Harry a Sally se seznámili při cestě autem do New Yorku, když ukončili svá studia na univerzitě. Oba od počátku spojuje cosi nevyřčeného, přesto mezi nimi v tuto chvíli nevzniká žádný vztah. Po nějaké době se znovu a znovu potkávají a mají pocit, že se stále více znají. Poněkud ztřeštěnému Harrymu se prostořeká a temperamentní Sally stále více líbí, zatímco ona k podobnému názoru přichází postupně. Jejich osudy mezi tím „na čas“ překříží důležitější setkání… S lehkostí namíchaný divácký příběh, s vtipem, nadsázkou, lehkým nádechem hořkosti a dobře odpozorovaných životních situaci natočil v roce 1989 režisér Rob Reiner. Postavu Harryho s neobyčejnou přirozeností a šarmem hraje Billy Crystal, představitelkou Sally se stala Meg Ryanová. (Česká televize)

Radiq

Kecací vztahová komedie - jak kdyby ju režíroval Woody Allen (už i ty počáteční titulky mi tak připadaly). Nic ohromnýho jsem nečekal a to se mi splnilo. Dvakrát nebo třikrát tam byl fakt dobrej fórek. Jinak celkem nic. A ty vsuvky, jak tam kecají ti manželé, jak se seznámili a tak, tak to je tam dost nuda. ()

tom88

Milý romantický film, ale pre mňa iba ďalší obyčajný počin. Originalita mi mierne chýbala, aj keď napísané to bolo veľmi dobre. Bohužiaľ ma na filme nič nedostalo ani nenadchlo. Musím byť kritickejší a zaradiť k množstvu ďalších mierne nadpriemerných slaďákov. Herci neboli zlí, ale tiež neprekvapili. Miestami zábavné, miestami nudné, krátke aj zdĺhavé, mastné aj nemastné, slané aj neslané. Myslím, že snímok je nadhodnotený a aj preto sa prikláňam k nižšiemu hodnoteniu. 70% ()

vesper001

Sally se chce vdát, ale ne za Harryho, Harry chce být ženatý, ale rozhodně ne se Sally. Klasickou ložnicovou zápletku tedy nečekejte, ale jak to dopadne, se čekat dá… :) ()

Mr.Ripley

Kéž by byl život tak jednoduchý a každý si mohl stejně jako Billy Crystal pro svou lásku doběhnout. (Naprosto kouzelná vedlejší role Carrie Fisher.) ()

A.Beech

Jeden z 1001 filmov, ktoré musíte vidieť. Už chápem prečo. "Nezdvíhaš, za A buď preto, lebo nie si doma, za B lebo si doma ale nechceš a za C si doma a chceš, ale privalila ťa skriňa. Dúfam, že je to buď A alebo C". Osudové stretnutie, osudová romanca. 5* ()

HonzaBez

Když Harry potká Sally, dlouho to na "romantiku" nevypadá, přičemž možná trošku paradoxně, čím víc se z dotyčných stávají přátelé, tím méně by si na jejich vztah někdy vsadil. A protože romantický film má svá pravidla, tak ani sex, kterému se zde ti dva tak dlouho (úspěšně) vyhýbali, nevede v tomto případě hned k tíženému cíli. Závěrečné romantické finále (v mezích žánru) uvěřitelné. Jiskru tomu všemu dává za mě hlavně Meg Ryan, jíž tahle poloha v devadesátých letech vážně šikla. Mě zas k romantickému večeru s moji polovičkou šikla připomínka tohoto filmu. ()

senor

Je to fajn romantická komedie. Ale to je asi tak všechno a na to abych to nějak žral jsem moc velký cynik a ...no dobře, taky mrzout. ()

Sfinkter

Mladá Meg Ryan a její kouzelný úsměv, který funguje dodnes. Příjemné dialogy a šeredný Billy Crystal, který vás chvíli bude štvát, abyste ho ve druhé půlce litovali. ()

Helmutek

Celkově vzato asi nejlepší romantickej film, kterej znám. Dobrejch jich znám dost - třeba trochu přeslazenou Lásku nebeskou, lehce morbidní Harold and Maude, americký Nesvatbovy, klasický Prázdniny v Římě nebo Allenovu Půlnoc v Paříži (spoustu dalších teď ani nezmiňuju), ale vždycky mi tam k absolutnímu dojmu něco (často málo, ale přece) chybělo. U Harryho a Sally jsem ale od začátku s otevřenou pusou sledoval, co za film mi to až doteď unikalo - a celou dobu sledování jsem z filmu měl tak obrovskou radost, že si ani nepamatuju, kdy naposled jsem takovýhle nadšení v tomhle žánru cejtil. O dokonalym kontrastu cynicky skeptickýho Harryho a naivně náročný Sally tady píše každej druhej, kromě toho mně ale přijdou dvě věci jako naprosto zásadní - dvě věci, který se povedly téměř dokonale a bez kterejch by ten film nebyl, čim je: Scénář a dialogy. Dialogy v tom smyslu, že od začátku až do konce je skoro každej rozhovor nebo replika tak skvělá, že by se dala klidně tesat (navíc evidentně psaná člověkem, kterej má ve vztazích nějaký zkušenosti a ví, o čem mluví), a scénář v tom smyslu, že nejde o žádný hloupý dějový klišé typu "on jí chce a ona jeho ne, pak ona ho chce a on jí ne, a na konci je svatba" - je zajímavej průběh filmu, různý životní období H+S a jejich postupně odlišující se životní situace a pohledy, a zajímavej je i ten konec. A úplnou korunu tomu nasazuje skvěle zvolená forma - zčásti sice vychází ze scénáře (vždy bloky po jednotlivých setkání), ale ono je to všechno navíc výborně sestříhaný, dialogy na sebe parádně navazujou, úžasný jsou třeba i ty scény s rozdělenou obrazovkou, Crystal i Ryan hrajou oba úžasně, a nádherný byly i ty rozhovory/vstupy s těma reálnejma manželskejma párama - všema typama od wtf bizáru přes prášilovský kecálky nebo poloznuděný důchodce až po učebnicově navoněnou lovestory... Jsou filmy, kde to všechno prostě funguje nějak dohromady a souběžně, vzájemně se to doplňuje a umocňuje a kde je z toho nakonec takovej svébytně živej a unikátní tvar - něco jedinečnýho, co jinde a jinak už nikdy napodobit nepůjde. A pro mě je Harry a Sally jednim z přesně takovejchhle filmů. ()

neoBlast

Rob Reiner má opravdu dobře nastudovaného Woodyho Allena (hlavně toho ze 70. let). Těch styčných ploch je zde nepočítaně - New York, hudba, dokumentární scény, rysy postav... Ale to nejdůležitější co z kvalitní romantické Allenovy tvorby nakoukal je atmosféra. Tu kopíruje dokonale, až jsem chvílemi přemýšlel jestli je za kamerou stále chameleon Reiner. Billy Crystal i Meg Ryan hrají své životní role a náležitě si je užívají. Sympaticky scénář Nory Ephron férově nenadržuje ani jedné postavě a v tom tkví zřejmě jejich síla. 85 % ()

lennyd

Už jejich první setkání nedopadlo vůbec dobře. Společnou cestu do New Yorku strávili z větší části hádkou, a je jasné, že tito dva se nikdy více nesejdou. Ale osud tomu chtěl jinak, a opět spolu stráví cestu (tentokrát letadlem). A tak Sally zjišťuje, že Harry není už tak otravný jako před lety, a Harry naopak zjišťuje, že Sally už není ta rozmazlená fiflena jako dřív. Nicméně jejich společný vztah bude potřebovat ještě mnohem víc času, aby si oba uvědomili, že osudu se vzdorovat nedá ... Ve filmu Roba Reinera je zřetelně znát inspirace filmy Woodyho Allena - dialogy a jejich téma, to je prostě typická Allenovka. Ale narozdíl od většiny Allenových filmů se mi na Harryho a Sally moc dobře dívalo. Svůj podíl na tom má i herecké obsazení - těžko si představit povahově rozdílnější postavy než jak hrají Billy Crystal a Meg Ryan, ale stejně jim divák drží palce, ať jim to vyjde. Když Harry potkal Sally je rozhodně film, který v záplavě romantických komedií jen tak nezapadne.. ()

noriaki

Nejlepší Allenovka se kterou nemá Woody nic společného. Tenhle film je jako krásně obroušený diamant. Můžete se na něho dívat ze všech stran a pořád vypadá stejně dokonale a exkluzivně. A přitom byl začátek přinejlepším rozpačitý. Ústřední dvojice nebyla ani sympatická, ani to mezi ní nejiskřilo. Vtipy byly lepší přejít mlčením a o romantice se nedalo mluvit. Nevím jakým kouzlem režisér vládne, že tohle překlopil do takové nádhery. A jakoby to nestačilo, tak ze svého repertoáru vytáhl další trik a nacpal do 96 minut přes dvě hodiny děje. Seznamování Harryho a Sally je pomalé a přirozené jako život sám. Výborná záležitost, podobného ražení jako Groundhog Day. ()

Pavlínka9

Když Harry potkal Sally je pro mě klasickou "americkou komedií". Je to pro mě ukázkový film 80. a 90.let minulého století, jak se propagoval New York - ať v zimě, v létě, ať atmosférou, hlavně hudbou a celkovým prostředím, kdy New York je tu pro mě jako třetí hlavní postava. Příběh o tom, jak žena a muž nemohou být přátelé, aniž by v tom nefiguroval sex - téma i o 25let později aktuální... Je tam plno vtipných či úsměvným hlášek a pro mě si film na nic nehraje. Meg Ryan a Billy Crystal jsou pro mě dvojice, která k sobě pasuje přesně jak má a vývoj jejich vztahu se mi moc líbí...Scéna s orgasmem, chvíle, kdy oba na silvestrovském večíru pocítí, že se o sebe opírají při tanci jinak než by měli...Těchto skvělých scén je tam mnoho..A spolu s Na hromnice o den více je to jeden z mých nejoblíbenějších filmů, který si nejraději pouštím na Vánoce :) ()

Pajkenzi

Už od začátku jsem věděla, ze tohle bude super komedie. Úžasný příběh skvělí herci nemám co bych tomuhle filmu vytkla. Ani minutu jsem se nenudila.Spokojená ()

progression

Skvělá netradiční romantická komedie podle výborného scénáře a s geniálními dialogy. Film popisuje velice vtipnou a přitom výstižnou formou názory mužů na ženy a samozřejmě i "vice versa" a smršť neuvěřitelných hlášek se na vás valí od začátku až do konce. Pro Billyho Crystala je to možná jeho životní role (i když bych si místo něj dokázal představit někoho ještě výstižnějšího), kouzelná, sympatická a krásná (ještě z dob před operacemi) Meg Ryan s ním tvoří nezapomenutelnou "dvojku", ve které to jiskří (ve všech slova smyslech) a nezapomenutelné hlášky padají jak na běžícím páse. Přesto, že scénář je smyšlený, celý děj je smysluplně uvěřitelný, velice vtipný a přitom nesklouzává k nějakému lacinému, či vulgárnímu humoru. Prostě trefná komedie ze života a současně skvělé "zrcadlo" mužů i žen. Zhodnocení "kdo je nejkrásnější" nechávám na vkusu jednotlivých diváků. ()

Zemřela Carrie Fisher, hvězda Star Wars

Zemřela Carrie Fisher, hvězda Star Wars