karlosss18

Na tomto filmu se mi hrozně líbí,že se odehrává v zimě(moje nejoblíbenější období,hlavně Vánoce).Dá se to srovnávat s filmem Páni kluci,ale nemůžu si pomoct,tohle se mi líbí víc.Děti vidí Krakonoše v pašerákovi zboží,který si to sviští Krkonošskými hřebeny na tehdy novém vynálezu zvaný lyže,prostě paráda...80% ()

topi80

Použití slovo "krásný" v komentáři, který by měl film popsat trochu racionálně, se může zdát trochu patetické a zjednodušující, ale tady to jinak nejde. Romantika ladovské zimy, dětské rošťárny a k tomu tajemný romantický hrdina v podání charismatického Karla Heřmánka. Takhle by si chtěl asi každý z nás pamatovat svou dětskou zimu. Exceluje tady také učitel v podání Ondřeje Havelky, pro jehož skvělé naivní neherectví mám slabost. Tento film je pro poetizující vnímání historické vesnice stejně hřejivým pokladem jako obrázky Josefa Lady. ()

TaNya_

Film mě nikdy moc nezaujal. Starší česká pohádka, ale oproti jiným mi děj přijde celkově nezajímavý, a hlavně nesouvislý. Nevím, asi prostě sklářům a dřevěným lyžím nepříjdu na chuť. ()

xenopus

Jako malého mě nikdy Krakonoš a lyžníci nezaujali. Jako odrostlého, byť rodáka z podhůří, musím konstatovat, že mě stále nezaujímají... Nyní už vím, proč: chybí tomu zápletka nebo pořádný děj. A komu mám vlastně fandit? Neschopným financům až groteskně nahánějícím pašíře Heřmánka? Klukům, když se perou? Učiteli Havelkovi ve výchově "jeho dětí"? Mladému práskajícímu synkovi sudeťáckého hospodského? Žádný charakter není dotažen k dětsky jednoznačné čitelnosti, žádná zápletka není řádně vyvrcholena, pouze naznačena. Slabé 3* pouze za bezstarostný feeling a za to, že mě film ničím neuráží. ()

joelly01

Ja si nemyslim ze existuje lepcejsi zimni/vanocni/horsky pribeh pro deti nez tady tento. Poslednich par let uz o vanocich pohadky moc neprozivam, ale Stedry den bez "Krakonos a lyznici" u nas proste NENI a NEBUDE! Tak! I Klenotovi se pohadka velmi libi a ja jsem mu rikala ze bysem se desne moc chtela narodit v takove krakonosske chaloupce tehdy v tom veku jako ve filmu a Klenot rikal ze to by bylo hezke, ale kdyz bych pak chtela jit zubari tak uz by se mi to tak nelibilo, coz ma asi zrejme pravdu, Klenot jeden. ()

IvonaK

Každoročně tento film dávají v televizi, ale já se u něj spíš nudila. Jen díky Ondřeji Havelkovi jsem udržela pozornost protože ho jako zpěváka mám moc ráda. Jinak moje mamka se kdysi dávno musela smát tomu jaké kousky se na kristiánkách v tomto filmu předvedli. Když to tenkrát ještě vůbec nešlo. Jinak odhaduji že Václav Lohniský položil svůj život při scéně, kdy se skupina lidí vydává do kopce. ()

Něrpa

Opravdu nádherná pohádka, která pohladí po duši. Kdyby měl Troška trošku :D samurajské cti, tak při shlédnutí starých pohádek, musí spáchat harakiri. ()

macetoma

Hodně milý film z drsného horského prostředí, který zahřeje a pohladí po duši. Tohle dílo stárnout nebude, má to v sobě jakési kouzlo, které je v tom navždy zakonzervováno. Petr Hapka k tomu napsal skvělou hudbu, která mnou vždy při sledování rezonuje a i proto dávám rovných pět hvězd. ()

hackstolle

Tak tahle pohadka patri mezi me nejoblibenejsi. Asi pro jeji surovost, neopakovatelny zpusob, jakym lici zivot na horach o vanocich a nejen o nich. Je proste vtipna, zabavna, spontanni, proste dokonala. ()

Havala

Díky pilotní písničce jsem si vypěstoval alergii na Hapku. Jinak pohádka celkem ujde. Poslední role Václava Lohniského. ()

ostravak30

Tenhle snímek je víc rodinným než komedií. Moc jsem se nezasmál, ale vzhledem ke kvalitnímu hereckému obsazení nenudil. Vidět pana Lonhniského v jeho poslední roli, Karla Heřmánka jako sympatického pašeráka, kterému člověk fandí a věčně pozitivního Ondřeje Havelku neomrzí. Navíc to krásné prostředí zasněžených Krkonoš. A pak samozřejmě neumírající legenda o Krakonošovi. Ano, není to bůhví jaká komedie, ale jako lehce něžný dětský film o snech sklářů z horské vesničky a jejich legendě pro kterou žijí je to nezapomenutelné a rozhodně pohlazující na duši s pěkným návratem k, podle mě, nejkrásnějšímu období v českých dějinách. ()

Tominni

Tak takhle to začínalo v Krkonoších s lyžema. Dětský film o lyžích, pašerácích a tak trochu i Krakonošovi. Jako bonus se sympatickým Ondřejem Havelkou v roli učitele. ()

adamix

Na tento film sa dobre pozerá, ale horšie sa potom trávi, pretože prakticky nemá žiadny dej, okrem malého dievčaťa sú všetky deti vyslovene otravné a onen bájny Krakonoš je tu zobrazený ako unikajúci pašerák na lyžiach, ktorý deťom za ich pomoc rozdáva ďakovné dary, ktoré práve prepašoval (!). Na druhú stranu je tu pekná hudba a prostredie zasneženého českého vidieka z tamojších čias je pastvou pre oči a srdce. U mňa 3*. ()

Pitryx

Tak mne tento snímek zase až tak nebere. Nevadí mi, že nemá děj, ale spíše to, že je takový mdlý, jako by vývar bez koření. Možná tu chybí nějaká sympatická postava, hlavní hrdina který to celé drží nad vodou. Nebo mi také vadí neherec učitel. Ansámbl to hraje v průměru, ale prostě tu něco schází. Proto se na to kouknu jen jednou za pár let. ()

DooFooS

Vždycky si vzpomenu na otecka, jak mi vyprávěl o svých psích kusech na lyžích a obrovských saních, ne nepodobné těm, které vídávám v tomhle filmu. ()

gotham

Já to říkám pořád, nejlepší komedie jsou prostě ty český!!! Žádnej Carrey, Stiller, Sandler .... ale prostě českej smysl pro humor je mi nejbližší. Navíc jako současný lyžař jsem musel smeknout před tím, na čem se tehdy jezdilo ! Naprosto neuvěřitelné!!! 80% ()