Nekonečný příběh

• Západní Německo Die unendliche Geschichte (více)

Desetiletý Bastian se před zlými spolužáky ukryje do obchodu, kde najde starobylou knihu, o které mu její majitel řekne, že číst ji je nebezpečné. Bastian ale neodolá a začne číst poutavý příběh o zázračné říši Fantasie, kterou ničí všepožírající Nicota. Vládkyně říše povolala statečného chlapce Atreje, aby říši zachránil, ale Bastian zjistí, že on sám se stal součástí příběhu, a pravě on může s pomocí pohádkových tvorů Fantazii zachránit. Najde ale v sobě dostatek síly a odvahy? Fantastické dobrodružství muže začít! (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Khalia

Jeden z těch filmů, co formoval mé dětské já. Které mě mimochodem neopustilo. Špička mezi filmy, jednoznačně. ()

gemi

V mém dětství patřilo toto fantasy (jakkoli ten žánr nemusím) k absolutní špičce. Nevídané triky, nevídaná atmosféra. 23. 12. 2016: Dnes zhlédnuto poprvé i se synem ve věku, kdy jsem to poprvé viděl já sám. A pořád je to bomba! Líbilo se mu to jako mně tenkrát... ()

mirra66

Příběh zpracovaný tak, že mne vždy baví. Pohádka bez hranic, propojení světa fantazie s realitou, zkrátka originalita vykukující ze všech koutů filmu. Za to všechno 82%. ()

Hoolit

Tenhle film můžu vidět kolikrát chci a stejně na mě vždycky hluboce zapůsobí. Mnoho skrytých významů jak pro dospělého, tak pro dětského diváka. Jeden z nejlepších německých filmů, který sem kdy viděl. Je to prostě moje srdcovka! ()

neo93

Tak to byl hodně nevšední filmový zážitek, který jsem si dopřál. Nevím, jak dlouho jsem tento snímek neviděl, ale je to rozhodně už spoustu let. Možná naposled jsem ho zhlédl, pravě tehdy, když jsem byl podobně starý jako hlavní hrdina. Nekonečný příběh byla jedna z mála knih, která mě v dětství vtáhla do děje podobně jako Bastiana. A na film mám také jisté vzpomínky, díky pravidelným projekcím ještě snad ve školní družině. Na to se nedá jen tak zapomenout. Proto jsem se velmi rád znovu ocitl v říši Fantazie a prožíval dobrodružství v tomto podivuhodném světě, společně s malým Bastianem, který se sem utíká před problémy doma i ve škole. Ani po těch letech film neztratil nic ze svého kouzla, které tkví v jedinečném prostředí plných roztodivných tvorů, příběhu kolem Atreje a záchrany celé Fantazie, který potěší především mladší diváky, tak i v nezapomenutelném songu. Na to, že se jedná o fantasy snímek určeného zejména pro dětské publikum, obsahuje rovněž několik dramatických až skoro drsných scén, které bych v takovém filmu nečekal. Ať už pasáž v bažinách, před branami Sandonorika nebo při setkání Atreje a služebníka Nicoty, vlka Gmorka. Jen to samotné propojení reálného světa s tím imaginárním je také dost vzrušující. Zajímavou zkušeností bylo sledovat film v originálním znění s titulky, což nebylo vůbec špatné. Jednoduše řečeno, Nekonečný příběh je stále výborný film, který stojí za to vidět i dospělosti. ()

E lan

Překrásný příběh s nádhernou myšlenkou. Jak dítě jsem byl unešen jako ještě z žádného filmu a příběhu. Nyní viděno s dětmi a mám pocit, že jsou na tom stejně. Od knižní předlohy se příběh docela liší, ale přesto hlavní myšlenka je udržena a ta se počítá. ()

Zodiak455

Film mého dětství. Pokaždé, když ho pustím, tak mnou projede obrovská vlna nostalgie. Je to skutečně nadčasová pohádka, která dokáže oslovit i v dnešní době a navíc má i krásné sdělení. Říše fantazie prostě nemá hranice. ()

Nix

Létající pes. Nebo co to vlastně bylo. Kdo nad tím nestrávil hodiny v dětství, tak nevěděl, co jsou filmy. Tohle je povinnost, nostalgie, pohádka jak má být. ()

kekinka

tenhle film mi bohužel nikdy nic neříkal... jako malá jsem se na něj nikdy nevydržela dívat a teď...si na něj už prostě připadnu moc velká :) ()

raneczech

Nádherný příběh, který byl jedním z nejoblíbenějších mého dětství. A přiznám se, že když jsem ho dnes viděl po snad patnácti letech podruhé, znovu mě zasáhl- i když tentokrát spíš jako fascinující příběh o nezdolné fantazii a dítěti v nás než úžasnou výpravou a pohádkovými hrdiny jako dřív. A navíc Falco je vážně úžasný! ()

art

Nudny tenhle film muze pripadat snad jen nekomu, kdo nema zadnou fantazii, coz je presne pointa tohohle filmu. Co se tyce filmoveho zpracovani tak urcite lepsi nez pan prstenu. ()

Miksa

Tak to Sebastian zase dokázal (u mě už asi popáté). První skutečně výborně zpracované fantasy. Snad ani není třeba psát komentáře-viděli jsme všichni! Pozn.Když bylo vše ve Fantazii vytvořeno něčí fantazii, chtěl bych vidět toho kdo vymyslel Slonovinou věž. Na to muselo padnout spoustu slonů:-( Hold každej máme jiný fantazie:-) ()

Marecko

Je to příběh mého mládí ve školce a pak ani ve škole sme se na nic jinýho nedívali (teda nic jinýho nebylo, kromě Flashe Gordona). PS: Falko LEŤ!!!! ()

wito

pre mňa asi najlepšia fantasy, okorenená príchuťou nostalgie a pocitmi detského stotožneného diváka. úžasný zážitok vidieť tento film v kine, keď máte okolo 10 a nie ste ovplyvnení súčasnou kinematografiou, osobne z čias pár rokov po natočení..krása, úžas, radosť, slzy a neskutočné dobrodružstvo. ()

Tiiso

Samozřejmě jsem na této fantasy pohádce vyrůstal. Byla to vedle Jen počkej zajíci "druhá dobrá akce". Výborné efekty, hezký příběh. Mě bylo deset. No prostě zábava. ()

Čeká nás nový Nekonečný příběh

Čeká nás nový Nekonečný příběh