A Muppet Family Christmas

(TV film)
Rodinný / Krátkometrážní
USA, 1987, 42 min

JC_Gucci

Jim Henson byl loutkářsky génius a na pořadech a postavách, které vytvořil, vyrostlo mnoho dětí, včetně mě. Když se na společné oslavení Vánoc sjely na jedno místo postavy nejen z Muppet Show, ale i Sesame Street a Fraggle Rock, byla to opravdu pořádná dávka dětské nostalgie, která s pomocí pár koled dokáže navodit vánoční atmosféru i dospělému cynikovi. Pobavily mě scény, kdy Swedish Chef chce ke slavnostní tabuli upéct Big Birda, kdy Count počítá starostlivé žabáky, nebo když Bert s Erniem vysvětlují, že řešení prvních písmen ve slovech je jejich verze společenské konverzace. Jakémukoliv příznivci tvobrby Jima Hensona mohu A Muppet Family Christmas jedině doporučit. Na druhou stranu je to krátký televizní film s tolika postav, že se v něm nic nestihne stát. Tento film je spíše milým, ale snadno zapomenutelným potěšením, ne vánoční klasikou, ke které by se člověk každý rok vracel. ()

blondboss

Ďalšia špeciálna, tentokrát vianočná časť muppetov, ktorá bola prešpikovaná vianočnými koledami a vianočnou náladou. Vcelku pekné, ale miestami dosť nuda. Každopádne som tam našiel to, čo väčšinou muppeti ponúkajú. 55 % ()