Nevím proč, ale tento typ amerických rodinných filmů mi párkrát za rok prostě sedne. OTEC RODINY je film, který stvrzuje osvědčené "životní pravdy", obsahuje neagresivní humor a v pár momentech příjemně pohladí po duši. Člověk sice musí automaticky počítat s tím, že bude nějaký ten čas vyhrazen moralizujícím apelům, ale dostatečným obrněním se dá předejít zbytečným vopruzům. Shrnuto a podtrženo: Dobrá volba na nějaké to rande nebo na řešení partnerských/manželských krizí. :o) Není to sice čistých 80%, ale 70% si to u mně určitě zaslouží.(5.12.2004)

...,,kazdemu sa moze raz stat, ze sa prebudi posteli sam, pripadne s osobou, s ktorou zije desat rokov a pritom ju vobec nepozna a zacne rozmyslat nad tym, ake by to mohlo byt, keby..."... Velmi prijemny pribeh s prijemnymi hercami na prijemny vecer s priatelkou, pivom alebo psom pri sebe.3 1/2*(17.1.2005)

Rozpočet $60miliónovTržby USA $75,793,305Tržby Celosvetovo $124,745,083/70%/(24.2.2006)

Opravdu je život, který žijeme tím nejlepším způsobem jak ho prožít? Opravdu jsou přepych a bohatství tím, co udělá život šťastným? A jak by život vypadal, kdybychom se v některých případech rozhodli jinak? Jeden z romatických příběhů, který navzdory tomu, že nepatří k nejslavnějším ani nejúspěšnějším, patří k mým nejoblíbenějším.(9.10.2007)

Film se mi docela líbil, ale jednoduše mi na tom vadilo, že jsem věděl, co se stane za minutu, dvě minuty a co na konci. Ale to k tomu žánru patří a až se na to o vánocích na videu podívám znovu, tak tomu možná přijdu víc na chuť než v kině.(26.10.2005)

• - V úvode filmu si Nicolas Cage spieva v taliančine operu Rigoletto od slávneho talianskeho skladateľa Giuseppe Verdiho. (MikaelSVK)

• - Z celkového rozpočtu 60 milionů amerických dolarů si Nicolas Cage ukrojil více jak třetinu a to 20 milionů. Producentům se ale jeho obsazení vyplatilo, snímek se stal v kinech jedním z největších vánočních hitů toho roku. (Edgerton)

• - Autorem citátu „Kdybych žil v antice, bydlel bych v Římě, a dnešní Amerika je říše a New York je Řím,“ který se ve filmu objevil, je John Lennon. (Terva)