poster

Zaříkávač koní

 • USA

  The Horse Whisperer

 • Slovensko

  Zaklínač koní

Drama / Romantický

USA, 1998, 170 min

 • Sarkastic
  ****

  Pěkný film. Skvělý herecký výkon Roberta Redforda (ale také mladé Scarlett Johanssonové) a dojemný příběh (v kladném slova smyslu). Holt když stojí za i před kamerou Robert Redford, zaručuje to kvalitu (v tomhle případě tu 4*-kovou).(18.12.2007)

 • igi B.
  ***

  No jo no jo no jo... Tři a půl hvězdičky si tenhle film určitě zaslouží. Už za tu krásu koní a přírodních scenérií (K.S.T. nevyjímaje :-) Škoda jen toho zbytečně příliš mnoho romantického. Mohlo to být takové zdařilé komorní drama, ale asi to chtělo moc vydělat. Ale takový je UŽ holt R.R. na stará kolena. Určitě je však tenhle film víc než průměrná hollywoodská romantika! Přetěžko se hodnotí. A tak - jak už musím zaokrouhlovat, tentokrát to ani ta krása nezachrání. Ale jak říkám - tři a půl!...(27.12.2005)

 • golfista
  ****

  Trošičku pomalu, ale mistrovsky vystavěný příběh o spěchu moderní doby, který je důležitý jen do chvíle neštěstí a o poznání, že vzácní lidé se najdou i jinde než mezi "intoši". Redford snad neumí natočit špatný film. Úvodní scéna koňské "bouračky" v lese si nezadá s leckterou scénou z akčních filmů.(4.2.2003)

 • HellFire
  *****

  Tak takovyhle zacatek filmu jsem jeste nezazil. Nevim cim to, jestli Scarlett Johansson nebo tim klavirem, ale zacatek me rozplakal.(24.12.2007)

 • Jeanne
  ****

  Film, který je trochu schematický, ale tím, že postihuje natolik širokou vztahovou síť, tak se to docela ztrácí. Neřeší jen vztah matka-dcera, dcera-kůň, kůň-zaříkávač, zaříkávač-jeho rodina, rodina zaříkávače-matka, dcera-otec, otec-matka, matka-zaříkávač, ale i kůň-matka, atd. atd. atd. Režisér Redford jako obvykle svým hrdinům na závěr ponechal "zážitek" a "vzpomínky". A jako obvykle - scény jsou jako malované!(5.1.2004)

 • - Lucas Black nepřijal roli ve filmu kvůli požadavkům režie na změnu svého přízvuku. (D3VIL)

 • - Spoiler: Knižní předloha se od filmového zpracován liší především koncem. V knize se totiž vztah mezi Annie (Kristin Scott Thomas) a Tomem (Robert Redford) více zkomplikuje. Během návštěvy Roberta (Sam Neill) na ranči má Grace (Scarlett Johansson) malou nehodu a rozbije si protézu. Poté, co odletí s otcem do New Yorku pro novou, zůstane Annie (Kristin Scott Thomas) týden na ranči sama. Za tuto dobu se Annie (Kristin Scott Thomas) s Tomem (Robert Redford) několikrát vyspí a stojí si za tím, že Roberta (Sam Neill) opustí a s Tomem (Robert Redford) zůstane. Tohle se Tom (Robert Redford) snaží odmítnout s tím, že když se Grace (Scarlett Johansson) konečně dostala z jednoho traumatu, není vhodné vyvolávat další. Poté, co se Grace (Scarlett Johansson) vrátí a úspěšně zvládne jízdu na Pilgrimovi, se na oslavě o jejich vztahu dozví. Ráno uteče na Pilgrimovi do divočiny. Tom (Robert Redford) s Frankem (Chris Cooper) jí jdou po stopě. Tom ji najde otřesenou ve vřavě stáda mustangů a schoulenou vedle souboje Pilgrima a divokého hřebce. Když se mu povede zahnat stádo, vysvobodit Grace (Scarlett Johansson) a odtrhnout Pilgrima ze souboje, zůstává sám proti rozzuřenému mustangovi. I přes své zkušenosti s koňmi dobrovolně pod jeho kopyty umírá. Kniha končí tím, že Annie (Kristin Scott Thomas) čeká zdravého chlapečka, všem se ke vztahu s Tomem (Robert Redford) přizná a všichni uznají za vhodné nezjišťovat, čí syn to je. (Prochy38)

 • - Snímek byl natočen na motivy knihy „Zaříkávač koní“ od Nicholase Evanse. (J-o-k-e-r)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace