Zaříkávač koní

The Horse Whisperer

Zaklínač koní

Drama / Romantický

USA, 1998, 170 min

No jo no jo no jo... Tři a půl hvězdičky si tenhle film určitě zaslouží. Už za tu krásu koní a přírodních scenérií (K.S.T. nevyjímaje :-) Škoda jen toho zbytečně příliš mnoho romantického. Mohlo to být takové zdařilé komorní drama, ale asi to chtělo moc vydělat. Ale takový je UŽ holt R.R. na stará kolena. Určitě je však tenhle film víc než průměrná hollywoodská romantika! Přetěžko se hodnotí. A tak - jak už musím zaokrouhlovat, tentokrát to ani ta krása nezachrání. Ale jak říkám - tři a půl!...(27.12.2005)

Vynikající konverzační film s bravurními výkony Redforda a Scarlett Johansson. Filmařsky tu není nic špatně, jen ne každému sedne pomalý styl vypravování a vlažně tempo, ve kterém se charakteristika hlavních hrdinů tvoří velmi pozvolna a o to intenzivnější pocit je u konce.(27.12.2003)

Film o koňoch, v ktorom hrá Kristin Scott Thomas a hudba Thomasa Newmana nemôžem hodnotiť objektívne. Preto som hľadal, čo sa mi na ňom vlastne nepáčilo. Asi iba to, že niekedy prekračoval hranice únosnosti. Mohlo v ňom byť menej "slzopudných" scén, menej nádhernej montanskej prírody, menej krásnych, na efekt zameraných, záberov, hudba tomu nábehu na gýč nemusela až tak pomáhať a nožničky strihača mali pracovať usilovnejšie. Napriek všetkým uvedeným výhradám považujem film za veľmi vydarený a vzťah hlavných predstaviteľov za uveriteľnejší, než keď Redforda nútili zamilovane sa pozerať po Barbre Streisand.(1.11.2011)

Klasická Redfordovka, kde hraje člověka žijícího někde na statku nebo v přírodě daleko od lidí, co ho zklamali a postupně přesvědčí nově příchozí z velkoměsta, že tenhle styl života je přeci jen lepší. Tentokrát to má ale tři hodiny a nesympatickou mámu s dcerou, co maj ve filmu nejvíc prostoru pro sebe. Občas jsem se u toho fakt docela nudil, pokud na plátně nebyli Redford nebo Sam Neill (hraje tu strašnýho podpantofláka ale dobráka) a samozřejmě pěkný scenérie. Žít po svém s Redfordem se mi líbilo víc. 60%(29.8.2016)

Dlouhé, dlouhé, dlouhé, dlouhé, dlouhé, dlouhé... Už jsem říkal, že je to dlouhé?(11.7.2006)

• - Snímek byl natočen na motivy knihy „Zaříkávač koní“ od Nicholase Evanse. (J-o-k-e-r)

• - Filmový debut Kate Bosworth. Byla vybrána díky svým zkušenostem s ježděním na koni. (viperblade)

• - V knize je Pilgrim hnědák. (Karlos80)