Simpsonovi - Série 1 (1989) (série)

Vánoce u Simpsonových (S01E01)

(epizoda)
  • Česko Simpsonovi: Vánoce u Simpsonových (více)

S blížícími se Vánoci vyrážejí Simpsonovi za dárky. Bart dostane geniální nápad – nechá si vytetovat „Maminku". Marge uprostřed nápisu Barta odtáhne, ovšem na odstranění tetování padnou vánoční úspory rodiny. Homer vybouchne jako Santa Claus, s Bartem vsadí na dostizích na špatného psa – který se nakonec stane jediným dárečkem. (Česká televize)

Miany

První reprezentativní snímek skvělého seriálu The Simsons. Ano, je pravda, že je jedna věc, kterou mohu vytknout a to je ta počáteční animace, která není ještě tak vyvážená a doladěná. Avšak nápad, příběh, vtipnost. To vše už je v tomhle prvním dílu obsazeno. ()

Wyrdas

Poměrně jednoduchý a plochý příběh, nicméně jako start nesmrtelné série to je dobré. Upřímně, kdybych jako první díl viděl tento a víc nic, asi bych to nevyhledával... Nicméně... špatné to rozhodně není. Sentimentu zde bylo na rozdávání, asi to mělo tahat za srdce a možná původně měl být humor až druhotný. A nebo se to zkrátka jen moc nepovedlo. Ta láska mezi Homerem a Bartem je v kontrastu s pozdějšími díly opravdu divná... A Lísiny kecy na obhajobu otce mi přijdou opravdu až moc... vytržené ze všeho, tak nějak to zabilo atmosféru. Poučení z episody: Lhát se vyplácí, nakonec všechno dobře dopadne. ()

snebka

• Vánoce u Simpsonů • Hodnocení IMDB 8,2 • U nás poprvé vysíláno 26. února 1993 v USA 17. prosince 1989 • Marge – není ten náš kluk roztomilý, taťko? Bart: Rolničky, prdlačky, Batman je pako, po hlavě spad do hnoje a smrdí mu sako. • Tak takhle to všechno začalo. Humor ještě není na úrovni pozdějších řad zato příběh je daleko propracovanější než u dnešních dílů. Poznáváme hlavní postavy a jejich chování • 80/100 • První díl pro: Homera, Marge, Lisu, Barta, Maggie,Abea, Patty, Selmu, Barneyho, Vočka, Ralpha, Lewise(ten hnědej klučina), Wendela(ten kluk bledý kluk) Milhouse, Martina, Pana Burnse, W. Smitherse, Skinnera, Neda, Todda, Larga (ten z hudební výuky), Sněhulky II, Spasitele, Sherri a Terri ()

henrycruel

Pilotní epizoda možná není to nejlepší z celého seriálu, ale už navždy zůstane startérem legendární žluté zábavy (samozřejmě pokud nepočítám skeče v Show Tracey Ullman). Příběh je poněkud jednoduchý, ale zato plný humoru a typických narážek, které ze Simpsonových dělají to, čím jsou. ()

blondboss

Pilotný diel k najväčšej animovanej legende všetkých čias......dámy a páni, pripútajte sa, začínajú Simpsonovci!!! Na začiatok síce trošku nudné, ale budiž...začiatky sú vždy ťažké a vianočné diely sú aj tak väčšinou nudné, takže začiatok nemožno nejako kritizovať. GO SIMPSONS GO!!! 80 % ()

walkingdead

Tak takhle to všechno začalo. Teda ono to vlastně začalo jako série krátkých skečů v Tracey Ullman Show s naprosto příšernou animací v roce 1987. Ale tímhle dílem odstartovali Simpsonovi o Vánocích 1989 svou kariéru sólového pořadu. Celou epizodu táhnou hlavně Homer a Bart, ať už jde o jeho osobité pojetí vánoční besídky, tetování a nakonec prohru na psích dostizích, která se ve finále stane výhrou a získáním nového člena rodiny. Stejně jako třeba MASH i Simpsonovi trpí v úvodních dílech trochu porodními bolestmi a snaží se najít svůj styl, ale už po pár dílech se to rozjede do té nejlepší zábavy, která byla v 90. letech na televizních obrazovkách k dispozici. ()

Butch71

Když se člověk po letech dívá na pilot Simpsonů, říká si, že ta animace je nic moc, ale to mu neubírá na jeho zábavnosti. Vánoční speciály mám v podání Simpsonů velmi rád a to platí i o tomto pilotním díle. ()