Dr. Peyton Westlake (Liam Neeson - Schindlerův seznam, Rob Roy) je před realizací velkého objevu syntetické kůže, když gang vedený sadistickým Robertem G. Durantem (Larry Drake) zničí jeho laboratoř. Popálený Westlake se s přítelkyní Julií rozhodne přestavět zničenou laboratoř a obnovit spálené poznatky. Stojí však před vážným rozhodnutím. Má začít nový život s Julií a nebo se má jako Darkman - muž s novou identitou - mstít a bojovat za spravedlnost? (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

blackJag

Neškodná ( ve smyslu filmových dějin, ne že by byla vhodná pro malou ratolest ) komiksová podívaná s rozpoznatelným Raimiho stylem. Neeson a McDormandová se do tohoto typu rolí sice moc nehodí, ale pravděpodobně také jejich zásluhou to není úplně konformní a tedy stále zajímavé. Své poctivé řemeslo odvádí Danny Elfman na pozici skladatele hudby, který se svým počtem "komiksových" děl stává skoro specialistou na tento žánr. ()

ABCD Marta

Nemastná neslaná jízda. Ještě, že Raimi natočil o 12 let později Spider-mana, jinak bych ho za tvůrce komiksových filmů oslovoval jen těžko. ()

jatamansi

Tak tenhle film jen na zařazení do shlédnutého z filmografie Liama Neesona. Dobrý snad jen prsty ve cvakátku na doutníky, ale rozhodně ne až tak originální. Papír s kolečky od kávy zabírala kamera tak okatě, že i méně chápavým muselo být jasné, že ještě bude hrát nějakou roli. Stejně jako když z hlavního hrdiny zbude jen ucho, i ti nejtupější pochopí, že to ještě nebude tak úplně konec. Kolotoč začíná, stačí jen vydržet 99 minut. Promyšlená pomsta chutná dvojnásob. Zatím nejslabší film, ve kterém jsem Neesona viděla. I když původní myšlenka špatná nebyla. Jestli to DVD někdo chcete, pošlu vám je. ()

Pecival

Slušná raimiho režie, kvalitní záporák a celkove dobrá atmosféra pořádnýho old schoolu. Já byl spokojen. Teda snad kromě nepříliš hezké Frances, to tam mohli střihnout trochu větší havaj. Lepší tři. ()

Smileface

Na tomhle filmu se mi líbí zejména styl jakým je natočen,opravdu super,jde videt dobra prace Sama Raimiho.Jinak co se týče děje průměr,akce poskromnu,trošku té psychologie a směšný pohled do budoucnosti(která je teď nyní roce 2004 skoro minulostí) bych přisuzoval tak snímku z rok 1970 a ne 1990.Darkman je kadopádně lepsí než překomerčnělý uhlazený Spiderman. ()

ArdathBay

Béčko se vším všudy - klady i zápory. Elfmanova hudba se dobře hodí, ovšem je taková batmanovská. Neeson se dle mého na roli moc nehodí, hlavně ještě jako zdravý. Darkman neurazí, ale mě nějak extra nenadchl kvůli pár hloupým scénám (memorandum u Stracka na stole jen tak se povalující). ()

BMAJTZ

Spíše než horor se jedná o čistokrevný superhrdinský film. Jasně špatné to není, ale ani nijak výjimečně dobré. ()

hudryhudry

Velmi zdařilý filmový remake komiksu, který mě v dětstí jaksi minul. Raimimu se narozdíl od např. Spider Mana 3 podařilo zachytit skutečně komiksovou atmosféru podtrhnutou vynikající hudbou a dobrými hereckými efekty. Děj není složitý, je snadno čitelný a zapamatovatelný. Všechny bitky a rvačky jsou na rok 90 velmi slučně provedeny, až bych řekl že některé moderní filmy za nimi možná trochu pokulhávají. Opravdu, Raimy dělal v "mládí" dobré filmy, ale co potom?!..... P.S. Musím poděkovat uživateli Vitasonovi, který mi poradil, abych zhlédl tento film a zvedl si trochu důvěru v Raimiho díla (po shlédnutí Spidermnana 3.:-)) ()

iXtr3m3

Wow. Osemdesiatky sa zišli s ranými deväťdesiatkami a vznikol komix-nekomix. sci-fi-nesci-fi, paródia-neparódia. Neeson štandardne dobrý, ostatných nehodnotím, lebo boli len do počtu. Ale ako origin fajn. ()

Han22

Darkman je takový divný film, který ač obsahoval spoustu skvělých prvků, nikdy se mi moc nelíbil. Je tu klasický příběh o pomstě mafiánovi jak z akčního filmu, včetně náležitě béčkových a přestřelených akcí (zejména vrtulníkové finále stojí za to). K tomu příběh jak z Fantoma opery o nešťastném monstru se skvělými maskami. A protože Raimi byl v té době ještě hororový režisér spousta šílených kamerových nájezdů, gotická hudba a hororové scény útočícího Darkmana. Žánr? Akční/horor/komix? Nebo prostě celkem zábavný, ale šílený brak. PS: Frances McDormandová byli kdysi celkem hezká a Liam Neeson hrál kdysi v pořádných hovadinách. ()

eagle-eye

První film, kde mě zaujal Liam Neeson, samozřejmě v pozitivním slova smyslu. Do této role bych ho jednak netypoval a když už se ji zhostil, dal ji ohromný charakterový rozměr. Celkově jde o nadprůměrně zpracovaný komix s horrorovým "podtextem". Velice příjemné překvapení od autora filmového Spidermana, řekl bych starší a sympatičtější bratr tohoto bestselleru. ()

cab

Prekvapive podprumerny az brakovite podany komiks pod taktovkou jinak zrucneho (Sam Raimi), i kdyz namet a herci jsou vice nez dobri. Nekde udelali soudruzi z USA chybu, protoze jsem mel sto chuti film po par desitkach minut vypnout. 35% ()

POciSEM

Film nacpanej k prasknuti pro me legendarnima hlaskama. Z utapnutyho vedatora se po pokusu o jeho likvidaci hardcore bandou assassinu stava monstrum se zuhelnatelym ksichtem ktery kdyz se nastve je zle. Pri ceste za pomstou pak velice efetne masakruje cleny syndikatu co stoji za jeho nynejsi podobou. Myslim ze potrebujes pruuuuduch ()

SpaceOdyseus

Sam ma stale zajimave rezijni napady a ume je realizuje, ma i super namet. Ale jako celek to moc nedrzi pohromade, skace to nahodne mezi zanry, obcas to nedava smysl a finale je spis nechtene usmevne, nez aby nas napnulo jak gumu od trenet, jak by se na Akční / Horor / Krimi / Sci-Fi sluselo. ()

Vrátí se Sam Raimi k dalšímu superhrdinovi?

Vrátí se Sam Raimi k dalšímu superhrdinovi?

07.05.2022

Režisér Sam Raimi (Lesní duch, Spider-Man) poslal čerstvě do kin novou marvelovku Doctor Strange v mnohovesmíru šílenství, která má nakročeno k tomu stát se dalším velkým hitem pro studio. Úspěch je… (více)