Reklama

Reklama

Hledá se Bunny Lakeová

(festivalový název)
  • Velká Británie Bunny Lake Is Missing (více)
Trailer

VOD (1)

Obsahy(1)

Američanka Ann Lakeová (Carol Lynleyová) je v Anglii jen pár dní a právě se stěhuje do pronajatého bytu. Nejdřív ale musí poprvé nechat ve školce svou čtyřletou dcerku Bunny. Protože zde nezastihne žádnou z učitelek, nechá dcerku ve třídě, poprosí nabručenou kuchařku, aby na ni dohlédla a spěchá za stěhováky. Když si ale odpoledne přijde dcerku vyzvednout, nemůže ji najít. Postupně se ukazuje, že malou Bunny nikdo ze zaměstnanců neviděl. Zoufalá Ann prosí o pomoc s hledáním bratra, ale bezvýsledně. Dítě nikde schované není. Na scénu vstupuje Scotland Yard. Superintendent Newhouse (Laurence Olivier) zjišťuje, že zároveň s dítětem zmizelo z Annina bytu vše, co holčičce patřilo - od hraček po cestovní pas. Zoufalá matka musí prokázat, že není blázen a že si dítě jen nevymyslela... Britský film natočil třikrát na Oscara nominovaný režisér Otto Preminger (ANATOMIE VRAŽDY) na motivy literární předlohy Evelyn Piperové. Z hereckého obsazení je třeba upozornit především na Laurence Oliviera jako citlivě jednajícího policejního důstojníka. Dotěrného domácího si zahrál u nás nepříliš známý britský populární dramatik, herec, režisér, skladatel a textař Noel Coward (MOŘE, NÁŠ OSUD). Film získal dvě nominace na cenu BAFTA. (vla_kor)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (27)

M.E.J.L.A. 

všechny recenze uživatele

Preminger meets England (nebo England meets Preminger?). Další prachem zapadlé mistrovské dílo hollywoodského nonkonformisty, tentokrát spadající do škatulky "mysteriózní thriller" (vzpomněl jsem si na Roegovo Teď se nedívej). Hutná atmosféra, skvělá kamera, odpovídající herecké výkony, vygradovaný závěr - nic z toho ale u Premingera nepřekvapuje. Remake bojkotuju. ()

majo25 

všechny recenze uživatele

Nápaditý mysteriózny triler, ktorý pripomína hammerovky. Hlavne štýl práce na výstavbe mysterióznej atmosféry je podobný. Obsadenie takého velikána akým je Olivier s tým však príliš nekorešponduje, dodáva však "áčkový" punc. Celkovo sú herci veľmi solídni. Prvé dve tretiny sú zaujímavo a nápadito spracované, záver ma však sklamal. Dejový zvrat bol síce nečakaný, ale aby sa dospelé deti hrali a takto došlo k vyústeniu zápletky, takto ich dokonca "čapli" aj vyšetrovatelia, som iba ťažko spapával. Nedotiahnuté. Preto slabší 4 zajačikovia. ()

Reklama

Antek 

všechny recenze uživatele

I když je tahle Premingerova hra s divákem starší více jak čtyřicet let, tak se většina dnešních tvůrců (a jejich modernější hračky) může jít zahrabat. Kamerová akrobatika je dovedena k dokonalosti a nejistota, zda dívka uvedena v názvu vůbec existuje, je zdůrazněna tím, že objektiv matku nikdy neopouští (naopak čím dál víc ji snímá intimněji až do samotného závěru). A když Preminger odhalí tolik touženou skutečnost, rozjíždí svůj druhý plán, z kterého mrazí. Neuspěchaný, výborně natočený snímek, který povyšuje thriller na umění ... ()

misterz 

všechny recenze uživatele

To najsympatickejšie na snímku bol akýsi pokus o hru s divákom, škoda len, že tá udička na diváka bola až príliš priehľadná a moc jednoduchá. Navyše už pomerne skoro tu človek vie, čo je asi vo veci a ako to celé skončí. Na druhú stranu ale aj napriek týmto mínusom ma príbeh bavil a ani atmosféra, ktorá dejovú linku obalila, nebola najhoršia. Na slabší nadpriemer to stačí. 70/100 ()

dopitak 

všechny recenze uživatele

Film, jehož atmosféra zraje jako víno. Po poměrně nudném přetrpěném začátku přichází první mystérium - divákovi šrotuje v hlavě, tuší, že příběh by mohl mít klasicky profláklou zápletku s rozuzlením (co když ale nemá..), a když se pak konečně pravdu dozví, začne se zase rozčilovat, proč je to sakra takhle (všechny ty překvapivě zamčené dveře, nemožnost vydat se na ulici, mezi lidi; nebo dokonce zavolat policii). Můj první film od Premingera. ()

Galerie (50)

Zajímavosti (5)

  • Hledá se Bunny Lakeová a Bedfordský incident (1965) jsou filmy, jejichž prostřednictvím se Columbia Pictures pokoušela prokázat protiústavnost kansaských zákonů o cenzuře. Cenzoři se bránili tím, že nelze promítat, prodávat ani půjčovat film bez jejich souhlasu. Společnost následně u Nejvyššího soudu pro Kansas vyhrála. Vedlo to ke zrušení rady cenzorů, ti museli odevzdat veškerý majetek jiným státním úřadům a 20 000 amerických dolarů ze svého konta převést do veřejných fondů. (Zetwenka)
  • Columbia Pictures přemlouvaly Premingera, aby do role Ann obsadil Jane Fonda, která se o roli aktivně zajímala. Preminger však trval na obsazení Carol Lynleyové. (Vampireman)
  • Průměrná délka záběru činí 21 sekund, což bylo na tehdejší populární filmy dost. (Vampireman)

Reklama

Reklama