Otec rodiny

Otec rodiny

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2000, 125 min

• maxi6

......dlouhý, předlouhý, stará dobrá zápletka s výměnou. Bohužel úplně pro jiného scenaristu a pro jiné herce, ani komedie ani romantický, pouze fantasy bez šťávy, průměrný Cage a bez duše hrající strnulá Leoni a nic neříkající dialogy, škoda......(5.12.2004)

Příběh měl nápad i grády, mamka i taťka hráli přesvědčivě, oba dostali šanci, kterou využili pro zachování rodiny. (zde spíš o založení) Kdyby se to tak dalo použít v dnešní prchavé realitě s průměrnou dobou sňatku tak 2 roky?! Úděsná statistika, o dopadu na děti snad netřeba polemizovat.(15.10.2010)

Nevím proč, ale tento typ amerických rodinných filmů mi párkrát za rok prostě sedne. OTEC RODINY je film, který stvrzuje osvědčené "životní pravdy", obsahuje neagresivní humor a v pár momentech příjemně pohladí po duši. Člověk sice musí automaticky počítat s tím, že bude nějaký ten čas vyhrazen moralizujícím apelům, ale dostatečným obrněním se dá předejít zbytečným vopruzům. Shrnuto a podtrženo: Dobrá volba na nějaké to rande nebo na řešení partnerských/manželských krizí. :o) Není to sice čistých 80%, ale 70% si to u mně určitě zaslouží.(5.12.2004)

"Sladký+romantický+ trošku naivný film = americký rodinný film", ale ja som ho videl v správnom čase na správnom mieste a preto 7/10.(21.8.2005)

Příjemná romantická komedie, která by potřebovala trochu prostřihat, jinak Cage a Téa Leoni jsou pěkná dvojice. Je to sspíš 3.5, ale tři nedám kvůli trochu rozvleklému konci.(5.12.2004)

• - Z celkového rozpočtu 60 milionů amerických dolarů si Nicolas Cage ukrojil více jak třetinu a to 20 milionů. Producentům se ale jeho obsazení vyplatilo, snímek se stal v kinech jedním z největších vánočních hitů toho roku. (Edgerton)

• - Nicolas Cage (Jack Campbell) vlastnil rovnaké Ferrari, aké bolo použité vo filme. Predal ho asi rok pred začiatkom natáčania. (misterz)

• - Okrem New Yorku a New Jersey sa film natáčal aj v kalifornskom Los Angeles. (MikaelSVK)