Otec rodiny

Family Man, The

Otec rodiny

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2000, 125 min

Americká vánoční klasika roku 2000. Nic a Téa tvoří rozhodně dvojici, které to velmi sluší. Zbytek je tady poměrně do počtu, škoda že Cheadle není více využit. Ale na druhou stranu no a co. Je to o lásce, o rodině, o vztahu, o kompromisech. A jak by napsal klasik "Mě se to líbilo." 60%(23.5.2014)

Velmi príjemna vianočná romantická komédia z priam kúzelnou hudbou Danyho Elfmana a bláznivou Téou Leoni. Cagea som tu prvý krát zažil ako speváka a bol som veľmi milo prekvapený (bacha na dabovanú verziu, kde to Petr Svoboda úplne pochoval). Toto sú pre mňa tie pravé rolničky milé deti na čas, kedy sentimentu nikdy nie je dosť.(26.4.2004)

Tento film, který je možná trochu moralizující mě zaujal spíše svojí romantickou stránkou. Mladý muž ( Nicolas Cage ), který má skvělou práci, hodně peněz, krásný byt a drahé auto postrádá možná to nejcennější rodinu. Ovšem žít rodinným životem má i svá pro a proti (27.3.2003)

• maxi6

......dlouhý, předlouhý, stará dobrá zápletka s výměnou. Bohužel úplně pro jiného scenaristu a pro jiné herce, ani komedie ani romantický, pouze fantasy bez šťávy, průměrný Cage a bez duše hrající strnulá Leoni a nic neříkající dialogy, škoda......(5.12.2004)

...,,kazdemu sa moze raz stat, ze sa prebudi posteli sam, pripadne s osobou, s ktorou zije desat rokov a pritom ju vobec nepozna a zacne rozmyslat nad tym, ake by to mohlo byt, keby..."... Velmi prijemny pribeh s prijemnymi hercami na prijemny vecer s priatelkou, pivom alebo psom pri sebe.3 1/2*(17.1.2005)