Devátá brána

• Španělsko La novena puerta (více)

Dean Corso je expert na staré bibliofilie, specializuje se na zjišťování pravosti a oceňování hodnoty starých knih pro významné sběratele. Je najat bohatým podivínem Borisem Balkanem, aby si prohlédl a prověřil kopii knihy "Devět bran do Království Stínů" jejímž autorem je sám Satan. Má to být jedna ze tří existujících kopií, z nichž pouze jedna je ta pravá a tu je třeba označit. Balkan posílá Corsa do Evropy, aby tam vyhledal zbylé dva tisky a porovnal je s už dostupným originálem. Ten brzy přijde na to, že kniha, kterou vlastní Balkan je ze sbírky Andrewa Telfera, který se za záhadných okolností oběsil. Na cestě plné tajemných i erotických kontaktů a záhad se Corso střetne s vdovou po Telferovi a také s bezejmennou, krásnou francouzskou dívkou, svým andělem strážným... (Magic Box)

Mikeel

Tenhle film není konečně o tom, jak někoho ďábel posednul, ale o lidech, kteří jsou posedlí, aby mohli najít ďábla. Johnny Depp velice vylepšuje kvalitu tohoto snímku. Celkově se mi to líbilo, bylo to i celkem realistické, ale scéna, kdy Johnnyho blonďatá kamarádka přiletí ze schodů jako super hrdinka a levou zadní zmlátí ty chlápky... Ale tak, co? Vždyť ona je ďábel! ()

Ollie235

Úvodní půlhodinka byla dokonalá. Přesně taková, jakou jsem očekával. Pak už jsem ale tak nadšen nebyl – paradoxně od chvíle, kdy se začalo něco dít. Postupně začalo přibývat až nelogických počínání aktérů a to mi u filmu vadí hodně. Vrcholným zklamáním byl samotný konec, kdy tvůrci mohli film raději o něco protáhnout a dát tomu pořádnou tečku. ()

ataman329

sľubne rozbiehajúca sa adventúra o knižkách a satanovi, z ktorej sa ale vykľula priemerná road-movie o týpkovi čo šiel z bodu A do bodu B a potom do C a v prestávkach si dvakrát zašukal. na to, koľko ohňa v celom filme nájdeme, je tento oheň veľmi low-cost urobený no a vedľajšia postava v podobe tej kočky tam tiež ani nemusela byť. ale aspoň viem, kde sa bratia češi inšpirovali, keď lepili posla smrti. ešteže ten džony, deti, ešteže ten džony... ()

Movie Gourmet

"The only thing more terrifying than searching for the devil, is finding him." To je motto tohoto mysteriózního snímku. Jediný Johnny Depp pozdvihuje tento snímek z bahna a dělá z něj něco víc než je, jinak by nemělo smysl na film koukat. Děj je příliš vláčný a hutný... Verdikt: 3* a 60 - 70 %. PS. Konec filmů je poněkud kontroverzní, udělejte si názor sami. ()

Renfield

Velice staré a pouze tři na světě? O tak cenné knihy by se ve skutečnosti pečovalo úplně jiným způsobem. To jen tak okrajově k tématu... zběsilé listování, žádné rukavice a nošení knihy v hadru všude možně bylo dost podivné. Divím se, že si tohle Roman Polanski neohlídal, i když tady je toho neohlídaného překvapivě trochu víc. Kdyby to nebyl Polanski, je to vlastně vcelku dobrá detektivka, jenže on to je Polanski a od něj samozřejmě očekávám trochu více. Téměř do finále to až tak špatné není, žádná zběsilá akce, spíše takové "bádání po archivech" a postupné odkrývání symbolů a nepodobností. Děj je zajímavý, i když občas dost předvídatelný, ale stále ne směšný! To se právě při závěrečné scéně mění... Proč? To je mi záhadou, povětšinou bývá u Polanského filmů právě to finále nejsilnější, tady je tomu jinak. Na závěr už je trochu s podivem, jak to Deanu Corsovi všechno jednoduše vychází. Ale dobře, to se ještě dá přehlédnout. Co už se přehlédnout nedá byla ta směšná béčkovost (záměr?) a předvídatelnost. Nebýt toho, je to celkem povedená detektivka, on totiž ten scénář až tak hloupě nepůsobí. Také se mi líbí, že Dean Corso v podání Johnnyho Deppa není zrovna kladný hrdina, to se pozná hned na začátku filmu. Navíc ho Depp dle očekávání dobře hraje a vlastně svým výkonem filmu značně pomáhá. Stejně tak Wojciech Kilar a jeho hudební doprovod, ten těm pravým scénám ještě přidává na temnotě a ponurosti. Přesto je Devátá brána jedním z nejslabších filmů Romana Polanského a to jsem vzhledem k obsahu a hereckému obsazení neočekával. 60% ()

Santino7

Filmy na satanskú tématiku pre mňa nie sú žiadnym horúcim artiklom, nevyhľadávam ich, nakoľko mi prídu zväčša nudné (česť výnimkám), tento ma však oslovil skrz silné duo Polanski - Depp, vzhľadom na ktoré som mal na túto snímku isté nemalé očakávania. Tie však naplnené neboli ani zďaleka, ba skôr možno (aspoň teda v mojom prípade) hovoriť o dosť veľkom sklamaní, nakoľko ma onen film skutočne nenadchol ani trošičku. Celý čas som mal pocit, že z danej matérie možno vyťažiť omnoho omnoho viac, a taktiež že to je až primoc akési mäkké, divácky prístupné, málo temné. Bolo tu treba skrátka viac pritvrdiť, zvoliť viac znepokojivú atmosféru, pretože toto bol fakt len taký čajíček, rozprávka, pri ktorej bol akýkoľvek strach doslova nemožný. Jedným slovom oddychovka, nuž a prepáčte, to sa mi k tejto tématike skrátka nehodí (to už rovno mohla byť hocaká pásová "flyn carsenovka" natočená pre televíziu). Snáď jediné, čo ma nesklamalo, bol výkon Johnnyho Deppa, u ktorého bolo vidieť, že si postavu Deana Corsa vyložene užíva, a možno ešte jedna-dve podarené scénky. To je však v konečnom dôsledku žalostne málo, naozaj. 45% ()

Pedro

Neurazí, nenadchne. Navzdory trochu zbytečné délce jsem se sice ani moc nenudil, ale že je děj rozvláčný až hrůza, o tom není pochyb. Také mi přijde poněkud komické mluvit v tomto případě o hororu. Proboha, čeho jsem se měl na tomhle film bát?! Jeden geniální satanistický horor už Polański natočil a nechápu, proč měl po třiceti letech potřebu se k tomuhle tématu vracet. Dvakrát nevstoupíš do stejné řeky... Jediné, co se mi na tomhle filmu opravdu líbilo, byli hermanos Cenizas - ti nemají chybu! ()

dickadonna

Trošku mě překvapili na konci titulky, když už sem konečně čekal úplný vyvrcholení celého filmu, otevřený konce sou fajn, ale tady ne.takže trošku zklamání no. ()

hnkflknk

U hodnocení tohoto filmu jsem váhala, protože je fakt divnej. Na jednu stranu se mi líbil, na druhou vůbec ne, takže tři hvězdy jsou asi tak akorát. Doteď nevím, co si o tomto filmu myslím. Je prostě divnej. ()

arcticsky

Johnnyho Deppa mám extra rád a Emmanuele Seigner od shlédnutí Hořkého měsíce také můžu.....a Polanski je v mé TOP 10. Taková sestava nemůže udělat pouze průměrný film. ()

Mortemiss

Mně se film líbil! :) Skvělý Johny Depp, skvělá atmosféra, perfektní kamera. Dobrá oddychovka, když máte náročný den a jste fanoušky okultismu. Nemám co bych vytkla.... ()

Lukoye

Děsná nuda od začátku až do konce. Nemám rád Polanského a tady znovu dokázal, že koukatelný spád se jeho filmům na hony vymiká. Depp ověřuje pravost staré knihy, kterou měl napsat sám ďábel a postupně se začíná zamotávat do hry kterou řídí někdo jiný. Nesmyslný konec. Napínák bez napětí. ()

ddf76

Scenaristickemu triu Brownjohn, Urbizu a Polanski se podarilo zprznit knihu Dumusav klub od Reverteho. Nechapu to hlavne u Polanskiho. Lepe si nejdrive precist knihu. Snad to nekdo natoci lepe. ()

Honza dAve

Lehce nadprůměrný satanský fantasy horor (přesně ta kategorie hororů, které mám rád) s poměrně zajímavou bibliofilní zápletkou a postavou Deana Corsa. Pokud bych ho chtěl ale srovnat s jiným filmem, určitě nemá na Ďáblova advokáta. ()

Johnnyho Božská komedie

Johnnyho Božská komedie

04.12.2008

Johnny Depp už jednou pravost starého rukopisu ověřoval – vzpomínáte na Devátou bránu? Zdá se, že bude opět listovat „v knihááách vázaných v kůži“. A co je v nich „napsáááno“? Danteho Božská komedie.… (více)