Zaříkávač koní

The Horse Whisperer

Zaklínač koní

Drama / Romantický

USA, 1998, 170 min

Tak takovyhle zacatek filmu jsem jeste nezazil. Nevim cim to, jestli Scarlett Johansson nebo tim klavirem, ale zacatek me rozplakal.(24.12.2007)

Klasická Redfordovka, kde hraje člověka žijícího někde na statku nebo v přírodě daleko od lidí, co ho zklamali a postupně přesvědčí nově příchozí z velkoměsta, že tenhle styl života je přeci jen lepší. Tentokrát to má ale tři hodiny a nesympatickou mámu s dcerou, co maj ve filmu nejvíc prostoru pro sebe. Občas jsem se u toho fakt docela nudil, pokud na plátně nebyli Redford nebo Sam Neill (hraje tu strašnýho podpantofláka ale dobráka) a samozřejmě pěkný scenérie. Žít po svém s Redfordem se mi líbilo víc. 60%(29.8.2016)

Redford už ztrácí dech, ale na kovboje to jeste stale staci. A scény kde pracuje s poraněným koněm jsou výborný a mají svojí sílu. Za zmínku určitě stojí, že role Grace se zhostila vycházející hvězda Scarlett Johansson a musim říct, že se jí zhostila opravdu výborně(2.2.2005)

Svěř hlavní role koním a nemůžeš být neúspěšný. Svěř režii Redfordovi a nemůžeš být zklamaný. Zadej hudbu Newmanovi a nemůžeš mít výčitek. Nádherný příběh plný lidství a láskyplné sounáležitosti s koňmi, který pohladí a zároveň přiměje k různým úvahám. U Roberta Redforda si začínám všímat jedné vlastnosti, kterou tak náramně ovládá Clint Eastwood. A sice, že dokáže filmu vdechnout cosi, co nelze popsat, nýbrž jen cítit. Je to pocit, jenž vás po doběhnutí titulků automaticky donutí sáhnout po nejvyšším hodnocení. Pokud bych ale přeci jen měl něco vytknout, přeobsadil bych postavu matky Annie.(17.10.2011)

Robert Redford je jeden z nejpříjemnějších režisérů Hollywoodu -- je prakticky nemožné, aby natočil špatný film. Publiku nezbývá nic jiného, než se přizpůsobit rychlosti vyprávění tohoto filmu. Ti, kteří to bez problémů zvládnou mají vyhráno. Dostane se jim nádherného romantického příběhu. Ostatní nechť dají ruce pryč.(29.9.2005)

• - Filmový debut Kate Bosworth. Byla vybrána díky svým zkušenostem s ježděním na koni. (viperblade)

• - Spoiler: Knižní předloha se od filmového zpracován liší především koncem. V knize se totiž vztah mezi Annie (Kristin Scott Thomas) a Tomem (Robert Redford) více zkomplikuje. Během návštěvy Roberta (Sam Neill) na ranči má Grace (Scarlett Johansson) malou nehodu a rozbije si protézu. Poté, co odletí s otcem do New Yorku pro novou, zůstane Annie (Kristin Scott Thomas) týden na ranči sama. Za tuto dobu se Annie (Kristin Scott Thomas) s Tomem (Robert Redford) několikrát vyspí a stojí si za tím, že Roberta (Sam Neill) opustí a s Tomem (Robert Redford) zůstane. Tohle se Tom (Robert Redford) snaží odmítnout s tím, že když se Grace (Scarlett Johansson) konečně dostala z jednoho traumatu, není vhodné vyvolávat další. Poté, co se Grace (Scarlett Johansson) vrátí a úspěšně zvládne jízdu na Pilgrimovi, se na oslavě o jejich vztahu dozví. Ráno uteče na Pilgrimovi do divočiny. Tom (Robert Redford) s Frankem (Chris Cooper) jí jdou po stopě. Tom ji najde otřesenou ve vřavě stáda mustangů a schoulenou vedle souboje Pilgrima a divokého hřebce. Když se mu povede zahnat stádo, vysvobodit Grace (Scarlett Johansson) a odtrhnout Pilgrima ze souboje, zůstává sám proti rozzuřenému mustangovi. I přes své zkušenosti s koňmi dobrovolně pod jeho kopyty umírá. Kniha končí tím, že Annie (Kristin Scott Thomas) čeká zdravého chlapečka, všem se ke vztahu s Tomem (Robert Redford) přizná a všichni uznají za vhodné nezjišťovat, čí syn to je. (Prochy38)

• - Snímek byl natočen na motivy knihy „Zaříkávač koní“ od Nicholase Evanse. (J-o-k-e-r)