Otec rodiny

Family Man, The

Otec rodiny

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2000, 125 min

Film se mi docela líbil, ale jednoduše mi na tom vadilo, že jsem věděl, co se stane za minutu, dvě minuty a co na konci. Ale to k tomu žánru patří a až se na to o vánocích na videu podívám znovu, tak tomu možná přijdu víc na chuť než v kině.(26.10.2005)

Méně známý ale překvapivě povedený snímek o úspěšném muži, kterému v životě na první pohled nic nechybí ale až díky záhadné postavě, (Don Cheadle) která mu ukáže, jak by jeho život vypadal, kdyby neopustil svou dávnou lásku, zjistí, že mu v jeho na první pohled úspěšném životě chybí to nejdůležitější ... láska a rodina. Povedené a ne tak kýčovité, jak by se mohlo zdát. Škoda zbytečně přepálené stopáže, která skrývá několik hluchých a prvoplánových scén.(14.3.2012)

Výborný! Ať si každý píše co chce, tenhle film má kouzlo a na Vánoce je to ještě silnější. Podávat před štědrým dnem s dobrou náladou a zážitek je zaručen! On Ten Cage fakt umí hrát a na Téu Leoni se dobře dívá a prostě ten patetickej závěr je skvělej... jo pro nás romantiky je to k nezaplacení! :-)(23.12.2007)

Opravdu je život, který žijeme tím nejlepším způsobem jak ho prožít? Opravdu jsou přepych a bohatství tím, co udělá život šťastným? A jak by život vypadal, kdybychom se v některých případech rozhodli jinak? Jeden z romatických příběhů, který navzdory tomu, že nepatří k nejslavnějším ani nejúspěšnějším, patří k mým nejoblíbenějším.(9.10.2007)

• jerry12

40%. Synopse slibuje velmi zajímavý příběh odpovídající koncepci, kterou vyloženě můžu. Cestování v čase, alternativní reality, sice komediálně laděné, což není zrovna můj šálek, ale zato s vánoční tématikou, a to už je. V praxi se mi však dostalo relativně prázdné snůšky rádoby poučných dialogů, občas nucených situací a sem tam možná i relativně slušného vtipu. Vánoční atmosféru však Otec rodiny postrádá, děj je dopředu předvídatelný prakticky od první scény, ničím nepřekvapí a závěr je... no, hollywoodský. Nevím, proč jsem čekal víc, ale co vím jistě je, že už si ho znovu nepustím. Výjimku v jinak pusté, navenek sice pozitivně působící, ve skutečnosti však mělké slátanině, tvoří neskutečně roztomilá a geniální Makenzie Vega. Kvůli ní to snad stojí za to vidět...(4.12.2014)