a její typický denní život…musím uznat že takových filmů moc není obzvlášť těch ve kterých někdy člověk poznává sám sebe…prostě jestli si ten fotbal neprosadíš tak seš u mě mrtvej Homolka  ()

arcticsky

Jasně nejlepší film z Homolkovské trilogie. Vynikající František Husák a Josef Šebánek. Viděl jsem to snad 10x a je to pořád zábavné, až běhá mráz po zádech... ()

Ole92

I když tento film postrádá na dnešní dobu spád já se u něj vždy zasměju a ty hlášky tam jsou prostě jedinečný. Krásná ukázka generáčních střetů a věta "Mámo,já bych kouřil až bych břečel. Tak břeč." Mě vždy rozesměje. ()

Hepy13

Můj nejoblíbenější černobílý film mapující jeden nedělní den rodiny Homolkových. Ve které jednoznačně vyčnívá Josef Šebánek a jeho předvádění hry Sparty "Ludvo jestli si ten fotbal neprosadíš, tak si u mě mrtvej muž" :D Film je rozdělen do několika takových částí - Návštěva lesa, hádka o to jestli se půjde na fotbal nebo na koníčky do Chuchle, zamčený děda v ložnici, připálená večeře. Je vidět že ačkoliv se film odehrává v podstatě v jednom malém bytě, dá se z toho natočit výborná komedie. Potřebujete k tomu především zvolit správné herce s kvalitními a vtipnými dialogy. ()

waits

Co by dělal otec Kondelík, karikovaná postava prvorepublikového maloměštáctví, během úvodní scény v lese? Hádám, že při vší své přízemnosti by šel a bližnímu bez dalších cirátů zkusil pomoc. Smutné srovnání s moderní dobou . A jak by vypadala dnešní papouškova sonda? Mno..Papoušek stvořil formanovsky opravdovou českou (s malými Formany:)) rodinu a ukázal nám, jak žije. Vlastně, my to víme, vždyt jsme to (někdo víc, někdo mín, čest výjimkám) my. Takhle trapně, s křikem a při zemi se u nás pořád žije. A když už se nejede škodovkou na fotbal, ale letí do Řecka k moři, tak igelitová taška Lídlu s řízky, nezaplacené muzeum s volným vstupným nebo pokřikování a úprk na na letišti k posledním volným sedačkám dá vodítko, ze které zemi návštěvníci přijeli. A což teprve, kdyby se začali svěřovat se svým pohledem na svět.... ()

Vesecký

Komedie z dob, kdy česká rodina byla ještě česká... Se všemi klady a zápory, ale typická. První dva díly Homolků jsou klasikou české komedie, která ukazuje, jak to skutečně v našich domácnostech někdy vypadalo, když jsme byli ještě malí či mladí. Jen mírně nadnesená. Vynikající výkon Josefa Šebánka, ale i ostatních protagonistů. Nádherný začátek - úprk měšťáků z lesa ve chvíli, kdy by mohli hasit, co je nepálí. Boj o Teplice či Velkou Chuchli. Zamčený dědeček a nádherná scéna se stlaním postele... Co víc si pro oddych a dobrou náladu přát? A k některým komentářům? Raději budu českým buranem než americky se chovajícím Čechem. ()

jane1106

Zhruba před rokem jsem se na ty křupany nevydržela dívat, letos mi to ale nedalo a pustila jsem si Homolkovi podruhé. Nejenom, že jsem je konečně docenila, ale sem tam se i upřímně zasmála. Možná, že by filmu lépe sedlo označení tragikomedie a stále mi není úplně jasné, jaký byl Papouškův záměr - pobavit se na účet "malého českého človíčka" (nesnáším tohle spojení, ale bohužel je v mnoha případech výstižné)? Dost možná. Ztotožnit se s rodinnými příslušníky? Chraň Bůh. Na mě osobně největší dojem dělá upřímnost Josefa Šebánka a jeho mistrovské herectví. I když to vlastně není herectví, to je typ, který na tom plátně prostě funguje - stejně jako v životě. ()

Eragon93

Co všechno bylo v 80 minutách? Tak tady to je: leháro v lese, pak žranice, dostihy, rozházený peřiny a zamykání dveří.. do toho si přidejte všudypřítomný křik a hádanice a je z toho rodina Homolkova. Snad to takhle nebylo ve všech famíliích. ()

piranha

Troufnu si říct, že nosnou myšlenku jsem v tom identifikovala. Svým způsobem geniální a občas i nějaká absurdita skvěle pobavila. Jenže se nedokážu smířit s tím, že to bylo tak prudérní, uřvané a někdy i protivně nudné. ()

mh.mail

100% — Jedna obyčejná neděle v životě obyčejné rodiny ve chvíli, kdy nefunguje televize. Naprosto brilantní film, ve kterém se smějeme vlastním chybám a nedostatkům, neboť v každém z nás je kus Homolkových. Jaroslav Papoušek zdařile navázal na předchozí spolupráci s Milošem Formanem a vznikla další z černobílých perel naší kinematografie. Kvalita dalších pokračování už měla sestupnou tendenci. ()

Kánon filmu 2011

Kánon filmu 2011