Čtrnáctiletá Grace MacLean se svou kamarádkou Judith se vydaly na projížďku na koních. Cestou do příkrého kopce však Judithin kůň uklouzne, splaší se a vláčí dívku, která se neudržela v sedle, za sebou. Grace se kamarádce marně snaží pomoci. Na silnici se proti nim vyřítí kamion, který nestačí zabrzdit a narazí do nich. V nemocnici se Robert a Annie MacLeanovi dozvědí, že Judith zemřela a jejich dceři musela být amputována noha u kolena. Veterinářka na místě nehody najde těžce zraněného a polekaného koně Pilgrima, který patří Grace. Žádá Annie, aby dovolila trpícího koně utratit, ta to však odmítne. Čas běží a rodina se jen obtížně vyrovnává s prožitou tragédií. Vše stěžuje setkání Grace, která se nedokáže se svým zraněním vyrovnat, s Pilgrimem, znetvořeným četnými ranami, který nesnese přítomnost lidí. Zoufalá Annie objeví v časopise článek o Tomu Bookerovi, který dokáže svým neobvyklým nadáním léčit zvířata. Zavolá mu, on však odmítne přijet do New Yorku. Annie se nevzdává a přes odpor dcery i manžela se rozhodne odjet s koněm i s dcerou na Bookerův ranč do Montany. (TV Nova)

Martrix

Když jsem tento film viděl poprvé, což bylo před 20-ti lety, tak jediné co mě dojmulo, byl onen zraněný kůň. Od té doby jsem trochu zestárl, takže už dokážu ocenit i výborného Redforda :o) No a kupodivu i scénář, který se nesnaží prvoplánovitě mačkat slzy z romanticky naladěných jedinců a přesto se mu to daří. A protože je to i drama, budete plakat nejen štěstím, ale pak i smutkem :o) Takže doporučuji hodně kapesníčků. ()

Juto

Film tak bohatý na vizuálnu prezentáciu, ako aj na emocionálnu rezonanciu. Veľmi dojímavý film. 9/10 ()

O´Hara

Opět jeden z kvalitních filmů. Krásná příroda, koně na pláních rančeři jak mají být a uprostřed toho vynikající Robert Redford, který ze sebe vydal jako vždy skvělý herecký výkon. Mladá Scarlett Johansson už zde ukázala své herecké kvality, při kterých nejeden divák ronil slzy... ()

wendelin9

Film na mě zapůsobil hlavně díky prvotní "zápletce" kdy dívka nejen že málem příjde o koně, ale bohužel příjde i o kamarádku... Díky tomu si ode mě film vysloužil 4* ()

Radiq

Koně, romantika, hajtry, Redford, napětí, kovbojové, klobouky. To by Redfordovi šlo. Kristin Scott Thomas vyloženě nesympatická kariéristka, která je teda ale nesympatická pro mě v každé roli. Oproti tomu Scarlett Johansson už v útlém věku září jako hvězda jasná. Redford jakoby si tu roli udělal sám pro sebe, protože do ní padl jak noha do dobře padnoucích gumáků. Koňů se bojim, ale obdivovat jejich krásu můžu. Příběh krásnej. Úvodní nehoda krásná (jako dobře udělaná, né následkama krásná). Oddychovka. ()

vesper001

Přírodní úkaz. Dávám vysoké hodnocení filmu, kde mi všechny jedno- i dvounohé postavy byly nesympatické. Důvod: koně ♥. Je to stejné jako s některými herci: vypusťte je před kameru a já ztratím soudnost. Tady, ač jsem upřímně nesnášela Kristin Scott Thomas, Sama Neilla i protivnou Scarlett Johansson a dvojité R jen tolerovala, byli tam koně a ač jsem ještě chromá z poslední jízdy, snáším hvězdičky. ()

Šuplík

Popri všetkých tragédiách plynie život ako voda, ako jej pokojný, tichý tok. Aj ty, človeče, buď ako voda. Nechaj Pravdu, aby ti ukázala smer tvojho toku. A objav svoju slobodu... Fuu, to som chytil básnické črevo. Splietam tu dve na tri, čo bude najskôr pod vplyvom dojmu zo šírych plání Montany, po ktorých farmári ženú svoj dobytok. Ehm, radšej teda prestanem fantazírovať a idem sa prejsť do lesa. ()

hans500

Velmi dobrá režie (Robert Redford), výborný scénář (Eric Roth), skvělé herecké výkony (Robert Redford, Scarlett Johansson, Kristin Scott Thomas a Sam Neil). Dále stojí za pochvalu velmi kvalitní střih, nicméně k plnému hodnocení něco chybý. ()

Estrellita

Mám slabost pro koně a pro Sama Neilla. Navíc, tzv. "zaříkáváním koní" neboli "Parelliho metodou" jsem se chvíli zabývala a vím, jak funguje... Často je využití této přirozené metody jediná možnost, jak si získat důvěru problémového koně. Nefunguje vždycky, pouze pokud "zaříkávač" dá zvířeti dostatek času, trpělivosti a lásky. Pro mě je v tomhle filmu celá vedlejší příběhová linie zbytečná, stačí mi ta koňská... Ale naopak jsem ráda, že na téma Parreliho práce byl natočen tak působivý film. Mimochodem - fakt, že v jednom záběru má Pilgrimo úplně jiné zbarvení a jinou lysinku a vlastně je to úplně jiný kůň než v druhém, zjevně není podstatný... :)) ()

chelseaman22

Oř se statečně vzepře na zadní a svým ksichtem čelí rozjetému kamionu na ledové vozovce, v místech, kde žije 7,3% Asiatů (rozumějte stát New York). Tento spouštěč nás přivádí do daleké země zaslíbené Hanně Montaně (rozumějte státu Montana), kde se kovbojové v leviskách projíždějí panenskou krajinou doposud nezprzněnou průmyslem či těma vysokejma věžákama. Krutopřísně charismatický Redford uzavírá pakt s šefredaktorkou z Big Apple: "Ty mi vyléčíš koně, já ti dám." (americká obdoba českého "já na bráchu, brácha ne mě"). Naneštěstí s tím "JÁ TI DÁM" do příliš nedopadlo, ale kdež, honění hovězího po pláních skloubené s večery bez TV má taky své kouzlo! 84% Celosvětový výdělek k 8. 9. 2013: $186,883,563, což je 3,11 násobek budgetu ()

Doudis19

Dojemný film nejen o lásce, ale především žebříčku hodnot každého z nás. Z úvodní scény s kamionem mrazí i několikátém shlédnutí. Zvířecí herci podávají bezchybný výkon :-). ()

Mirokukii

Romantické drama s americkými kovboji dnešní doby. Skvělý Robert Redford a jeho snaha vyléčit poraněné, krásné zvíře. Společné záběry a chvíle těchto dvou hlavních je to co mě k filmu táhne znovu a znovu i přes poměrně pomalé tempo vyprávění. Všechnu tu syrovost a tíhu následků tragédie se snaží zjemnit romantická linie filmu. ()

Ryuuhei

Docela dobré, ale moc dlouhé. Jako malý jsem ze začátku filmu měl doslova hrůzu, dlouho jej odmítal vidět a až teď se na něj tedy podíval. Do poloviny jsem to sledoval ještě s jakž takž koncentrací, ale když jsem pak zjistil, že mě čeká víc než další hodina zbytku, už se mi to začalo zdát až nekonečné. Uznám námět, i dost netradiční vyvrbení oné, nepřepísklé romance. Ale nevím, tohle bych si podruhé už nedal. ()

lennyd

Po tragické nehodě čtrnáctileté Grace (Scarlett Johansson), kdy ji při projížďce na koni srazí auto, změní život celé rodiny. Grace je ve vážném stavu odvezena do nemocnice, kde jí musí být amputována noha, a küň Pilgrim na tom není o moc lépe. I když se oba po fyzické stránce uzdravují, po psychické jsou na tom velmi zle. Gracina matka Annie (Kristin Scott Thomas) se dozví o zvláštním člověkovi, který prý umí mluvit s koňmi. Ten by mohl pomoci jak zraněném koni, tak i samotné Grace. Annie neváhá ani vteřinu, a vyjíždí napříc Amerikou, aby pomoc pro svou dceru našla .. a možná najde i něco víc ... Začnu tím, co mě na filmu zklamalo - to je jeho ukrutná délka. Na film, kde se větší část vlastně nic moc neděje jsou téměř tři hodiny docela dost. První polovička ještě docela odsejpá, ale pak se všechno jakoby zasekne (skoro jako by Robert Redford nevěděl co dál, a nebo se snažil udržet sám sebe co nejdéle na obrazovce). I když ke konci už se to trochu zase rozhýbe, celá milenecká epizoda mi připadla hodně rušivá, a klidně bych ji zrušil (a o to film zkrátil). Ale na druhou stranu musím pochválit perfektní záběry, téměř všechny kde se vyskytují koně (ta nehoda na začátku, to by mě opravdu zajímalo jak to natáčeli). A taky mladou Scarlet Johannson - byla perfektní, i když tady byla ještě malá holčička.. ()

Tomik.

Neskutečně příjemný a pohodový film. Pomalu dospívám k názoru, že pokud je ve filmu nějakým způsobem vyobrazeno pouto člověka a zvířete (psa, delfína, koně…), vždycky to stojí za to. Zvířata mají neuvěřitelnou schopnost sbližovat lidi, fakt že jo. Aspoň tady určitě. I když film začíná poměrně z ostra, úvodní tragická nehoda se časem dostává do pozadí a pozornost je soustředěna na vztah Redforda s Kristin Scott Thomas. Herecké výkony netřeba myslím opěvovat, jedním slovem dokonalost. Nádherně vykreslený gradující vztah dvou lidí, všechny ty společné jízdy na koních, vzájemné pohledy do očí… ach, romantika jak má být. Když k tomu připočtu hudbu a tu nádhernou přírodu americké Montany, která zde hraje roli více než důležitou, uvažuji o pěti hvězdičkách. Tak jako tak příběh s prostředím, který mě doslova smetl. A myslím, že zdaleka nejsem sám. Ono každému, koho "baví" sledovat vyvíjející se a dechberoucí vztah dvou lidí, založen na čisté lásce a vzájemném soucitu k druhému, musí tento film vyrazit dech. U mě byl onen pocit navíc umocněn prostředím, jelikož si stále více a více uvědomuji, že nacházím zalíbení v americké přírodě, onom kontrastu Montany a New Yorku, prostě v Americe. Jojo, romantika a Amerika, to je kombinace, kterou bych zajisté chtěl někdy se "svou vyvolenou" zažít na vlastní kůži. Snad se poštěstí. Co víc říct, snad jen, že se z mého pohledu film trefil přímo do černého a zobrazil přesně onu dokonalou kombinaci věcí, kterými mě dokáže film jako takový vždycky spolehlivě odzbrojit. O to víc mě mrzí, že jsem nucen odebrat jednu hvězdičku za stopáž filmu. Nemůžu v žádném případě říct, že bych se nudil, jen mi prostě přišlo, že se film cca v polovině dějově kousl a několik nadcházejících scén bylo doslova nadbytečných. Škoda, mohl být plný počet, kamera je jinak velmi dobrá (vůbec třeba nechápu, jak mohli natočit tu úvodní nehodu, to mi mozek nebere...). Nic to však nemění na tom, že romantická linka jako taková je zde přímo úžasná. Myslím, že dokáže zaujmout i lidi, kteří běžně romantické filmy nevyhledávají. A to hlavně díky prostředí, které je, znovu opakuji, NÁDHERNÉ! Zkuste a uvidíte :) ()