Zaříkávač koní

Horse Whisperer, The

Zaklínač koní

Drama / Romantický

USA, 1998, 170 min

Trošičku pomalý, ale za to krásně natočený film. S takovou lehkostí. Redford si natáčení určitě užíval.(12.1.2008)

No jo no jo no jo... Tři a půl hvězdičky si tenhle film určitě zaslouží. Už za tu krásu koní a přírodních scenérií (K.S.T. nevyjímaje :-) Škoda jen toho zbytečně příliš mnoho romantického. Mohlo to být takové zdařilé komorní drama, ale asi to chtělo moc vydělat. Ale takový je UŽ holt R.R. na stará kolena. Určitě je však tenhle film víc než průměrná hollywoodská romantika! Přetěžko se hodnotí. A tak - jak už musím zaokrouhlovat, tentokrát to ani ta krása nezachrání. Ale jak říkám - tři a půl!...(27.12.2005)

Vynikající konverzační film s bravurními výkony Redforda a Scarlett Johansson. Filmařsky tu není nic špatně, jen ne každému sedne pomalý styl vypravování a vlažně tempo, ve kterém se charakteristika hlavních hrdinů tvoří velmi pozvolna a o to intenzivnější pocit je u konce.(27.12.2003)

Na to, že sa jedná o romantickú drámu s veľmi pomalým tempom je tento film ozaj pekelne dlhý. Takmer tri hodiny sa pozerať na skupinku výborne hrajúcich hercov a na okolitú krásnu prírodu však občas bolo veľmi príjemné. Nemôžem poprieť, že Robert Redford ten citlivý príbeh zrežíroval na úrovni, aj keď poriadne to zostrihať by vôbec nebolo na škodu. Podľa môjho názoru je Zaklínač koní záležitosťou na jedno pozretie, pretože mňa prvýkrát čímsi očaril a nedostatky takmer úplne zastrel svojou atmosférou, no druhýkrát ma už nudil a po hodine som ho vypol.(4.10.2007)

Neumím popsat co cítím u tohohle filmu. Možná neuvěřitelný klid. Proto si ho pouštím, když jsme na tom opravdu a potřebuju morální podporu. Možná je to proto, že neštěstí Grace umí povznést nad naše obyčejná neštěstí, nebo je to tou nádhernou krajinou Montany, nebo je to těmi nádhernými a klidnými hereckými výkony. Úplně nejraději mám prvních 45 minut a obzvlášt cestu do Montany. Fakt nevím proč. Ale je to prostě tak nádherný, snový a zároven reálný film(3.1.2011)