Jossie

Ben Affleck mě jako obvykle nezklamal a hodně mi vadil v hlavní úloze, Uma vypadala hrozně a celou jejich lásku jsem jim ani chvíli nevěřila, celé to působilo poněkud násilným a zmateným dojmem, ale přesto se na to dalo dívat a to hlavně kvůli nesmírně zajímavému námětu. Pořád si myslím, že John Woo měl zůstat doma, tam byly jeho filmy nepřekonatelné. ()

Jara.Cimrman.jr

"Ztratit tři roky života? - Ne, zhodnotit je!" Paměť se mi díky přeplněnému harddisku průběžně vymazává, takže si nejsem jistý takřka ničím a Michaelovu zmatení rozumím. Ten sice na nabízenou práci kývl, ruku podal a možná i smlouvu podepsal, ale cosi ho donutilo porušit firemní směrnice, poslat si pár vzkazů z budoucnosti a vzít nohy na ramena. Já se přitom docela dobře pobavil, i když si náhoda občas musela podat ruku se štěstím a pronásledovatelé museli prokázat ve správnou chvíli jistou dávku demence, aby nám to celé do sebe pěkně zapadlo. ()

EdaS

Pro mě to byly velice příjemné dvě hodiny - možná je opravdu lepší od nových filmů nic moc nečekat a být radši příjemně překvapen. Affleck je v pohodě (nechápu, co proti němu kdo má, tahle role mu padla), Uma nemá dost prostoru, aby mohla něco zásadního předvést, ale to není její chyba. Na "doplněk" hlavního hrdiny se po Kill Billovi už opravdu nehodí. Wooova režie je taky v pohodě, bavilo mě objevování narážek na Hitchcocka (Ptáci, Psycho, Na sever severozápadní linkou apod.), dostala mě i skvělá hudba, vykrádající Herrmana. Jednoduše shrnuto: přijemná odpočinková záležitost. ()

Shit

John Woo ma určite na svým kontě lepěí filmy, ale tenhle rozhodně taky neni špatnej. Ben Affleck se fakt hodně snaží a i když to neni zrovna nějakej velkej bitkař, tak mu ty akční scény vcelku jdou. Příběh neni nijek stupidní, spíš se mi zdál na docela dobrý úrovni, i když nedomyšleností je tady hodně, ale když se nad tim nebude přemýšlet, tak vám to ani nepřijde a celej film si užijete ()

Djoker

Film s úchvatným dějem a myšlenkou. Samozřejmě nechybí klasický klaďas, který chce zachránit svět (Ben Affleck), holka, která ho miluje (Uma Thurman) a záporák, který pro prachy klidně svět zníčí (Aaron Eckhart). Pro mě je to nadprůměr, ale scény, v kterých počitačový expert Jennings předvadí výkony, za které by nemusel stydět ani Rambo, jsou už trošku moc. Ten konec se mi však hodně líbil. ()

choze

Kéž by mi ten film někdo vymazal z paměti a zacáloval mi za to, že jsem takhle pitomě zabil skoro dvě hodiny. Výplata je v podstatě velmi slabým odvarem Total Recall a Minority Report, kteréžto filmy mají tři společné jmenovatele - předlohu od Philipa K. Dicka, pokaždé Hollywoodem přetavenou do uprchlického sci-fi thrilleru, velký rozpočet a hereckou hvězdu před kamerou a režisérskou legendu za ní. V tomto případě Johna Woo, který se ale z nějakého důvodu do filmu otiskl minimálně, jen několika typickými wooovskými záběry a trademarky a to nepřekvapivě hlavně u akčních scén. Námět je dobrý, ale scénář selhává v dodání výraznějších postav, zábavnějších scén i zajímavějšího vykreslení světa budoucnosti a ani budování nápětí moc nefunguje. Jsou tu tři větší akční scény nakumulované do druhé poloviny filmu, které sice mají svoje momenty, ale celkově nejsou nijak extra zábavné nebo dokonce zapamatovatelné. Kde jsou časy, kdy Woo i s naprosto fádním béčkovým scénářem a hollywoodskými producenty přistřiženými kreativními křídly dokázal natočit tak nabušený akčňák jako Živý terč. ()

Gilmour93

Až na Eckharta mizerně zahraná sci-fi hříčka se samoúčelnou akcí utopenou v příběhové šedi. Opět jsem se utvrdil v názoru, že Woo je přeceňovaný režisér (na půdě Hollywoodu to platí dvojnásob) a to mi nikdo nevymluví ani míříc na mě s párátkem v puse dvěma devítkami. Váhání mezi dvěma a třemi hvězdami mi nakonec ulehčil "vypointovaný" konec s loterijním tiketem a já se, litujíc papoušky žijící x týdnů s prochcanými novinami na dně klece, přikláním k té horší variantě. A pro případ, že by mi taky někdo vymazal paměť, jsem si přichystal do trezoru obálku poslední záchrany s následujícím obsahem: fotka Afflecka, špunty do uší, páska přes oči. Požadovat totiž za jeho "herecký výkon" ve Výplatě výplatu - to je na výplatu dvaceti ranami holí.. ()

Kryšpín

Vzal si příklady z filmu Minority Report (tzv. Dotyková obrazovka a typickou barevnost). Hned od první chvíle je vidět, že to je typický John Woo, podobnost k jeho předchozím filmům. Klasické honičky. Je vidět, že se nezmění a proto by si neměl brát scénáře, nebo spíš povídky od Philipa K. Dicka, totálně mi zkazil náladu. Člověk jako je John Woo dokáže zneuctit boha jako je Dick. Už plno režisérů se snažilo z mistrovské povídky či knihy udělat ještě lepší dílo, ale jen "vyvolený" má tu možnost to dokončit. Má to trochu menší nedostatky s časem a se sci-fi vzhledem dohromady, které člověkovi vlezou do hlavy jako je např. tělocvična (Ben Affleck bojuje na moderní technologii a v pozadí jsou zastaralé známé prototypy). Uma Thurman jako "vládkyně počasí" je docela fajn, ale stále jsem čekal kdy vylítne se samurajským mečem a celý štáb rozseká, příjde k Johnymu a řekne: 'Po Billovi je řada na tebe Johny.' Ale přece musím něco Johnovi pochválit a to, že nechal příběh takový jaký má být, skoro každá stránka z povídky se ve filmu objevila. A kdybych to měl vše shrnout do jedné věty, tak jednoznačně řeknu: 'Určeno pouze pro milovníky akčních filmů Johna Woo.' ()

TheDarKnig

vypadalo to většinu času nějak... levně a i když se občas projeví řemeslné kvality Johna Woo, hlavně v první části filmu jsem měl pocit, že se dívám na seriál.. Dickova předloha tomu pomáhá, herci taky, ale viděl jsem tam Total Recall, jen ne tak béčkově sympatický a krvavý, Agenta bez minulosti, jen ne tak poctivého a uvěřitelného ("Damon na hrad" stále platí) a Minority Report, jen ne tak dobře odvyprávěný a vizuálně ztvárněný.. A ta holubice... No, každopádně, Woo měl zůstat opravdu v Číně a točit další Hardboiled a jiné tvrdé, přímočaré akční detektivky, do Hollywoodu si sice něco přinesl (pár svěžích nápadů v akci se najde i tady), ale nesluší mu. Jako fajn thriller s dobrou základní premisou ale ucházející, slabší 4 PS: Uma Thurman mi nikdy nebyla extra sympatická, jediná věc, do které padla jako ulitá byl Kill Bill. Tarantino její projev i vzhled využil naplno, no tady se tvůrci nevědí rozhodnout co a jak.. Někdy to nechtěně vyznívá jako parodie (samozřejmě, nejen tohle, ale i další věci) Dick by určitě nebyl rád ani za konec ()

Brouk

Jak by to byl hezký film... má to jeden háček... tedy hák s velkým H.. a to jen Ben.... brr, jak někdo může tvrdit, že je herec... a talentovaný... to uvěřím spíš, že země je placatá... ()

sniper18

Je to úplne priemerný akčný sci-fi film od Johna Woo. Má celkom dobrý príbeh o špičkovom inžinierovi, ktorý prijme ponuku tri roky pracovať pre uznávanú firmu, za čo dostane veľké množstvo peňazí, ktoré ho zaistí na celý život, ale zároveň musí o všetky spomienky z tohto obdobia prísť, ale keď sa jeho práca skončí, zistí, že si miesto peňazí sám poslal balíček obyčajných vecí, ktoré mu pomáhajú pri úteku pred mužmi, ktorí ho začali prenasledovať a tak spolu so svojou priateľkou chce urobiť všetko preto, aby zistil pravdu a zbavil sa prenasledovateľov. Spracovanie ma ale zaujalo len minimálne, táto zápletka má mimoriadny potenciál po mnohých stránkach, takže z toho mohlo vzniknúť vynikajúce dielo, ale to ani náhodou, ešte spočiatku to až tak nevidno, ale keď sa začne diať to hlavné, tak je to už len čím ďalej horšie, celé to pôsobí až príliš naivne, miestami aj dosť hlúpo, skutočne som mal občas pocit, že sledujem nejaký film pre deti, takže aj tých pár zaujímavých situácií sa v tom stratí. Akcie tu je priemerné množstvo, ale moc ma nezaujala, čo ma teda pri mojom najobľúbenejšom akčnom režisérovi dosť prekvapuje. Súbojom chýba už len tá základná logika, keď obyčajný inžinier, ktorý si maximálne tak občas zatrénuje po celý čas s ľahkosťou zneškodňuje príslušníkov ozbrojených zložiek, takže ma vôbec nebavili, v prestrelkách zase neumierajú ľudia a tento štýl, v ktorých sa strieľa len mimo ľudí ma nezaujíma, najlepšie sú na tom naháňačky, ktoré si ako jediné udržia aspoň tú priemernú úroveň. Za celý film som našiel asi tak dva, tri momenty, ktoré ma zaujali, inak tu v akcii nie je vôbec o čo stáť. Herecké obsadenie je tiež dosť slabé, všetko zlyháva na hlavnom duu, Ben Affleck a Uma Thurman tu nestoja absolútne za nič a tak dojem musia aspoň trochu vylepšovať záporáci Aaron Eckhart a Colm Feore, aj keď ani oni nie sú tak dobrí, ako by mohli, prípadne pár zaujímavých vedľajších postáv. Réžia ma tu veľmi sklamala, to, že tento film natočil John Woo sa dá spoznať iba podľa pár jeho trademarkov, inak je tu jeho štýl najmenej viditeľný, ale aspoň technická stránka je vydarená, rozpočet je vidieť. Skoro ani neviem, za čo dávam to priemerné hodnotenie, ako celok tento film vôbec nestojí za pozornosť a je to rozhodne najhorší film, aký John Woo kedy natočil, ale zase prvá polovica je ešte pozerateľná bez väčších problémov, páči sa mi technická stránka a aj pár momentov, prípadne situácií zaujme. Objektívna kvalita filmu- 57%, film sa páči mne na 51%. ()

Hellboy

Philip K. Dick ve své krátké povídce Paycheck opět zúročil své oblíbené téma - schopnost předvídat budoucnost a otázka, nakolik je toto předvídání důvěryhodné. Takže téměř to samé, jako Minority Report. Je neuvěřitelné, kolik nápadů se z tohoto motivu dá vytěžit. Zajímavé je, jak se na csfd liší hodnocení právě mezi těmito dvěma snímky. Proč má Paycheck pouhých 69%? Asi proto, že režisérem je John Woo, od kterého každý očekával divočejší akci a hlavně víc akce. Ale já jsem byl spokojen. ()

Kaka

Kéž by John Woo chytil trochu více toho nekompromisního větru z východu a přestal by žánrově i formálně škatulkovat. Paycheck je uhlazená akčňárna, kde nic nejde mimo vyjeté koleje. Formálně samozřejmě zdatné, ale to je trochu málo. ()

Spiker01

Tenhle film se mi poprvé velice líbil a fakt mě bavil a tento pocit mám i po několikanásobném zhlédnutí. Ben Affleck je skvělej :D docela srdcovka...80% ()

castor

Očividně pouze s vidinou „výplaty“ se nechal zlákat akční klasik John Woo k tomuhle sci-fi projektu. Člověk, od kterého jsme byli zvyklí, že děj a dialogy pouze spojují nápadité akční scény, jakoby unavený klesal k šedivému průměru hollywoodských rutinérů. Už jeho poslední nevýrazné snímky (druhá Tomova nemožná mise, Kód Navajo) ukázaly, jak ojedinělé projekty kdysi natáčel!! Blízká budoucnost je nenápaditá, akční scény jsou víceméně pouze dvě, ostatní se za ně považovat nedají. Uznávám ale, že honička na motorce ze staré školy je fajn, stejně jako povedené finále. Nic nekompromisního to není, ale ani na nadávky to nevidím. Ben Affleck, skládající z „náhodných“ předmětů svoji minulost, nikterak neoslní, stejně jako překvapivě nevýrazná Uma Thurman (naštěstí se na ní alespoň pěkně dívá). Slušný thriller, se slušnou záplatkou to přesto je, jen od jména John Woo bych očekával přece jenom něco zdatnějšího. ()

Rex Mundi

Poctivé akčné scifíčko, ako má byť. Téma manipulácie (či ovplyvňovania) minulosti aj budúcnosti je pre mňa stále zaujímavá, ak je aspoň čiastočne originálne poňatá a musím povedať, že Výplata sa mi páčila viac než depresívny a megalomanský Cruisov Minority Report. Aj keď ani Výplata nie je žiadne veľdielo, aspoň sa na nič sa nehrá a jednoducho baví - akciou, zápletkou, hláškami (ironickými, heroickými aj "múdrymi")... ako to dnes v Hollywoode fičí. Priznám sa, že herecké umenie som podrobne nesledovala (nepovažovala som to za nutné, keďže nároky neboli vysoké) a nechcem sa k nemu zodpovedne vyjadrovať...no miestami mi Affleckov večne prekvapený výraz šiel na nervy, ale zdalo sa, že Aaron Eckhart si svojho slizúňa patrične užil a Colm Feore sa parádne hodil na poskoka s kamenným ksichtom (Koho mi to len pripomína??? Už viem! Poznáte herca Jonathana Banksa? Tak ten sa väčšinou tvári ako Colm Feore vo Výplate:-). ()

D.Moore

Philip Kindred nám zase rotuje v hrobě a bohužel za to může můj milovaný Joh Woo. Z celého filmu mi utkvěly v paměti dvě scény - zručně natočená honička motocyklu a automobilů, která je doopravdy akční a "wooovská", ačkoliv ne zrovna originální a dvakrát nápaditá (projíždění kontejnery a rourami ovšem potěšilo) a závěrečné zúčtování ve "skleníku". Jinak nuda, nuda, šeď, šeď... Next s Nicolasem Cagem bylo lepši, ačkoliv ne o moc. ()

Niktorius

Jedním slovem ubohost, šesti slovy doklad o skomírajícím talentu Johna Woo. Bílé holubice sice ve filmu uvidíme, ale impozantní "balet s pistolemi", jenž zdobí mistrova nejlepší díla supluje jen řádka choreograficky podařených, ovšem režijně a technicky nijak ohromujících a vcelku všedních akčních scén. Přitom nezapomínejme, že jde o adaptaci Dicka a né další krvavé melodrama o přátelství dvou mužů, tudíž bysme snad měli chtít vydařený scénář, namísto té na hlavu postavené slátaniny, hyzděné nepřehlédnutelnými logickými dírami a otavnou milostnou liníí (k tomu si prosím připočtěte uslzenou a přeafektovanou Umu Thurman, hrůzností svého výkonu trumfující i prkenného Affleka, který se filmem protlouká vybaven nesmazatelným úsměvem a třemi grimasami)... Prostě po všech stránkách ještě lacinější snímek, než pozdější NeXt. Pohled na výplatní pásku asi Woovi moc radosti neudělá... ()