strougy

Klasický schéma drsňák společně s na patřičných místech velmi vyvinutou krásnou slečnou zničí zločinnou korporaci, co chtěla zničit svět mám docela rád, ovšem hlavní hrdina musí mít pořádný charisma, svaly a pověst ve stylu "kdyby potkal boha, zkopal by ho do kuličky" či nějak tak, prostě takovou, před kterou se záporáci klepou už od začátku. Rozhodně to nemůže být hrdina jakýho ve Výplatě představuje Ben Affleck, o kterým se vždycky prohlásí "je to pouhý inženýr, žádný superagent" a on vzápětí na motorce zlikviduje vražedný komando, aniž by se zapotil a zdatně mu v tom sekunduje nesympatická slečna v podání Umy Thurman, který to vůbec nesluší a která má sice být obyčejná bioložka, ale zlý hochy likviduje levou zadní. Navíc akční scény za nic nestojí, časy, kdy Woo točil geniální věci jako oba Lepší zítřky či Hard Boiled jsou bohužel nejspíš nenávratně pryč, takže vlastně není důvod, proč s Výplatou ztrácet čas. ()

Anderton

Po obsahovej stránke nemám skoro žiadne výhrady, aj keď s predlohou to samozrejme moc spoločné nemá. Mrzí ma viac odfláknutá akcia (a to to točil Woo) a dosť slabá výprava (zrejme dôsledok nižšieho rozpočtu). Porovnajte US robotics v I robot a strohé interiéry firmičky vo Výplate. Lenže je to príjemné sci-fi, ktoré som videl viackrát, pretože ma jednoducho aj napriek svojim nedostatkom stále baví. A sú omnoho horší herci, ako Affleck. Zase mu tak nekrivdime. VIDENÉ ZNOVA 8/23 po opätovnom prečítaní poviedky. Porovnávať originál s adaptáciou je taká zábava, že nemám problém filmu odpustiť aj evidentné chyby. Je to niečo medzi tým najlepším na základe Dicka a tým najhorším, takže aj v tomto moje subjektívne hodnotenie sedí. Objektívne ale za tri hviezdy stále. ()

Kothy

Docela zajímavá sci-fi s Benem Affleckem a Umou Thurman. Benovi vymažou z paměti tři roky jeho života, kdy pracoval tajné vojenské zakázce. Ten se pak nestačí divit... ()

swamp

Když jsem zkoukl Next s Cagem (příjemné překvapení) a následně si četl komentáře, téměř každý ho srovnával s filmem Paycheck. Ale podívat se na něj..to byl fakt krok mimo. Cage má oproti Affleckovi charisma, Uma Thurman se do role vůbec nehodí a Aaron Eckhart že má hrát záporáka?! (souhlas s golfistou) Nemastnost, neslanost..nudnost. ()

Sašenka165

Je to taková filmová adventura - máte předměty a ve správný čas je musíte použít. Film je to ale pěkný a mile mě překvapil. Celou dobu jsem se bavila :-). ()

Slartibarkfast

Jelikož nemám Bena Afflecka v oblibě, už zpočátku jsem na tenhle film nebyl moc natěšený. Nakonec se ale ukázalo, že je to velice povedený kousek se zajímavou a docela chytrou zápletkou. Budoucnost je někdy ošidná, i když ji znáte. Celkově se mi to ale zdálo nedotažené a prkenný Affleck nezklamal v roli "neherce". Dalo se z toho vytřískat mnohem víc a s lepším obsazením v hlavní roli bych možná přihodil ještě pár procent navíc. 60% ()

nash.

Velmi dobrý námět, víceméně slušně zpracovaný scénář, několik parádních akcí, zručně budované napětí, solidní polotemná atmosféra, několik skvělých momentů. Potud vše v pořádku. Jenže Affleck. "Nemá talent, nemá," konstatoval by Prácheňský a měl by pravdu. V tomto případě svým prkeným projevem dosáhl toho, že i když příběh, akce, vše bylo v pořádku, vše šlapalo a ani chvilku jsem se nenudil a opravdu mě hrdinovo zručné pátrání po vlastních stopách bavilo, nedokázal jsem v sobě nastartovat to pravé divácké nadšení, se kterým bych se do filmu doslova propadl a nechal se jím semlít. ()

Slarque

Dickova povídka se změnila v celovečerní film, takže se počet předmětů v obálce podstatně zvětšil, a protože od povídky k filmu uběhlo rovných 50 let, i kompletně změnil. Scénář je docela dobrý, ale podrobné logické zkoumání nesnese. John Woo natočil inteligentní a překvapivě málo akční sci-fi, u které jsem se ani na okamžik nenudil a ani s obsazením jsem neměl problémy, takže jsem se přiklonil k vyššímu hodnocení (je to tak na tři a půl). ()

WANDRWALL

Nedostat výplatu za vykonanou práci, to je vážný přestupek proti zákoníku práce. Pokud zaměstnanec neuspěje u soudu, tak musí užít násilí, aby se domohl spravedlnosti. ()

Vitason

To, co potkalo Bena Afflecků v Paychecku, se prostě může občas stát každému, když se člověk probudí s prázdnou peněženkou, několika předměty v kapse (Lístek plný odshora až dolů čárkami, obal od kondomu a pár modřin po těle) a vůbec si nemůže vzpomenout, co dělal předešlého večera... Paycheck má dva základní neduhy. Tím prvním je, že producenti sice přitáhli skvělého akčního režiséra, ale místo akčního scénáře mu předhodily rádoby chytré sci-fi. A tím druhým problémem je špatný casting. Nějak se nemůžu rozhodnout jestli mě nudil víc Affleck nebo Eckhart, alespoň že Umě to sluší. Ale abych jel nekydal špínu, tak akce (když už na ni dojde) je povedená, občas nápaditá a kamera u ní je přímo výborná, ale to nemění nic na tom, že Dicka jsem už viděl zfilmovaného mnohem lépe. A jedna dobrá zpráva nakonec: přiletí i holubice:-) ()

Happens

Nechci spoilovat, ale ty americké pohádkové konce, kdy opravdu do puntíku každá věc musí dobře dopadnout, mě iritují. Kvůli tomu strhávám jednu hvězdičku. Nicméně je to takové to originální sci-fi i s originálním pojetím cestování časem prostřednictvím pouhého nahlížení do budoucnosti, které bych IMHO odsouhlasil. ()

FrodoF

4* jen za to, že mám tento žánr rád, zápletka podle P. K. Dicka je dobrá a 4* jsem dal i horším filmům. Ale Ben Affleck je fakt špatný (nejen herecky, ale i castingem špatně obsazený, protože hraje geniálního inženýra, ale vypadá spíš jako akční hrdina) a s Umou Thurman, která také zrovna nezáří nefunguje pražádná chemie. Ale je to každopádně napínavé a dobře promyšlené. ()

klerik

Obsadiť do hlavnej úlohy Afflecka bola chyba (aj napriek tomu, že v bitkách je celkom uveriteľný). Robiť z Dickovej predlohy akčňák, bola chyba (naháňačka na motorke nemá gule). Robiť z Umy Thurman famme fatale bola chyba (to fungovalo len v skvelej GATTACE). John Woo síce nič nepokazil (ako pri M:I II) ale nedokázal ani na sekundu vykročiť z priemeru. Fanúšikov Dickovho sveta naštval, svojich fandov upokojil, že nie je úplné nemehlo. Som Dickov fanúšik, a som tak trochu naštvaný... Odporúčam radšej zhliadnuť o trochu kvalitnejšiu (ale rovnako nevýraznú) dickovku Impostor... ()

iamek

Zajímavé akční scifi s nesympatickým hereckým obsazení. Rozhodně příjemné překvapení, protože Johnovi to v Holywoodu moc nejde. Akce i záplatka se mi líbila tak dam poctivé čtyři hvězdy. ()

SeBig

Začátek mě trochu bavil, ale pak se to zase vyvinulo v nějakou tu naháněčku, která mě vubec neoslovila.. Postavy mě nebavily, příběh se vyvinul v nudu a pak už mě ani moc nebralo nic ztoho. Chvalim obsazení, i když Ekhart byl celkem směšnej. Chyběl mi ten Woo klasickej styl. Tohle byla na něj až moc velká nuda. ()

Chrustyn

Průměrná sci-fárna z pera Johna Woo s pár slušnými akčními scénami a průměrným Affleckem. Na sobotní nudný večer je to ideální ale trhák nečekejte. ()

Scalpelexis

Velmi vlažný Minority Report. Předloha a celý nápad je velmi zajimavý a mít to tak Nolan v rukou a dosadit někoho jiného místo Afflecka, tak je z toho jistojistě pecka. Woovi to nedrží úplně pohromadě, hrdinovi se daří vše dle ideálního scénáře, je tam spousta nelogičností a často mám dojem, že by si mnoho scén zasloužilo adekvátnější vysvětlení, jak se k ní vůbec dostalo. Jistě, na efekty se tu dává a Woo se rád vyžívá v poměrně neobvyklých bojových sekvencích, ale ani ty mě nijak neuchvátili. Na jedno večerní podívání dobré, pak už jen jedině, pokud se Vám Uma anebo hudba líbily více, než mně. ()