Pro balík prachů

• USA Honest Thief (více)

Tom (Liam Neeson) je nechvalně proslulý zloděj, ale city, které chová ke své nové lásce Annie (Kate Walsh) ho přimějí napravit staré hříchy. Chce přestat žít jako zločinec a především nechce svůj vztah s Annie postavit na lžích. Rozhodne se přiznat přímo FBI a odevzdat státu peníze, které ukradl, výměnou za dohodu a čistý trestní rejstřík. Když zavolá do místní kanceláře FBI, aby se přiznal a domluvil si schůzku, agenti Baker (Robert Patrick) a Meyers (Jeffrey Donovan) to považují jen za žert. Posílají místo sebe své podřízené, agenty Nivense (Jai Courtney) a Halla (Anthony Ramos). Tito dva mladší agenti jsou v šoku, když zjistí, že Tom je skutečný bankovní lupič. V jeho ukradených penězích spatří vstupenku do lepšího života. Tak začíná hra na kočku a myš, ve které se do sebe zamotá dobré a zlé. (Mirius FD)

silentname

Občas asi človek potrebuje vidieť jednoduchý akčňák s Liamom Neesonom. "Honest Thief" to splnil perfektne. Jednoduchý koncept, dobre sledovateľný príbeh, človek sa v tom nestratí, má to dobré tempo, postavy sú vykreslene dostatočne na to, aby sme ich chceli sledovať a to mi úplne stačí. Vyzerá to celkom dobre natočené, má to švih, Liam Neeson je tradične skvelý a dáva do svojej role všetko. Film som si celkovo užíval asi po všetkých frontoch, no je treba povedať pravdu, že toto nebol film, od ktorého by som očakával niečo vysoko silné. A film to ani nemá potrebu robiť. Niekedy proste stačí jednoduchý oddychový akčný film, pri ktorom človek vypne a proste sleduje čo sa deje. Jediné čo je trošku zaujímavé je, že keď má Annie povedať prečo vlastne vykrádal banky, tak sa to nezaobíde bez jeho veľkého životného príbehu. Netrvá to vyslovene dlho, ale je to trošku klišé. A potom Jal Courtney vie miestami byť skutočne otravný. Je to maximálny stereotyp špinavého policajta. Alebo agenta. Ako chcete. Film na oddychovú zábavu stačí. Hodnotenie: B ()

Arsenal83

Presne ten žáner, ktorý mám rád, ktorý ma baví a napriek tomu, že je terčom posmeškov niektorých zúfalcov, s Liamom Neesonom ma to baví dvojnásobne. Nič extra to samozrejme nebolo, je to jeho typický kriminálny štýl, tak trochu odmocnený Utečenec, ale na príjemnú dramatickú zábavu to stačilo. Napriek v podstate priemernému príbehu trocha na hodnotení pridám, nikdy neviete, kedy to bude už posledná Neesonovka. ()

SeBig odpad!

No to snad ne.. máme tu novodobýho Segala, akorát že stokrát nudnějšího.. akce logičnost neviděla ani z dálky, dědek Nýzn leží za gaučem a týpek po něm "rádoby" střílí a míří na skoro na strop.. pak ten fight, s FBI, kde jenom čekaj až je dědek Nýzn uhodí, letej z okna ze 14 patra a Nýznovi z toho narostou dva opary na čele, do toho všeho naprosto nesnesitelná béčková hudba a o těch CGI odporných výbuchách radši ani nemluvit.. Sračka. ()

Chrustyn

Mám takovou teorii, že film, ve kterém déle jak 10 minut hraje Jai Courtney bude sračka a zatím se mi ti to potvrdilo vždycky. Tentokrát však není chyba pouze v něm, ale hlavně v režii a scénáři, které se předhánějí, co bude působit debilněji. Neesona je mi upřímně líto a vzhledem k tomu, že to není jediná sračka za posledních pár let, mám o něj i trochu strach. ()

Marze

Pekne slaby caj a nizkooktanovy akcni film. Na malem pudorysu maly rozpocet s neoriginalni zapletkou. Plusem je,ze film ma sve zvraty, naznaky humoru a obcerstvujici postavy, ktere je pozdvihuji nad standarty zanru. Az priste uvidis scenar, rekni Liame ne. ()

Flego

Opäť jeden z jednoduchých a priamočiarych Neesonových akčných filmov. Nehraje sa na nič, ono to nie je ani žiadna sláva, ale na oddych postačí. ()

TheEvilTwin

Poslední kino návštěva před uzavřením nakonec není takové potěšení, jaké jsem čekal, ale mohlo to dopadnout i hůř. Přirovnání k Taken, Non Stop nebo Cizinec ve vlaku je určitě na místě, hold Neeson si jiné role než revenge akčňárny pomalu ani nevybírá. Tím se dostávám ke scénáři, který je zde ale až neskutečně hloupý a doslova jediné rozhodnutí jediné postavy ve filmu nebylo racionální - naopak se všichni chovali přesně naopak, než jak by se chovat měli. Dále se zde vyskytuje bohužel i množství logických chyb, filmařských chyb (změny aut...) apod, ale co mě nejvíc mrzí, že ani akce za moc nestojí. Nedočkáme se zde žádných dlouhých sekvencí, přestřelka je všehovšudy jedna, žádné nože nebo kontaktní souboje. Liam Neeson má už bohužel svůj vrchol za sebou a jeho akce v poslední době jsou jako zpomalený záběr, jsou strašně zasekané a nudné - na jeho 68!!! let je to i tak dost úctyhodný výkon, ale s tímhle už by měl pomalu končit. Z vedlejších rolí zmíním Kate Walsch (13 reasons why) a záporáka Jai Courtney (Rezistence), kteří si jako doplněk do hlavní trojky kradou filmové dění pro sebe, protože nikdo jiný se zde ani moc neobjeví, ale rolí se ujali obstojně. Je to prostě klasické akční béčko, které ale nefunguje nijak dobře po žádné stránce a ve výsledku jsem spíše mírně zklamaný a do pár dnů bych na něj možná raději zapomněl, ale jako poslední kino před lockdownem - proč ně. ()

Othello

Stárnoucí bankovní lupič, který doposud nakradl ze sejfů 9 milionů dolarů, ale neutratil z nich ani šekel, protože celu dobu žije z výplaty, kterou dostával u mariňáků na začátku devadesátek, se zamiluje do single rozvedené recepční a rozhodne se nechat svoji minulost za sebou. Místo toho, aby nahromaděné prachy věnoval třeba já nevim potřebným, komunitě, organizacím, které se starají o znevýhodněné, tak se rozhodne udat a vrátit je spravedlnosti, načež se začnou dít věci. Lol, kdo tohleto píše proboha? Za mlada běžely v kinech taky všelijaký zvlčilosti, ale podobný nízkorozpočtový bludy o čtyřech postavách a jedné blbě nastříhané bitce byly celkem spolehlivě rezervovaný do zaprášených koutů videopůjčoven, kde měly k dispozici na odebrání čísílka i v pátek večer před Vánoci. Když to ještě spojíme s nejodpornější kamerou od Gemini Mana, musíme smutně přiznat, že kinodistribuce se v roce 2020 nemohla rozloučit hůř. ()

anderson

Starnúci zlodej s armádnou pyrotechnickou kvalifikáciou sa v neskorej jeseni svojho života zahľadí do odkvitnutej "MILFky" a nešťastie v podobe náhlej a nedomyslenej morálnej sebareflexie je tu. Navyše bezpečnostné zložky - prekvapujúco asi všade na svete - sú skorumpované až do posledného vládneho špeciálneho agenta a tak romantickú idylu naruší aj neočakávané akčné intermezzo. Pozvoľna gradujúci film síce trpí značnou priemernosťou a scenáristickou laxnosťou, napriek tomu sa mi na túto za vlasy pritiahnutú historku príjemne pozeralo - popri inej činnosti - a pocit nudy sa vôbec nedostavil. Za tri plné krabice "kešu". (25.10.2021) ()

Morholt

Mě přišla blbá už samotná premisa. Bankovní lupič se zamiluje a protože chce začít nový vztah s čistým štítem, rozhodne se výměnou za nízký trest udat. Jenže nepočítá s chamtivostí agentů FBI. Už to samo o sobě dává tušit, že Neeson tu bude opět za protivně kladného správňáka a taky že jo. Občas jsem až obrace oči sloup z toho, jaký je to chlapík se srdcem na správném místě a když přišlo na samotný důvod, který hlavního hrdinu poslal na šikmou plochu, udělalo se mi blivno. Na druhou stranu film i přes to všechno docela šlape, Neeson si i tady uchovává charisma a bavili i ostatní herci, ačkoliv mě mrzí, že T-1000 nedostal větší prostor. Akce není kdovíjaká a je jí docela málo, ale neuráží a to tady asi musí stačit. Každopádně se jedná o tu slabší z neesonovek, tak to snad příště bude lepší. 40% ()

Lacike

Po dramatickej stránke absolútne nefunkčný akčný thriller s absurdnou zápletkou o náhle polepšenom zlodejovi, ktorý sa chce vzdať, ale chamtivý agent Jai Courtney mu nielen skurví plán, ale zase aj celý film. Courtney sa stáva zárukou, že dostanete mizerný film. Celá tá seriózne tváriaca sa zápletka je strašná blbosť a aj keď sa ju snažili predať zo všetkých síl, tak som pri dialógoch len trápne krátil hlavou. Neeson si po milióntykrát zahral variáciu na svoj stereotyp z Taken. Takže aj keď je v úzkych, tak viete, že sa z toho vždy dostane a to aj napriek tomu, že hrá len na voľnobeh. Jai Courtney je trápny ako vždy. Sympaťák Patrick sa z filmu čo najskôr zdekuje a Donovan celý film len zmätene pobehuje so svojím vysúdeným psom. Dejovo proste tragédia. Vydarilo sa len tých pár zručne natočených akčných scén. Nejaká tá kratučká prestrelka, bitka alebo karambol. Za ne dávam 2* a na ten trápny výbuch domu s plameňmi, ktoré by som aj ja v nakreslil realistickejšie, sa budem snažiť zabudnúť. 4/10. ()

Dale

Tak už nám po Cageovi a Willisovi aj Neeson zostúpil do druhej ligy. Aj keď Bruce s Nickom už medzitým hrajú okresný prebor s Pištou Seagalom. Liam sa tu naháňa s totálne B-čkovým kastingom, väčšinou no name herci + jeden z kráľov B-čka Robert Patrick v malej roličke. Dej stupídny a milionkrát otrepaný - čestný zlodej, nečestní policajti... Do toho katastrofálne efekty - výbuch s následným ohňom vyzerá, že by lepší vedel spraviť aj poloamatérsky programátor. Veľmi slabých 40% ()

JohnCZ

Strašně jednoduché béčko s nekomplikovanou a vlastně i trochu pitomou zápletkou, mdle nasnímanou a ozvučenou akcí někde na úrovni levného akčního televizního seriálu, ale přesto docela docela sympaticky odvyprávěné. Liam Neeson tu sice už trochu nechtěně paroduje ty své role dobráků se "specifickými dovednostmi," leč neochvějně pevným morálním kompasem, ale záporáky stále kope docela slušně. A proto na tyhle filmy přece koukáme, no ne? ()

PauloZ

To je takový romantický akčňák :D. Celkem dost se klade na romantický vztah Tom/Annie, ale nefunguje to uplně na 100%. Pro mĕ byla Annie snad až nesympatická. Postavy by taky zasloužily líp napsat, ale je to svižné a solidně akční. 3.5* ()

Riddick77

Ehm, klasická neesonovka s fajn akcí a charismatickým hrdinou, leč motivace a (ne)logické chování postav vskutku občas udivuje. Některá rozhodnutí jsou bezpochyby nezáměrně až úsměvná. Řekněme, snesitelná pitomost, ale vážně už to je na hraně a podruhé ani kdyby mi zaplatili. 4/10. ()

italka63

Absolutně nechápu tak nízké hodnocení, neboť pokud si vyberete film s Liamem, přece víte, krom pár výjimek, do čeho jdete. Tudíž film který odsýpá, Liam občas někoho semele když se naštve a někdy se chce polepšit. Přesně to jsem dostala, film utekl jako nic, padouši k z řad FBI dostali na budku a bývalý zloděj našel lásku, co si bude na něj muset ještě chvíli počkat. Nenáročné, leč s charismatickým zlodějem. ()

Colby Sawyer

Průměrná Neesonovka, která trpí vysokou koncentrací klišé a absurdních náhod, sem tam i s nějakou tou ignorací logiky. Není to špatné, ale na akčňák je to moc bez akce a na thriller zase přílíš předvídatelné. Po režijní stránce to je těžká rutina a herecký ansámbl to taky zrovna nehrotí. Pro někoho to může být fajn žánrovka, ale nic víc. ()

M.i.k.e

průměrná Neesonovka,která krom standardního Liama nenabídne nic extra.S lehčím odstupem je to vlastně jedna z těch slabších Neesonovek a to od nich nemám zrovna přehnaná očekávání.Akce slušná,Jai Courtney hraje solidně nesympatckého slizáka,ale to je tak nějak všechno.I ta motivace hlavní postavy mi přijde taková za vlasy přitažená a v reálném světe asi ne úplně funkční...60% ()

Martin741 odpad!

Liam Nysn uz len recykluje starsiu tvorbu, hlavne je tu kompletna recyklacia Taken. Obavam sa, ze tato filmova recyklacia je rovnaka ako ked sa recykluju plasty - recyklovanim sa degraduju : 0 % ()