Zaříkávač koní

Horse Whisperer, The

Zaklínač koní

Drama / Romantický

USA, 1998, 170 min

Nádherné. Film má poměrně dlouhou stopáž, což spoustě lidem nemusí přijít vhod, ale já se během celé té doby ani jednou nenudila a neměla jsem potřebu se každou chvíli dívat na hodiny, přičemž takové nutkání často mívám i u filmů s průměrnou délkou. Naopak. Celý děj jsem doslova hltala a těšila se na každou další scénu, záběr a herecké koncerty hlavních představitelů. Robert Redford, spolu s Kristin Scott Thomas, dokázali vytvořit krásnou, přirozenou a dechberoucí linii jejich sílejícího vztahu. Během spousty scén mezi hlavními aktéry (společný tanec, jízda na koních, pohledy očí, které se od sebe nedokážou odvrátit) se projevil Redfordův úžasný cit pro detail. Společně s krásnou přírodou, koňmi a excelentní hudbou se tímto podařilo natočit vskutku nezapomenutelný film. A ještě nesmím zapomenout na okouzlující mladinkou Scarlett Johansson. Chvílemi mi snímek, zvláště díky dlouhým záběrům přírody a koní, připomínal Zkrocenou horu.(28.10.2009)

Úúú, to je teda romantiky...až z toho trnou zuby(5.10.2009)

Od tohohle jsem moc nečekal. Koukal jsem se jen proto, že v tom hraje mladá Scarlett. Předpokládal jsem, že to bude lehce nadprůměrný film, se Scarlett. Ale to jsem se zmýlil. Je to velice nadprůměrný film, který mě dostal. Přiznám to bez dlouhých vytáček, mě se to sakra líbilo. Redford jako režisér to zmákl fakt skvěle, Kristin Scott Thomas byla perfektní a mladá Scarlett.. ta už tehdy předvedla, že s talentem se člověk narodí. Takže za mě je to hodně čistých 100 %. A nemalou zásluhu na tom má i výborná kamera a skvělá hudba. Tohle je prostě snímek, který vás chytne za srdce a nepustí až do posledního záběru.(14.2.2009)

• AlfaNumerO

V tomto filmu se ve velkem odrazi osobnost Roberta Redforda - milovnika a ochrance prirody, stejne tak charakterniho cloveka. Ac na pomale vlne, velmi hezky film.(18.6.2012)

"Koňská" tématika mě nikdy nebrala, ale Robert Redford točí dobré filmy ať v nich jenom hraje, nebo je režíruje. V tohle případě jde každopádně o hezké pokoukání na dojemný a zajímavý příběh - silné tři *.(20.8.2007)