Veverka a kouzelná mušle

Pohádka

Československo, 1988, 67 min

Slabší než první film, i když i zde se najde jeden či dva silné momenty - ať už jsou to hadi lezoucí po hlavě Kačenky nebo zasypávání hrobu prokládané bouří na břehu moře, která má tvář čarodějnice. Režisérka se tu se smrtí nijak nepáře a co chvíli se nějaká ta mrtvola objeví (myši, racci, mrtvý puštík).(21.12.2010)

• cupito

Tohle je, jak si vzpomínám, pro děti poněkud depresivní příběh.(16.12.2009)

Možná přemíra rozervanosti a deprese. Možná přesně něco třeba tak, jak tady padlo o halucinacích či noční můře… Těžký film pro dospělé, natož pro děti. Budu se chtít na něj podívat ještě jednou v klidu. S prostředky, které na film režisérka mohla mít ve své době ...a co nakonec dokázala, tiše smekám.(30.1.2012)

Připadá mi to takový opravdický, dokonce i přesto, že dospělý postavy se dlouho zdají plochý. Postupně se ukazuje, že takový nejsou (ač nemaj moc prostoru k tomu, aby se projevily). A děti jsou skvělý (Monča, Jožan i Kačenka), ty fantazie mi do jejich světa skvěle pasujou. Jo, filmařsky by to šlo natočit i o dost líp, ale i tohle je mezi dětskými filmy výjimečná a hlavně svým pojetím zřídka vídaná záležitost. Líbilo se mi to, a to neznám první díl, nebo si ho spíš z dětství už nepamatuju.(14.1.2007)

• spiritus

Tak takovou ptákovinu jsem už dlouho neviděl. Pro nikoho, o ničem a hlavně k ničemu. Jedna hvězda z lítosti.(12.12.2009)