Policejní důstojník Dutch se dozvídá, že jeho žena tragicky zahynula při leteckém neštěstí společně se svým milencem právníkem Chandlerem. Dutch je posedlý touhou pochopit, co vlastně jeho ženu k nevěře vedlo a do pátrání zapojuje i Key Chandlerovou. Společně se tedy vydávají na cestu, na niž se nemohou vydat jeden bez druhého. (Bonton Home Video)

kingik

Policejní detektiv Dutch Van Den Broeck a emancipovaná senátorka Kay Chandlerová přišli o své životní partnery při leteckém neštěstí. Tajný romantický výlet na Floridu totiž skončil v ledových vodách nedaleko Washingtonu. Dutch a Kay jsou zlomeni žalem a zjištěním, že byli rafinovaně a dost dlouho podváděni. Detektiv se jako posedlý snaží vypátrat všechny detaily o tajném životě své manželky, zatímco zdrcená senátorka hledá nějakou oporu. Společné neštěstí je sblíží...Pěkná nuda, film kráčí odnikud nikam, obdařen neúnosnou stopáží má při absenci poutavého příběhu pramalou naději zaujmout. Jakoby si to uvědomovalí i ústřední herečtí představitelé a tak se tupě potácejí s jedním výrazem ve tváři od záběru k záběru. Nevzrušivě podaný příběh v nevzrušivé režii Sydneyho Pollacka je učiněný propadák. ()

Anderton

Napriek tunajšiemu hodnoteniu sa odvážim tento film, aspoň hodnotením a komentárom, trochu vyzdvihnúť. Ide o snímku skôr pre tých, ktorí už majú toho veľa za sebou a sú minimálne vo veku hlavných protagonistov. Tomu zodpovedá aj pomalé tempo a v podstate absencia nejakej hutnejšej zápletky. Tú tu trochu nasilu alternuje prípad, na ktorom Ford pracuje a ktorý funguje ako katalyzátor jeho vnútorného zmätku. Že tu ide aj o romantiku, pôsobí ale nakoniec v kontexte priebehu filmu prirodzene, už aj prvotné, veľmi nervózne zblíženie je sprevádzané komentárom ohľadom toho, že postavy si vlastne chceli len akýmkoľvek spôsobom uľaviť. Tých otázok ohľadom vyrovnávania sa s netradičnými a smutnými okolnosťami a budúcnosťou ďalšieho života je tu dosť a tak je aj nad čím premýšľať, i keď to občas šuští papierom a klišé, viď jediná akčná vsuvka. Random Hearts tak nutne musí sklamať priaznivcov Pollackových konšpiračných trilerov a špeciálne tých, ktorí ešte nedovŕšili vek cca 40-45 rokov. ()

Slarque

Slepenec dramatu a romance s kriminálkou se zdá ještě daleko delší než je. Slibný námět se zde prostě rozvinul v rozvleklou nudu. ()

WANDRWALL

Role pro H. Forda už nejsou. Tedy takové, pro něž ho někdo vyhledával. Já mezi ně nepatřil, protože mi ráz těchto filmů připadá velice prostý a přece splňuje tu část požadavků masového publika, aby se jim předkládaly filmy ala TOVÁRNA NA SNY dělá pro Vás a to, co VY chcete, co ještě pochopíte...***(4.10.2010). ()

Arsenal83

Melodráma pre skoro seniorov pri pohľade na Forda a postmaturálne páry pri pohľade na Scott Thomasovú, ale bavilo ma to v minulosti a baví to aj dnes, hoci je to dlhšie (no nenudí vôbec) a hoci je tam zbytočná kriminálna linka. Tá by už dnes neprešla, lebo tam sú aj zlí černosi a vôbec nie je ukázané, že je to následkom bielych privilégií do čerta. Fanúšikov podobného žánru nesklame, hoci ten Harrison nepôsobil veľmi ako don juan, ale výrazom a správaním skôr ako don chujan. ()

klerik

Príjemný film, ako stvorený pre Harrisona. Ničím neohúri, len pokojne šíri spomienku na filmy starej éry (podobne ako Spielbergov TERMINÁL). Rozhode neurazí diváka, ktorý nepotrebuje lavínu akcie, aby sa bavil... ()

korbitch22

Prvních 20 nebo 30 minut je docela fajn, jakmile se Ford dozví pravdu o svoji ženě jde to do prdele. Film se vleče, dialogy jsou bídné, dramaturgie nulová a postava Forda je neskutečný kokot. Manželství je naprosto dementní a zbytečná instituce kde dva lidi předstírají štěstí, přitom má ale většina z nich poměr a žijí ve lži. Tady je aspoň zadostiučinění, že oba skončí na dně zálivu. Právem zapomenutá nuda.40%. ()

honajz

Pakliže máte rádi romantické filmy, uděláte dobře, když se podíváte na tenhle kousek. Je to určitě vkusnější záležitost, než to, co můžete obvykle vidět na našich komerčních televizích: laciné dojáky splácané neúspěšnými režiséry bez špetky uměleckých ambicí, točené podle scénářů, které - tipuji - ztratil totálně opilý autor rodokapsů někde na toaletě. Ačkoli režisér Sydney Pollack udělal spoustu lepších filmů (za Vzpomínky na Afriku má Oscara) a herec Harrison Ford měl spoustu lepších rolí, Náhodné setkání vás určitě nijak neurazí a ani nesníží laťku vašeho vkusu na nebezpečně nízkou hranici. Určitě to není film co vám změní život, avšak jsou-li romantické příběhy o mezilidských vztazích váš šálek čaje, pak není důvod, abyste tohle DVD ignorovali. Dutch Van Den Broeck je policejní seržant a má manželku. Kay Chandlerová kandiduje do senátu a má manžela. Jednoho dne havaruje dopravní letadlo a partneři obou hlavních postav v něm tragicky zahynou. Je to určitě smutné, ale zvláštní je na tom to, že oba v letadle neměli co dělat, letěli pod cizími jmény a seděli vedle sebe. Dutche, jako patřičně podezíravého policistu, začne celá věc zajímat a jeho posedlost má vliv i Kay. Navíc se mu ještě do života začne míchat jeden ne moc čestný strážce zákona. Je vidět, že Columbia přepis na DVD umí. A když jde potažmo o novější film, je kvalita naprosto dokonalá. Obraz je čistý, jasný, ostrý. U podobného filmu asi nebudeme očekávat nějaké zvláštní zvukové efekty, ale když už tam něco zazní, pak to stojí zato. Dialogy jsou srozumitelné a barový jazz jako hudební doprovod zní jak z partesu. Je velice slušná. Najdeme zde informace o hercích a tvůrcích, tři upoutávky - americkou, mezinárodní a na jiný Fordův snímek Devil's Own. Součástí je také 22minutový dokument o natáčení (od HBO pro hospodyňky, tedy velice povrchní). Fajn přídavek představuje režisérův komentář celého filmu i tří vystřižených scén, které na disku najdeme rovněž. Kolekci doplňuje izolovaná stopa s hudbou. Film 3/5 - inteligentní, ale život vám nezmění DVD 4/5 - nadstandard: vystřižené scény, režisérův komentář... víc bych ani nečekal. ()

BoPo

Kvalitný herec a herečka sadli na lep značke menom Sydney Pollack. Príbeh o náhode, nevere, otázkach a odpovediach. Buďme úprimný, bez hereckého obsadenia by tento film bol len jedným z mnohých pokusov o romantické drama. V tomto prípade sa jedná o dôkaz, že hviezdy nemajú vždy šťastnú ruku. ()

Agatha

Výborně zahrané drama, originální zápletka a dojemný příběh. Kdyby byl tenhke příběh natočen podle skutečné události, ani bych se tomu nedivil. Takovéhle náhody a nepříjemná překvapení se konají i v reálu. Hlavním kladem snímku je beze sporu vynikající herecké obsazení. I to, že se Harrison Ford a Kristin Scott Thomas k sobě moc nehodí, je kladem. Dohromady je k sobě přivedla náhoda, tak proč by se k sobě měli hodit? Nakonec je spojilo to samé - ztráta partnera, bolest, hněv a možná i pomsta. Docela mě překvapuje tak nízké hodnocení. Minimilně 60% si tento film zaslouží určitě. ()

nervoznideda

Jak čtu vaše komentáře, myslím že jsou po jednom shlédnutí. To je málo! Každý umělec má vlny super nebo propadák . Mě se film líbil a to je důležité. Kritizovat umí každý blbec, já taky dedek:-) PS ani se nedivím, že autor od takové zprzněniny dal ruce pryč :-) 1.12.2o2o ()

fannah

Na můj vkus moc roztažený děj, který nevypráví nic moc zajímavého. Ani psychika lidí není moc vysvětlena. Zkrátka tohle se Sydneymu nepovedlo a Harisson Ford to může zařadit ke svým nejhorším rolím. ()

Historik

Je mi to strašně nepříjemné, když musím dávat Sydneymu Pollackovi dvě hvězdičky, ale nedá se nic dělat. Měl jsem co dělat, abych to dokoukal do konce. ()

Riddick77

Kristin: "Nebudeme si lhát a říkat si hloupé BANALITY". Harrison: "Dobrá, žádné lhaní". Kristin: "Myslela jsem, že sem ani nedojedu...". Harrison: "Já myslel na tvá ústa...". V tu chvíli mi vyprsklo pivo z pusy a veškerá vážnost a kouzlo okamžiku byly pryč. Sydney Pollack nějak nevěděl, co se zajímavým a hutným námětem dělat, tak to celé nechal jen tak plynout. Chvílemi to jde, někdy to drhne. Slabší průměr, leč na 5/10 to s odřeným ušima dá. ()

Orlau32

Průměrný film. Místy zdlouhavý a zabývající se neuvěřitelnými věcmi, což si myslím, že by pozůstálé vůbec ani nenapadlo se takhle v minulosti svých mrtvých partnerů nimrat. Na réžii pana Sydney Pollacka trochu málo. ()

Alementina

škoda, že to bylo tak zdlouhavé, o půlhodiny zkrátit a je to lepší, celou linku toho policejního vyšetřování Forda bych vynechala asoustředila se na tu jeho posedlost "proč" ... kdyto začalo a neschopnost vyrovnat se s tím, že se cití podveden, že žil v iluzi, že jeho život sjeho ženou byla lež ... to je to, co Pollack umí a v tom dobrej ... Straašne dlouho jsme ten film chtela videt, nakonec včeras českým dabingem v TV .... ale mam to za sebou, ()

willow666

Poněkud nudně podané drama s promrhaným potenciálem. Téma vybízející k psychologickým rozborů působí povrchně, stejně jako dva hlavní představitelé. ()

Vědma

Herci hrají jako by se jim nechtělo, a proto se docela dobrý nápad jakési posmrtné pomsty nepovedlo využít. ()

fmash

Klídek, pohoda. Na to, jak velký otřes hlavní hrdinové právě prožívají, je toho klídku skoro až moc. Pravda je, že Fordovi to moc nešlo a jeho postava nebyla dvakrát přesvědčivá. Těžko říct, proč (mimochodem navzdory jeansové módě celkem sexy) Kristin Thomas Fordově postavě skočila na klín. Er... kolem krku. Proč vlastně dávám ty čtyři hvězdičky? Nějak mi zkrátka sedla ta celková umírněnost filmu, jenž se obešel bez povinně volitelných honiček, šílených zvratů a děsně napínavých situací. A pro mě zafungovaly dva supermomenty — setkání na chajdě v lese a skvěle dospělá sexuální scéna v autě. Takže sice slabší, ale čtyři. ()