Čtrnáctiletá Grace MacLean se svou kamarádkou Judith se vydaly na projížďku na koních. Cestou do příkrého kopce však Judithin kůň uklouzne, splaší se a vláčí dívku, která se neudržela v sedle, za sebou. Grace se kamarádce marně snaží pomoci. Na silnici se proti nim vyřítí kamion, který nestačí zabrzdit a narazí do nich. V nemocnici se Robert a Annie MacLeanovi dozvědí, že Judith zemřela a jejich dceři musela být amputována noha u kolena. Veterinářka na místě nehody najde těžce zraněného a polekaného koně Pilgrima, který patří Grace. Žádá Annie, aby dovolila trpícího koně utratit, ta to však odmítne. Čas běží a rodina se jen obtížně vyrovnává s prožitou tragédií. Vše stěžuje setkání Grace, která se nedokáže se svým zraněním vyrovnat, s Pilgrimem, znetvořeným četnými ranami, který nesnese přítomnost lidí. Zoufalá Annie objeví v časopise článek o Tomu Bookerovi, který dokáže svým neobvyklým nadáním léčit zvířata. Zavolá mu, on však odmítne přijet do New Yorku. Annie se nevzdává a přes odpor dcery i manžela se rozhodne odjet s koněm i s dcerou na Bookerův ranč do Montany. (TV Nova)

kwoky

Příjemné romantické drama pro celou rodinu. Vzhledem k tomu, že koně nejsou moje krevní skupina, jde pro mě "jen" o lehce nadprůměrný film. A Scarlett byla jako dcera naprosto na zabití. ()

Hanes88

Hodně pěkný romantický filmek. Mezi ty nejlepší bych ho určitě neřadil, ale i tak se na něj znovu rád podívám, jestli budu mít příležitost. 65%. ()

Perverz

Nenechte se odradit mým poněkud delším komentářem. Osobně je taky nemusím. Jenže. Potřebuju se trochu vyzpovídat. Za prvé: Srovnání knižní předlohy s filmem: Kniha jako taková byla mnohem dramatičtější, jak do vyjádření katastrofického začátku- smrt kamarádky, ztráta končetiny, tak co do vyjádření vztahu Toma s Annie- a v tomto případě dost zásadně. Dále charaktery postav- Frankova žena v knize byla více zarputilejší k situaci že se holky nakvartýrovaly k nim, a k celé situaci všeobecně. Grace po nehodě byla naprosto uzavřená do sebe, už nechtěla nikdy jezdit na koni. A stejný postoj měla k matce. Né že by těhle pár jen zásadních (je jich samozřejmě více, jako u snímků podle knih to bývá) nepřesností filmu uškodily, ale mají výrazný vliv na zajímavosti filmu, a pochopení děje. Nejvíce mi však vadilo to, že Tom v knize je popsán jako člověk žijící přítomností. Ve filmu je tohle naprosto vynecháno. Za druhé: Film jako takový: Zde se nenechte zaskočit délkou snímku, už dlouho jsem nekoukal na takovou stopáž, která by mi utekla jako voda. Scenérie krajiny je výtečná, herecké výkony senzační, práce s koněm při natáčení musela být složitá ale povedla se na jedničku. Hudba-senzační. Kristin mohla mít delší vlasy. Podařený pěkný filmový snímek. ()

filipvrbik

Ze začátku je film drsně realistický, s příchodem Roberta Redforda však dochází k jisté poetičnosti, určitě klasika- i když ne dokonalá stojí za podívání...80% ()

lareinna

Zaklínač koní je prekrásny film, ktorý pôsobí na človeka ako balzam na dušu. Jednoduchosť bežného života na vidieku, krásne prostredie, príroda, kone.. Až som cítila ten čerstvý vzduch tam v horách v Montane :-)... Robert Redford má úžasnú charizmu.. ()

Daqvid77

Moc dobrý film Který pojednává o koních a že takových filmů je. Skvělá věc měl by vidět každý kdo chce koně nebo je má rád. ()

Garch

Kdo má rád kvalitně natočený citlivý příběh, bez zbytečných překvapení, tomu Redford, zezadu nasvícený zapadajícím sluncem, beze zbytku vyhoví. Country dobří lidé, kteří jsou solí země, fajn, ani konec není úplně trapně sladký. Tak si přidejte nějakou hvězdu. ()

FunThomas

Film mě nedokázal vtáhnout do děje i přes svou jistě velkou citovou hloubku... Dobrý příběh a řekl bych, že dobře odvedená práce herců... ()

RomanHyde

Má smůla je ta, že mne filmy o koních, respektive vztahy člověk kůň a kůň člověk, nikdy moc nebraly. Proto už jen název mne trošku odrazoval. Musím však uznat že film je natočen bravurně a Roberd Redford podržel svou kvalitu ať už hereckou či režisérskou. Taky je krásný pohled na dospívající Scarlett Johansson, která ve věku 14 let hraje mistrovsky. Celý snímek je velmi příjemný a pomalý a je mi jasné že zejména mezi divačkami se najdou ty, které na něj nedají dopustit. Chápu je :) a vlastně s nima i souhlasím :) ()

Hepy13

Redford má jednu parádní vlastnost, a to že mu ty jeho role vždycky na 100% veříte. Obětovat 170 min času určitě za to stojí, a třeba i kvůli tehdy ještě né moc známé Scarlett Johansson. ()

Jeremiah

Kůň a pes. Dva nejvěrnější tvorové doprovázející člověka v jeho pouti po zdejším světě. Jak málo jsme jim vděčni a jak málo jim dáváme za jejich věrnost, ušlechtilost, oddanost a nehynoucí lásku. Velice často bývají jediným tvorem na kterého se můžete spolehnout, ale pokud je zklamete, je těžké je opět přesvědčit o Vaší lásce. Krásný a jímavý film o člověku, který měl dar rozumět koním a jejich pocitům. Jak těžké je však rozumět lidem ... Nejdůležitější na světě je vědět kam patříte, kde se cítíte nejlépe, a pokud se vám podaří k sobě najít tu správnou osobu, potom můžete říci, že máte štěstí a našel jste ten jediný a správný domov. ()

goniss

Legendární film s Robertem Redfordem, leč u mě naprosto zhnusující. Ano, miluji koně, ale nesnáším natáčení s nimi. Seabiscuit mě daleko víc zaujal (nejen dějem, ale i ne tak násilným natáčením s koněm), než tenhle film, kde samotné dějství za scénou a příprava natáčení koně Pilgrima je naprosto hnusná a nelidská. Už z toho dávám palec dolů. Hodnotím pouze někdejší záběry na samotného koně, které se opravdu povedly, a které mě naopak dojaly a vzbudily ve mě emoce ()

Puol

Robert Redford v plnej sile a s koňmi to veru vie, ako to už dokázal vo svojich starších filmoch. Pekný, pridlhý romantický príbeh. ()

Radek.SCH

Pomalé, dlouhé a příliš idealizující americké rančery a jejich život. Ke konci jsem to raději přepl a díval se na Živě z Bagdádu. A udělal jsem dobře. ()