HEED

Nebýt té přilétající bílé holubice ke konci filmu, ani bych neřekl že je to dílo Johna Woo, protože skoro nic tam není, co by na jeho tvorbu poukazovalo. Na akční film je to slabota, na scifi zase moc takové rozbředlé. Tak trochu mě to připomíná Tváří v tvář, ale takové osekané. Vyloženě televizního rozměru direct to tv. Johnove filmy jsou jednoduché, ale každá postava tam má duši, a hned se můžete do role herce vcítit. Z tohohle průseru ale nemám naprosto nic. Jsem rád, v době kdy píšu tento koment, že se Thurmanová drží svého Kill Billa a tím samotného Tarantina. Ben si jde svou režisérskou a částečně hereckou cestou po svém, A tak by to mělo být. Snad jen, John Woo by se měl vrátit ke svému ryze akčnímu řemeslu, kde nikdo nepočítá poslední náboje v zásobníku, a měl by spíše uplatňovat lidi své národnosti. Za dvě a půl. ()

borohub

Ach, proč tam hrála Uma Thurman? Nebýt ní tak bych uvažoval i o 5 hvězdách, ale tahle herečka mě fakt vadí. Co se týče filmu - pokud překousnete první třetinu tak se budete slušně bavit, nápad dobrý, akce taky. ()

subic

Total Recall, ten původní, trochu jinak a méně působivě. Ne moc talentovaný Ben Affleck ani Uma Thurman a ani Aaron Eckhart, nikdo zde moc nevynikají, ale děj plyne docela rychle a triky jsou docela slušné i na dnešní dobu. ()

Kortexo

Philip Kindred Dick byl jeden z nejoriginálnějších autoru v dějinách a tento film je velkou poctou jeho tvorbě a ukazuje jeho vyjímečnost.Film s promyšleným dějem a originální zápletkou s brilantním hereckým obsazením...BRAVO!!! ()

mrclTV

Námet dobrý (ako inak, veď to je na základe poviedky Phillipa K. Dicka) ale prečo je zpracovaný tak "Woovsky"? Viem, hlúpa otázka... Hlavná postava ujde FBI preto, lebo si agent zapáli cigaretu a spustí požiarny alarm...to je amaterizmus úrovne slovenskej polície (i keď tu je to práve dôležitá súčasť príbehu, vytáčalo ma to). Alebo, Jennings je síce len technik a nie superagent, ale stále aj tak každého "prebije" - náhodného okoloidúceho, policajta, trénovanú ochranku, proste všetkych... A ďalšie veci, ktoré sa mi nepozdávali. Johna Woo-a si pamätám od Mission Impossible 2, množstvo prkotín navyše hraných na efekt, ktoré tam vôbec nemuseli byť a v tomto filme je to podobné. Paycheck ale nie je zlý, len ten štýl Johna Woo-a, ktorý nemá ďaleko od Bollywoodskych šialeností, mi nechutí...Skrátka priemer. ()

mac000

Poměrně zklamání. Nalákala mě jména Philipa K. Dicka a Johna Woo, ale tato kombinace zde kupodivu není zárukou inteligentní podívané. Znepokojivé poselství Dickovy povídky je zde přehlušeno přemírou akčních scén a stříleček a ani John Woo neví, co si s námětem "všemocných počítačů" počít. K tomu přistupuje, že Ben Affleck předvádí spíše standard (nadstandardní jsou jen jeho běžecké výkony v početných honičkách), Uma Thurman ještě hůř. Ale na druhé straně film má svižné tempo a na relaxační oddech splní očekávání. Ale já čekal více... ()

Tominni

Když si necháte po výkonu vždy vymazat paměť, tak pak je složité sice vzpomenout, na co všechny ty věci v obálce jsou. Boj o život tak začíná. Celkem zajímavý nápad, který je ale převeden do filmu tak nějak průměrně. Moc mi nesedla Uma Thurman a ani Ben Affleck tak úplně nezáří. ()

Pete

Výplata je taková ta hollywoodská kravina, tak pitomé akční sci-fi B-čko, až je to roztomilé. Jedná se o mix Total Recall, M:II, někdo v tom vidí dokonce i Hitchcocka, což už je ale úplně jiný sport. Má to ještě 90's feeling, špatný casting hlavních rolí, herecké výkony prkenné až tragické, a neuvěřitelně slátaný scénář. Affleck viděl svou budoucnost, ale pak mu vymazali paměť, takže všechno zapomněl - to je zápletka snů. Když někomu ukážeš budoucnost, tak už nemá žádnou budoucnost, to je jasný jako facka ;-) Potom tahá z kouzelného měšce 20 předmětů, které použije vždy přesně v ten pravý čas těmi nejkomplikovanějšími možnými způsoby, furt se tváří, že se musí každou chvili rozbrečet, a mě to bavilo. ()

Marg

Skvělá sci-fi s bravurně zrežírovanými akčními scénami, ostatně není se co divit, jméno režiséra mluví samo za sebe. Na první pohled možná ani nepoznáte, že jde o adaptaci Philipa K. Dicka, jako to bylo rozpoznatelné u Blade Runner nebo Minority Report. ()

Vojt Ittoh

Velice průměrný sci-fi snímek. Nevěrohodnost hereckého výkonu Bena Afflecka a poněkud krkolomná zápletka se spoustou dějově slabých míst. Stylově podobný kousek jako Minority Report, ovšem kvalitativně nikoliv. ()

Efreeti

až na ten BMW merchadising docela dobry film...až tady sem si přečetl že to natočil John Woo...ten človíček už úpně ztratil svůj osobitý styl ()

Chladek

Napadlo by vás někdy spojit Bena Aflecka a Umu Thurman? I sám John Woo řekl, že chtěl Matta Daemona, ovšem i on by vedle Umy vypadal divně. Nicméně nedá se říct, že si vedli špatně. Naopak. S příspěvkem Aarona Eckharta a Paula Giamattiho se vyvedl skvělý snímek, o kterém musíte chvíli přemýšlet, než si uvědomíte, jak to bylo. ()

DAF1

Možná bych dal i 4*, ale za veskrze příšernýho a neakčního antihrdinu Afllecka, který se hodí leda tak do love story typu Bayův Pearl Harbour nebo do kýčového dojáku, jakým Armagedon určitě byl, dám "jen" 3 a půl * A to ať se na mě "Holy Trinity" (John Woo, Uma Thurman a P. K. Dick) nezloběj. Chtělo to obsadit někoho spořádanějšího (Christian Bale by se sem hodil jako vyšitý). Po vizuální i "nápadité" stránce zvládnuté skvěle - John Woo prostě umí. ()

Heroin17

John Woo- sice nejlepší má za sebou, Hollywoodský mamon jeho filmům evidentně nesvědčí, ale pořád je schopný natočit vcelku ucházející akční podívanou. Uma Thurman- je sexy- to stačí. Ben Affleck- bože jak já ho nenávidím. Philip K. Dick-sci-fi vizionář. Když tyhle ingredience nacpeme do vizuálního mixéru, přihodíme nějakou akci, nudného hlavního padoucha a vynecháme invenci, vytáhneme tuhle slátaninu. Není špatná, ale kdyby jí někdo místo asijské mikrovlnky Johna Woo upekl v klasické megatroubě Stevena Spielberga, možná by dostala i ty čtyři... ()

hwnd

Se přiznám, že pořádně nevím, jak se k hodnocení postavit. Dickovy knihy zabírají v mé knihovně čestné a nemalé místo a proto jsem měl asi velké očekávání i na film, ostatně na základě minority report, blade runner, temný obraz atd bych se asi těšit měl ne? Jenže tady to nějak nefungovalo a já pořádně nevím co. Námět super, scénář asi nebyl nejhorší, celkový provedení taky nebylo špatný (ale geniálních ujetostí v dickově stylu jako v temném obrazu apod. jsem se nedočkal, tak možná, že na to bylo málo peněz). Uma se na to nějak nehodila nebo to měla jako vedlejšák, prostě nehrála - čekal jsem víc. A celý kazil hlavní hrdina, kterej prostě nebyl nic moc. Takže s nějakou lepší ústřední dvojicí bych dal možná plný počet, ale takhle je to průměr a je to velká škoda. ()

Lewaso

Miluju mystérii a to vždy znamená * navíc. Originalita * Aaron Eckhart s ďolíčkem v bradě * Šance pátrat s hlavním hrdinou (aniž bych nudně přihlížel daleko dopředu předpokládaným činům) * = **** Jinak Afleck vybil * Thurmanové... ()

Mustaffa

Počítačový expert Jennings mi chvílemi ve filmu připomínal klon Supermana a McGyvera, ale budiž, faktem je, že Výplata až teda na samotný konec, který je klasicky debilně americký, super podívaná se zajímavým námětem. Jen škoda, že pomyslná křivka kvality je na začátku vysoko a postupem času klesá dolů. Umu mám moc rád, ale tady mi ta role pro ni nějak nesedla, což mě asi mrzelo ze všeho nejvíce. ()

Pimpy

Film sem viděl už po druhé a musím říci, že zas taková pecka to není. Afleck je tak trochu bulletproof, kulky svištej jak o závod a on mezi tím stíhá ftipkovat se svou milou, tenhle přístup moc nemám rád. A pořád mi není jasné, jak Afleck mohl předpovědět budoucnost když v ní zemřel? To dal na stůl cigára a v tom se ta budoucnoust změnila? To viděl další, alternativní budoucnost? Takže snižuji o hvězdu. ()