Otec rodiny

Family Man, The

Otec rodiny

Komedie / Drama / Romantický

USA, 2000, 125 min

Příběh měl nápad i grády, mamka i taťka hráli přesvědčivě, oba dostali šanci, kterou využili pro zachování rodiny. (zde spíš o založení) Kdyby se to tak dalo použít v dnešní prchavé realitě s průměrnou dobou sňatku tak 2 roky?! Úděsná statistika, o dopadu na děti snad netřeba polemizovat.(15.10.2010)

Pekná pripomienka toho, že aj Cage kedysi dokázal točiť slušné filmy, žiaľ v poslednom čase dosiahol výraznejší úspech akurát tak s Krúdovcami, možno preto, že boli animovaní. :) Ten jeho výzor smutného psíčka minútu pred smrťou sa skrátka nehodí do akčňákov a drsných filmov plné násilia, ale skôr do romantických komédií alebo drám. Tam by sa mal realizovať. Páčil sa mi námet, ktorý sa rozvinul do príjemného a pozerateľného deja. Mám však pocit, že príbeh na konci stratil dych a záver sa tak stal mierne odfláknutý a nedomyslený. Mohlo to byť ešte lepšie. Preto snímok u mňa skončil pred bránou nadpriemernosti. 65/100(1.2.2014)

• maxi6

......dlouhý, předlouhý, stará dobrá zápletka s výměnou. Bohužel úplně pro jiného scenaristu a pro jiné herce, ani komedie ani romantický, pouze fantasy bez šťávy, průměrný Cage a bez duše hrající strnulá Leoni a nic neříkající dialogy, škoda......(5.12.2004)

Výborný! Ať si každý píše co chce, tenhle film má kouzlo a na Vánoce je to ještě silnější. Podávat před štědrým dnem s dobrou náladou a zážitek je zaručen! On Ten Cage fakt umí hrát a na Téu Leoni se dobře dívá a prostě ten patetickej závěr je skvělej... jo pro nás romantiky je to k nezaplacení! :-)(23.12.2007)

Docela povedená komedie (nebo co to je). Výborný Nicholas zde zažívá opravdu zajímavé dobrodružství a film je velice zábavný, přesto je chvílema nepovedený a zejména chování hlavní postavy je často iracionální. Jako pohodový romantický film to stačí, ale žádný trhák to neni (lepší 3*).(1.3.2005)