Nekonečný příběh

• Západní Německo Die unendliche Geschichte (více)

Desetiletý Bastian se před zlými spolužáky ukryje do obchodu, kde najde starobylou knihu, o které mu její majitel řekne, že číst ji je nebezpečné. Bastian ale neodolá a začne číst poutavý příběh o zázračné říši Fantasie, kterou ničí všepožírající Nicota. Vládkyně říše povolala statečného chlapce Atreje, aby říši zachránil, ale Bastian zjistí, že on sám se stal součástí příběhu, a pravě on může s pomocí pohádkových tvorů Fantazii zachránit. Najde ale v sobě dostatek síly a odvahy? Fantastické dobrodružství muže začít! (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Besyn

Po x letech jsem se na to podíval znova a je to pořád stejně skvělý a kouzelný film,který zřejmě nikdy nezestárne.Bez sebemenšího váhání za pět.P:S-Kdepak,na Pána prstenů v ext.verzi (cca.11 hod.) nemá nejen tenhleten nepochybně skvělý film,ale také vůbec nic v historii kinematografie.Pán prstenů není jiná filmová liga,ale úplně jiný sport. ()

Joeey

U tohoto filmu stoprocentně poznáte, co znamená být vtažen do děje! Boj s Nicotou nebo hlášky typu "nás ani nezajímá, jestli nás něco zajímá". To, s jakou samozřejmostí tento film pojal pojmy jako strhující atmosféra nebo gradace příběhu, tam se nedá nad hodnocením dlouze přemýšlet. Nekonečný příběh je prostě paráda!!!! ()

Torgal

Tento film je trochu preceňovaný. Je síce pravda, že som ho videl až teraz, takže nie som ovplyvnený spomienkami z detstva, ktoré ostatným zdvíhajú hodnotenie. Film má dobrú atmosféru, veľmi dobrú hudbu a v prvej polhodine nádherné exteriéry, ale má aj veľa chýb. V prvom rade je to príbeh, ktorý je ako z céčkovej fantasy, alebo z béčkovej rozprávky. Dej je vyrozprávaný strašne rýchlo a skáče sa z miesta na miesto. Tiež mi dosť vadilo že Atrej je v podstate celý film sám a keď už sa s niekým rozpráva, tak je to nejaká obluda (korytnačka, Falko, Sfingi, Kameňožrút, zlý vlk) a celý svet pôsobí strašne prázdnym dojmom. To ako strašne zostarli triky snáď ani nemá zmysel spomínať. Celkovo sa mi ale film páčil, ale to je hlavne kvôli tej rozprávkovej atmosfére. 7/10 ()

Merggie

Asi som urobil chybu, že som si Nekonečný príbeh nepozrel v útlom detstve. Vtedy by sa mi tento neuveriteľne nudný film snáď zapáčil. Jedna hviezdička za hudbu a za peknú výpravu. Autorovi predlohy sa ani trošku nečudujem, že bol s výsledkom filmárov nespokojný. Ešteže Petersen natočil aj iné, omnoho hodnotnejšie a zmyselnejšie filmy. Tunajšie hodnotenie je pre mňa naozajstnou nekonečnou záhadou. Tá sa zrejme nikdy nepominie. Film sa chvalabohu pominul. A ten koniec!!! Veď ten film skončil hádam tri hodiny pred koncom... ()

Fat'Fatal

I po zhruba patnácti letech si ještě vybavuju některé repliky z tohoto úžasného fantasy. Jako malej kluk jsem chtěl být jako Atreyu a Artaxe zachránit :) . Knížku jsem nečetl, ale pokud i zde platí stejná rovnice jako téměř vždy (tedy kniha = lepší než film), tak vím co v nejbližší době číst budu. Na to, že je to film už 25 let starý, tak mne speciální efekty stále dokážou zaujmout a pobavit. Vřele doporučuju všem, kterým není fantasy úplně cizí a chtějí zavzpomínat. // Viděl jsem v českém dabingu. ()

parabellum

Dneska už kultovní fantasy ze zlatých 80. let. Je spodivem, že autor knížky byl z filmu tak zděšený, tak si vymohl odstranění z úvodních titulků. Kdo by znás nechtěl mit doma takovýho fešnýho letajícího pejska Falca nebo ty temnější znás černého vlka a sluhy velké Nicoty:)) Ktomu připočítávám překrásnou hudbu kterou si prospěvuju do dneška a slýchávám ji z rádií. ()

cure

Tento film patrí do zlatého fondu kinematografie. Prináša všetko to, kôli čomu sú filmy točené, príbeh, zážitok, dobrodružstvo..... Ospevovať tu filmárske, herecké umenie je ako nosiť drevo do lesa. Zas a znova si treba pozrieť súboj Atreyua, Bastiena, Falca a ostatných s Ničotou, vďaka ktorej ľudia ničia svet Fantázie. Paralela a prepojenie so skutočným životom je tu nádherne spracované. Klasika za 99%. ()

-soch-

Jednoducho už kultová rozprávková fantasy, na ktorú, mám pociť, sa niekedy zabúda. Myslím, že ju už videl takmer každý a ak nie, tak by to mal rýchlo napraviť. A ak si niekto myslí, že Wolfgang Petersen nenakrútil krajší film ako je Trója, tak sa mýli. + Herec, ktorý si zahral v tomto filme Atreia, hral takú istú postavu aj v rovnomennom seriáli z 90. rokov. V slovenskom znení: PETER JAMRICH, JAROSLAV MENDEL, IVANA VOLOCHOVÁ, MICHAL HALLON, ANTON VACULÍK, MAGDA PAVELEKOVÁ a iní. Réžia slovenských dialógov: ŠTEFAN MANDŽÁR ()

Pekisan

Nikdy som si nemyslel, ze to je film pre deti. Ani Pan Prstenov nie je len rozpravka o skretoch a elfoch. Detom sa bude pacit, ale dospely ma sancu najst v pribehu ovela viac. Pribeh o tom co sa skryva v nasom vnutry a o odvahe pozriet sa sam sebe do oci, vidiet svoje prave ja (vid zrkadlo), o tom, ze by sme nemali nechat utopit nadej v bazinach smutku a hlavne o tom, ze bez fantazie to proste nejde:). Vela nezabudnutelnych scen a soundtrack, ktory stoji za to vlastnit. U mna urcite najlepsi fantasy film. Vlastne moja velka srdcovka. ()

UniqueNett

Dokonalý fantasy film mého dětsví. Vždycky mě hrozně fascinoval Kamenožrout, Bastienovi jsem záviděla Falca a Atrey byl mojí dětskou láskou :)) Jednoznačně 100% ! ()

Haide

Když jsem byla malá, rozhodně bych bez váhání dala *****. Nicméně v tuto chvíli, když se na to dívám s odstupem, tak tomuto klenotu dětské fantasy k dokonalosti to jedno zrnko písku chybí. ()

nikushaa

Príbeh môjho detstva. Jeden z prvých filmov, čo si pamätám. Ako dieťa som ho videla veľmi veľa krát. A vždy ma dej úplne pohltil. S napätím som prevracala stránky knihy spolu s Bastienom, sledovala som všetkých obyvateľov ríše Fantázie, fandila som Atreyovi na jeho ceste, dúfala som, že Temnota nepohltí ten úžasný svet, závidela som Bastienovi, keď letel na Falcovi a to mu závidím až dodnes :) Neverending Story mi ukázal aká je fantázia dôležitá, je to neuveriteľne krásny film a pre mňa bude vždy úžasný :) ()

bjukenenen

Jako malý jsem strašlivě chtěl létajícího psa, ale ty 4* jsou vážně jen z nostalgie, dneska už bych si tenhle filmek nedal. ()

PanMaur

Líbilo se mi to v 6 letedch, líbilo se mi to ve 12 letech a líbí se mi to i v 25. Takhle má vypadat dětský dobrodružný fantasy film. Celá myšlenka filmu je skvělá. ()

Čeká nás nový Nekonečný příběh

Čeká nás nový Nekonečný příběh