Čtrnáctiletá Grace MacLean se svou kamarádkou Judith se vydaly na projížďku na koních. Cestou do příkrého kopce však Judithin kůň uklouzne, splaší se a vláčí dívku, která se neudržela v sedle, za sebou. Grace se kamarádce marně snaží pomoci. Na silnici se proti nim vyřítí kamion, který nestačí zabrzdit a narazí do nich. V nemocnici se Robert a Annie MacLeanovi dozvědí, že Judith zemřela a jejich dceři musela být amputována noha u kolena. Veterinářka na místě nehody najde těžce zraněného a polekaného koně Pilgrima, který patří Grace. Žádá Annie, aby dovolila trpícího koně utratit, ta to však odmítne. Čas běží a rodina se jen obtížně vyrovnává s prožitou tragédií. Vše stěžuje setkání Grace, která se nedokáže se svým zraněním vyrovnat, s Pilgrimem, znetvořeným četnými ranami, který nesnese přítomnost lidí. Zoufalá Annie objeví v časopise článek o Tomu Bookerovi, který dokáže svým neobvyklým nadáním léčit zvířata. Zavolá mu, on však odmítne přijet do New Yorku. Annie se nevzdává a přes odpor dcery i manžela se rozhodne odjet s koněm i s dcerou na Bookerův ranč do Montany. (TV Nova)

Handle

Pěkné. Někdo řekne, že je to dlouhé a nudné - podle mě není, jinak bych tomu víc než dvě hvězdy nikdy nedal. Akorát když od toho na čtvrt hodiny odejdete, nic se nestane. Každopádně hezká místa to má. ()

ScarPoul

Najväčším kladom tohoto filmu je Robert Redford, ktorý mal už v dobe natáčania čo to skúseností či už s herectvom alebo réžiou. Práve on je tým čo tento film robí pozerateľný aj napriek holmarkovskému príbehu. Pomalá kamera aj pomalé rozvíjanie charakterov nám ozrejmuje celkovú situáciu a celkovo nás vťahuje pomaly do deja, čo sa vyplatí hlavne ku koncu lenže zásadným problémom tohoto filmu je tá romantická línia. Nech je film akokoľvek krásny a aj napriek téme nezachádza do núteného sentimentu práve romantická línia podkopáva filmu nohy. Ale nie preto že by snáď thomasová alebo Redford boli zlý len to skrátka narúša celkový dej a ochudobňuje nás o citovo vyhrotený a bezpochyby úžasný film s triom - kôň, scarlett a Redford. Veľajšie postavy sú vybraté skvelo a hlavne je to dokázané pri Wiestovej a Cooperovi. Inak úplne v pohode film pri ktorom mi ani tá vražedná stopáž nejako nevadila. ()

Tommassi3

"Můžu vám pomoci ??" - "No, četla jsem článek, ve kterém se píše, že pomáháte lidem, kteří mají problémy s koňmi.." - "Spíš koňům, kteří mají problémy s lidmi !!" ()

Agatha

Působivé rodinné drama plné dobrých herců s dojemně smutným příbehem (a ne jedním). Mezi Robertem Redfordem a Kristin Scott Thomas to náramně jiskří. Dále životem zhrzená mladičká Scarlett Johansson a pro ještě větší zpestření Sam Neil a Dianne Wiest. Všichni mají co hrát a hrají velmi dobře. Líbila se mi kamera s takovým zajímavým večerním nádechem (nevím jak jinak to přiblížit), velmi zdařilá výprava s velkolepými záběry a úžasná hudba, která příběh nádherně doplňuje. Nevím, přijde mi to jako další nedoceněný snímek. S každou další projekcí objevím něco nového a zajímavého a film se líbí čím dál víc. Robert Redford prostě umí. Hodnocení zvyšuju na max. ()

Terva

Robert Redford a Kristin Scott Thomasová v romantickém příběhu lásky a naděje nominovaném na cenu Oscar 1998 za píseň (A Soft Place To Fall) a dva Zlaté glóby - režie a drama. Kamera : Robert Richardson. Hudba : Thomas Newman. ()

JohnCZ

Vizuálně pohlcující a režijně velmi dobře zmáknuté drama, které navzdory tématu a délce nenudí. Redford tu léčí koně, napravuje pochroumané dcery a nezapomíná ani na seksuchtivé matky, přičemž ta poslední část navzdory očekávání nevyskočila (resp. nespadla) na úroveň německého TV filmu ala Rosamunde Pilcher, což mě teda upřímně překvapilo a potěšilo. Kýčovité to samozřejmě trošičku je, dopomáhá i k tomu přepálený bloom v některých scénách, ale režijně i herecky je to natolik na výši, že odcházím spokojen... stejně jako moje mamka a babička! Yee-haaaw! ()

villon17

Nádherný příběh, ač tak tragicky začíná a pro Scarlett i pokračuje. Ale na farmě se naštěstí s jednou nohou naučila žít. Docela nefér mi přišlo, jak máma se pro ní nejdříve obětovala, ale pak si našla Roberta a všechno se motalo kolem ní. Kdo u toho nebrečel nebo mu to nepřišlo alespoň dojemné a smutné, je z kamene. ()

Marek1991

Úžasný film. Nepatrím medzi ľudí, čo majú radi kone, dlhé filmy musia byť pre mňa výnimočné, inak ma otrávia a neobsedím, Kristin Scott Thomas nie je najkrajšia herečka, Scarlett Johansson nie je najkrajšie dievčatko, jej postava nie je najznesiteľnejšia, no tento film je kúzelný. Má síce skoro tri hodiny, no vyžaduje od vás, aby ste boli v pohode a nechali sa unášať a užívali si ho. Robert Redford je príjemný chlapík a postavou, ktorú hral mi zabrnkal po duši. Nech si myslíte, že je to presladené, nech si o tom myslíte čokoľvek, ja som si to užil a to prostredie a kamera, no fantázia. Film pre mňa gradoval, kresťanské posolstvo v sebe tiež nesie, vzťah k zvieratám, to bolo tiež úžasné, hudba tiež, no proste jeden z filmov roku 1998. Aj keď nemám rád smutné konce, bol správny, škoda želal som si, aby sa stalo niečo a boli všetci šťastní, no je to skôr realistický film, ale aj tak je to romantická lahôdka, snáď pravé šťastie a šťastný bude pre ľudí v realite, keď už nie tu. ()

Padme_Anakin

Vrátila jsem se k tomuto snímku po mnoha letech a ani na minutu nezalitovala.. Robert Redford je ohromný sympaťák a jedna mu všechno uvěří, každé gesto, každý pohled.. Kristin Scott Thomasová je v roli milující matky úžasná a jako zamilovaná žena půvabná a něžná.. Příběh tragické nehody dvou dívek na koních mě opět vtáhnul a nepustil.. Je to krásně natočené, má to podmanivou atmosféru a celkové vyznění je odzbrojující.. U mě filmová spokojenost.. ()

Falcor

Záběry přírody a života rancherů stejně chytlavé jak v reklamách "Marlboro man, Marlboro country", akorát tady bez cigaret, hlavní kovboj ztělesněním dokonalosti pro nejedny dívčí a ženské oči (která aspoň jednou nezatoužila po koníčkovi a po drsném, však citlivém princi, který by koně i ji v jakékoliv situaci zvládl ukočírovat tak, že sedmé nebe by se jí zdálo jako zaplivaný suterén?). Romantice se nebráním nikdy, ale jsem pouhý středoevropan bez koně, takže toho současného US kovbojství je zde na mě, bohužel, příliš. ()

corpsy

Zaujímavá romantická dráma, klasicky vystavaný príbeh o láske stratenej a nájdenej a čo ja viem čo. Hlavne ma však zaujala jeho formálna stránka. Redford je rozhodne lepší režisér ako herec, aspoň vo väčšine prípadoch. ()

Astaroth12

Je to príbeh o koňoch,je to príbeh o spolupatričnosti,je to o pocite,že jeden okamžik nám može zmeniť celý život.Začiatočná scéna kôň-kamión bola veľmi vzrušujúco drsná ale hlavne dobre znázornená.Herecké prejavy tiež vynikajúce a má to silnú emocionálnu hĺbku.Je točený pomalou a kludnou formou ale vobec to nevadilo,práve naopak do príbehu to bravúrne zapadalo. ()

nervoznideda

170´ uteklo tak rychle, Redford zanechává po sobě tak nádherné filmy na které se mohu podívat kdykoli, není sám frajerů je mnoho jen si umět vybrat koho a kdy no coment deda :-) PS jak čtu tak jsou výhrady ke Kristin Scott Thomas, otázka proč si ji vybral Redford jako hlavní hérečku k sobě , je skvělá začínám ji milovat deda :-) „Žiadne objatia, prosím. Som Britka. City prejavujem len psom a koňom.“ Skoda že v knize se Kristin narodí chlapeček a Redford zahyne pod kopyty mustangů 22.1.2o21 ()

frashmaker

Jako malý jsem miloval koně a jako malý jsem viděl tento film. Asi to byla vražedná kombinace abych si z tohoto filmu odnesl spoustu zajímavých věcí. Hodnoceno pocitem 12ti letého kluká za 5. Až někdy podívám znovu, tak to tu třeba předělám. A třeba taky ne.... ()

Jillen

170 minut je sice trochu moc, ale nepamatuju, že bych se nudil. Robert Redford si zrežíroval film, který se v mých očích řadí mezi jeho nejlepší.A Scarlett? To je děvče k pokukání :). Dávám 90% ()

Vojcl

Ačkoli romantické filmy jejichž hlavním cílem je hrát na divákovy city moc nemusím, tohle se mi vážně líbilo. Robert Redford je nejen skvělý herec, ale i režisér.. Scarlett Johansson byla krásná už jako dítě a celé to má velice vyvážený a chytrý scénář doplněný o úchvatné záběry koní. Pro milovníky těhle zvířat nutnost vidět.. Ale tenhle příjemný snímek bych doporučil i všem ostatním!!! ()

Orlau32

Nádherný kultovní film. A vůbec - já koně a psy miluji. Takže každý film, kde se vyskytují tato zvířata je pro mě úžasný. No a s Robertem REDFORDEM to získalo ještě více na zajímavosti. ()

zipper111

Božská Scarlett....sice jako mladý pívo ale už tady je vidět jak skvěle hraje...Redfordova dlouhá ale velmi procítěná režie a vlastně i herecká role se mu proste povedla... ()