Čtrnáctiletá Grace MacLean se svou kamarádkou Judith se vydaly na projížďku na koních. Cestou do příkrého kopce však Judithin kůň uklouzne, splaší se a vláčí dívku, která se neudržela v sedle, za sebou. Grace se kamarádce marně snaží pomoci. Na silnici se proti nim vyřítí kamion, který nestačí zabrzdit a narazí do nich. V nemocnici se Robert a Annie MacLeanovi dozvědí, že Judith zemřela a jejich dceři musela být amputována noha u kolena. Veterinářka na místě nehody najde těžce zraněného a polekaného koně Pilgrima, který patří Grace. Žádá Annie, aby dovolila trpícího koně utratit, ta to však odmítne. Čas běží a rodina se jen obtížně vyrovnává s prožitou tragédií. Vše stěžuje setkání Grace, která se nedokáže se svým zraněním vyrovnat, s Pilgrimem, znetvořeným četnými ranami, který nesnese přítomnost lidí. Zoufalá Annie objeví v časopise článek o Tomu Bookerovi, který dokáže svým neobvyklým nadáním léčit zvířata. Zavolá mu, on však odmítne přijet do New Yorku. Annie se nevzdává a přes odpor dcery i manžela se rozhodne odjet s koněm i s dcerou na Bookerův ranč do Montany. (TV Nova)

PDcz

4**** body Filmy z TV nekomentujeme, ale tady velmi stručná vyjímka. [ρ] Minus 1* bod Dlouhý.. tohle se na jeden zápřah nedá. [X] Teda, dá se to vidět na jeden zátah, ale to bych pak musel přiznat, že jsem u toho spal. ()

Zaitsev

Mě to strašně zklamalo a nebavilo - ten americkej patos je tím filmem uplně prosáklej. Možná to je i subjektivní, páč to se zvířatama neumim a nemám je rád...:) ()

Rokle

Krásný lidský příběh o tom, že je možné se vrátit do života i po těžké životní zkoušce. Hezké záběry přírody, které zejména vyniknou na velkém plátně. ()

Rathalos

Najlepsi film s Robertom Redfordom,na zvierata nedam dopustit,kone su uzasne stvorenia a preto boli aj slzy,najprv smutne,neskor stastne,k tomu perfektna hudba,zivot je nevyspytatelny,sme tu a o sekundu uz nie,ale laska nam pomaha prezit...:-) ()

nmafan

Škoda, že záběry přírody jdou Redfordovy lépe, než emociálně vypjaté scény, v nichž je na můj vkus až příliš sentimentu. Vůbec by se dalo říct, že scény se zvířaty jsou v tomto filmu přesvědčivější než scény s lidmi. ()

ex.it

Nepopírám, že je to výborný film, ale když mu na Primě přiřadili slovo "kultovní", nesouhlasila jsem. Každopádně i tak je to krásný romantický film, který stojí za to. Paradoxní je ta rozdílnost dvou měst, ta rozdílnost dvou lidí. Oddaná láska zvířete ke člověku a... jedním slovem krásné. Ostatně - natočil Redford někdy nějaký špatný film? ()

FeiNike

Pre mňa mimoriadne príjemý film, citlivo a vkusne zrežírovaný talentovaným Robertom Redfordom, ktorý sa tu vyznáva zo svojej lásky k prírode a k zvieratám a po Obyčajných ľuďoch aj v tomto filme opäť veľmi vierohodne spracúva tému kríza v rodine a jej dopad na ľudí..Scéna kolízie koňa s nákladiakom je natočená extrémne pôsobivo, vždy ma zamrazí keď si na ňu spomeniem, mladá Scarlett v úlohe traumatizovaného dievčaťa podáva vynikajúci výkon, rovnako ako Kristin Scott Thomas a Sam Neill ako jej zúfalí rodičia a Redfordov mlčanlivý charakter vyžaruje obrovskú charizmu..A hoci nemám rád príliš dlhé filmy, akým je aj Zaklínač koní, videl som ho už trikrát a zakaždým ma dokázal očariť, okrem vyšsie spomenutého aj krásnymi zábermi montanskej prírody. ()

Skleni

Pre mňa najhorší film Roberta redforda aj ako režiséra, tak i herca. Je to na hrane aj v hodnotení ale nakoniec som sa rozhodol pre tri hviezdy vzhľadom na hudbu a kameru. 51% ()

Dárius

Kdo má rád koně,tak si tento film zamiluje.Pro "konˇáky" je to něco jako hymna.A kdo má navíc rád Redforda a romantiku-prostě nemůže dát mín jak 5*.4.1.2010. ()

kondor77

Bohužel jsem viděl film až po filmu Muž, který nebyl a od té doby nemohu pohlédnout na Scarlett jinak, než jako na sexuální objekt. A to mi občas stěžuje hodnocení. Chvilku počkejte ... á ... a je hotovo. Plné hodnocení. Šestá hvězdička za přesného Redforda. ()

Gardenboy

Zaujímavý film ... ale asi som bol ešte príliž mladý, keď som ho pozeral ... nepamätám sa skoro vôbec o čo tam šlo, akurát ma príjemne zasiahol jeho záver ... ()

danny_21

Krásná ukázka toho, jak zvláštní a přitom ne tak úplně jiný než ten náš lidský může být koňský svět. Robert točí dobré filmy, ostatně řemeslo už za ty roky musí mít v malíčku, od všeho přidal trochu i té romance bylo snesitelně akorát. Herecky ale nejlíp valí Scarlett, klobouk dolů, hudba klasicky Newmanovsky příjemná a citlivá stejně jako celý snímek - 80 %. ()

Acrobat

http://sk.wikipedia.org/wiki/Hipoterapia na americký spôsob. Scarlett ešte nemá vyvinuté poprsie, pričom som si vedomý, že týmto prehlásením padám do stoky ľudských aktivít. Lenže "american dream" znamená priam desivo pomalé rozprávanie o posledných zbytkoch ľudskej nádeje. V 90. rokoch som ju možno aj mal, lenže teraz koňa jedného farmára naporcovali miestny počernejší občania (pozdravujem nás Východňarov). Bolo to aj v správach, milý Redford. Ustarostený "face" platí pre CIA, nie pre mňa. Ináč výborné nedeľnajšie odpútanie pozornosti rodičov, starých rodičov, starších krstných, tiet, svokier... ()

ER

I zvíře může mít svého "psychologa" ,ale zároveň zvíře samo je psychologem pro lidskou duši. Ztráta milovaného koně může zasadit ránu do srdce a jizva se špatně léčí. Redford ukázal,že lidské duši rozumí a taky té zvířecí ,jelikož dokázal zrežírovat hodně bolavý příběh,kde se neléčí jen pochroumané nohy. ()

PaRi

Velmi citlivě a mistrně natočeno, i když někdy je tempo zbytečně pomalé. Škoda, že neexistuje Oskar za zvířecí roli. Rozhodně bych nominoval toho koně Pilgrima. JInak mě osobně vztah, který vznikne mezi Tomem a Anni připadal nepřesvědčivý, tedy jeho vývoj. Nepochopil jsem čím Anni Toma tak okouzlila. Ale možná je na vině to, že Kristitn Scott Thomas vůbec, ale opravdu vůbec, není můj typ. Ano, přiznávám, je to osobní, ale nic s tím nenadělám. ()