Smrtelné zlo 2

• USA Evil Dead II (více)

Ash a jeho přítelkyně si vyrazili na opuštěnou chatu v lese. Na místě si pustí pásku, kde je nahrán text Necronomiconu, temné knihy mrtvých. Tím však vyvolají příšerné démony ze záhrobí... Když na chatu dorazí Ashovi přátelé, najdou je uprostřed záplavy krve! Zlo bylo odpoutáno a je třeba ho znovu zkrotit - za každou cenu! (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

kitano

Prvy diel ma malicko sklamal, tak sa mi do dvojky prilis nechcelo... a lala ho - stavnate prekvapenie ! Paradne namiesany mix hororu, fantasy a komedie, ktory ma v prvom rade za ulohu bavit. Obcas pritlaci na nervy, obcas rozosmeje nadsadzkou ci hlaskou, obcas prekvapi skvelym napadom a po celu dobu predvadza skvelu filmarcinu a paradne efekty (masky, stop-motion animacia, kostymy...so vsetkeho som bol nadseny). U mna sa toto genialne dielko zaradilo hned vedla Jacksonovho Braindeadu. (10/10) ()

sniper18

Tak toto je konečne ten pravý Evil Dead. Zatiaľ čo prvý diel si ma aj napriek mnohým nespochybniteľným kvalitám ešte moc nezískal, predsa len to bolo také amatérskejšie a vážnejšie, než by bolo vhodné, ale tentoraz mal už Sam Raimi evidentne k dispozícii všetko potrebné, aby to mohol naplno rozbehnúť a to sa mu aj podarilo. Dejovo sa k tomu síce stavia trochu zložitejšie, určite to nie je plnohodnotné pokračovanie, ale ani remake, skôr nejaká alternatívna verzia, ale to je v konečnom výsledku aj tak úplne jedno. Hlavne, že je to mimoriadna zábava, na moje prekvapenie obzvlášť prvá polovica, kde stačí minimálny priestor, vlastne len jeden interiér s pár scénami z najbližšieho okolia a jedna postava, aby vznikla nezabudnuteľná záležitosť. Bruce Campbell to síce prehráva, ale veľmi zábavným a štýlovým spôsobom a tu skutočne jedna perfektná sekvencia strieda druhú, či už naháňačka po chate z pohľadu démona, smejúci sa nábytok, scéna s rukou a iné, k tomu je to vynikajúco natočené, konečne mi naplno sadla aj atmosféra a to čiernohumorné prevedenie ma získalo. Následne ma to už síce bavilo o trochu menej, predsa len zapojením nových postáv, ktoré ma aj tak vlastne moc nezaujímali sa to začne približovať prvému dielu, ale aj tak podstatne kvalitnejšieumu, vizuálna stránka a efekty sú už omnoho lepšie, masky tiež nie sú zlé, pričom útoky démonov sú stále zaujímavé, to zábavné prevedenie mi tu vyhovuje neporovnateľne viac, než to vážne a navyše je tu stále Bruce Campbell, ktorý sa už tu dá kľudne označiť za kultovú postavu a tak ma to už bavilo až do konca. Takže celkovo som dosť spokojný, pre mňa o dosť lepšie, než prvý diel, Evil dead 2 je jednoducho jedna z najlepších hororových komédií, čo poznám. 77% ()

Fr

Kultovní komediální horor. Né, že by jste se někdo třeba nelekl, ale humor (samozřejmě že černej) z tohoto dílka jen čiší. Už vás někdy napadla vaše vlastní ruka, až jste si ji museli uříznout motorovou pilou? Smál se vám váš nábytek včetně vycpané hlavy jelena? A krve, že by se ani Q.Tarantino nestyděl! Láká vás to? Pokud vám nevadí, že film vznikl v roce 1987, tak směle dotoho!!!! ()

Falko

Dodnes nezabudnem, ako som si asi v roku 1993 vo videopozicovni vyberal na VHS-kach horory podla obalu a z nejakeho dovodu ma obal Smrtelneho zla 2 zaujal natolko, ze som si ho musel pozicat. Netusil som v tej chvili, ze je to remake (v niektorych krajinach 80-tych rokov) zakazaneho hororu LESNY DUCH (1981), ktory pochopitelne nikde vo videopozicovni nebol a nevysielala ho ziadna ani nemecka ani ceska/slovenska televizia. Zohnat sa dala az po neviem kolkej kopie cez neviem aky preklad, ale musel som si dobrych par rokov pockat. Tato dvojka ma prekvapila nielen so spustou vizualnych efektov a skvelych masiek, ale hlavne tym, ze zli duchovia obsadia chatku uz hned asi po desiatich minutach filmu a hlavny hrdina Ash bude mat co robit, aby sa nezblaznil. Ja som si to samozrejme v detstve vychutnaval, pretoze ma nebavili horory, kde sa vela kecalo a tento splnil uplne moje tuzby. Teraz po takmer 20-tich rokoch som si ho opät vychutnal a hlavne pripomenul, pretoze i humorne sceny napr. s rukou, nad ktorou Ash stratil kontrolu, nemala chybu. Pre mna je toto kult. _________ Bruce Campbell - (Ashley 'Ash' J. Williams) +++ Sarah Berry - (Annie Knowby) +++ Dan Hicks - (Jake) +++ Kassie Wesley DePaiva - (Bobby Joe) +++ Ted Raimi - (Zamaskovaný ako Henrietta) +++ Lou Hancock - (Henrietta Knowby) - Denise Bixler - (Linda) +++ Richard Domeier - (Ed Getley) +++ John Peakes - (Profesor Raymond Knowby) +++ Sam Raimi - (Medieval Soldier) +++ ()

Superpero

"Swallow this." Aneb film ve kterém má hlavní hrdina místo ruky motorovku a na zádech upilovanou brokovnici. Jeden z nejlepších sequelů. Bruce Campbell je naprosto nezapomenutelný a scéna, kdy se zblázní a celej barák se mu směje je fakt geniální. Chvílema to sice trochu ztrácí tempo, ale chápte MOTOROVKU MÍSTO RUKY!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ()

• Časopis Premiere zařadil hororové pokračování mezi kultovní filmy. (Folky)
  • Ash (Bruce Campbell) ve filmu používá brokovnici 12 Gauge Side by Side Shotgun. (dc125)
  • Väčšina filmu bola natočená na gymnáziu vo Wadesboro v Severnej Karolína. (rador)

Raimi chystá Evil Dead 2 a dvojku Armády temnot

Raimi chystá Evil Dead 2 a dvojku Armády temnot