Veverka a kouzelná mušle

Pohádka

Československo, 1988, 67 min

• cupito

Tohle je, jak si vzpomínám, pro děti poněkud depresivní příběh.(16.12.2009)

• blackrain

Divný film. Nikdy jsem ho ráda neměla a nemám ani dnes. Nelíbilo se mi ani prolínání dětské fantazie s realitou. Všechno mi to přišlo jako jedna velká noční můra a nebo blouznění z horečky, i když to je v podstatě to samé.(20.12.2010)

Připadá mi to takový opravdický, dokonce i přesto, že dospělý postavy se dlouho zdají plochý. Postupně se ukazuje, že takový nejsou (ač nemaj moc prostoru k tomu, aby se projevily). A děti jsou skvělý (Monča, Jožan i Kačenka), ty fantazie mi do jejich světa skvěle pasujou. Jo, filmařsky by to šlo natočit i o dost líp, ale i tohle je mezi dětskými filmy výjimečná a hlavně svým pojetím zřídka vídaná záležitost. Líbilo se mi to, a to neznám první díl, nebo si ho spíš z dětství už nepamatuju.(14.1.2007)

• spiritus

Tak takovou ptákovinu jsem už dlouho neviděl. Pro nikoho, o ničem a hlavně k ničemu. Jedna hvězda z lítosti.(12.12.2009)

Do reálného příběhu se prolínají sny o životě na mořském pobřeží. Výkony dětí jsou opět bezprostřední a přirozené.Perfektní dětský film.(26.11.2006)