Policista Jeff Talley (Bruce Willis) dlouhá léta pracoval jako vyjednavač losangeleského týmu SWAT. Náročná, stresující profese, v níž zdaleka ne všechny případy skončí šťastně, traumatizovaného policistu nakonec donutí přijmout místo policejního šéfa v idylickém městečku Bristo Camino. Sen o poklidné policejní práci daleko od velkoměsta se nečekaně změní v noční můru. Tři brutální zločinci se po nevydařeném vykradení obchodu v panice ukryjí v domě, kde jako rukojmí drží chlapce, dívku a jejich otce. Případ ještě zkomplikuje fakt, že otec unesené rodiny je účetním mafie. Mafie má nespočet spolehlivých způsobů, jak se postarat o ochranu svých tajemství. Policista pochopí, že nesmí couvnout. Musí využít všechny zkušenosti ze své bývalé praxe a znovu bojovat o ohrožené životy... Bruce Willis se vrací ve špičkové formě k žánru akční krimi, se kterým spojil své největší úspěchy (série Smrtonosná past/Die Hard, Poslední skaut/The Last Boy Scout, Na dostřel/Striking Distance, Poslední zůstává/Last Man Standing). Film Rukojmí byl natočen podle stejnojmenného bestselleru Roberta Craise, který je v literárním světě považován za skutečného mistra napětí. (oficiální text distributora)

megajalec

Poznáte to: prečítate dobrú knihu a zistíte, že na jej motívy bol natočený film. Využijete teda prvú príležitosť, aby ste si ho pozreli. Nadšenie však okamžite začne upadať a vy si hovoríte: nie, takto to nebolo...toto zabudli, vynechali. prečo robí toto? toto tam nie je predsa! v knihe to to urobili úplne inak...Postupne však na to abdikujete a začnete si film užívať nezávisle a odosobnene od knihy. Keď to po konci filmu zhrnutie, tak s prižmúrenými očami ste ho schopní akceptovať. ()

Teachman

Námět a zápletka: 5/10 ... Vizuální stránka: 5/10 ... Soundtrack: 4/10 ... Didaktický potenciál: 3/10 ... Celkový dojem: 5/10. ()

Cid

Filmy s Brucem Willisem mám rád ,ale poslední dobou je to prach, bída! Což o to námět dobrý, ale s výsledkem už je to o něco horší! Jeff Talley (Bruce Willis) je bývalým policejním vyjednavačem, ale protože jeho poslední případ skončí tragicky tak vezme místo šerifa v malém městecku. Takový normální začátek, na kterém se dá stavět alespoň solidní akčňák či thriller. ALE! pak už začne směsice přehnaných zápletek, náhod, zvratů atd. Z party výrostků se najednou stanou téměř špickový únosci, z jednoho z nic se dokonce vyklube "záporák roku" se schopnostmi terminátora a kdyby tam Willis sem tam alespoň něco nezbabral, tak by tam vlastně ani nemusel být. Spíš bych jim uvěřil, že jeho kariéra u policie začala hlídánim školních hřišť, než že byl členem SWAT. No nezbývá mi než přát Bruceovi konečně zase nějakou pořádnou roli! ()

Goodlooker

Co říci více? Byl to sympatický, dobře zahraný a pohodově naladěný snímek se standardně dobrým Willisem a nádechem Smrtonosné pasti. Možná trochu moc natahovaný závěr, ale uvodní titulky jsou opravdu překrásné (blbý paradox:-)) 80% ()

Dolby

Tento kus neni strasny provedenim. Jen je strasne, kolik obashuje nudy. Ta je primo ubijejici....resp. uspavajici... rikal jsem si, proc rejza pouziva cas od casu bile zablesky v deji, az prilis dlouhe... prisel jsem na to! Bile platno vas probudi! Tohle je ultimativni budic! Horste, pan Siri te trumfnul :) ()

romulus

Velmi slušná podívaná s Brucem Willisem, u které jsem se v podstatě vůbec nenudil. Po výborných úvodních titulcích se rozjede zajímavá akce, která je předehrou k hlavnímu ději. I když je pravda, že ta záplatka je taková dosti ohraná, a v podstatě o originálnosti tady nemůže být v podstatě řeč, tak se na to dá pořád koukat a Bruce hraje pořád dost dobře!!! Takže celkově za 3 a půl hvězdičky, tedy 70 %!!! ()

szabi

Bruce Willis je schopny herec, dokazuje to aj teraz ked ma zvadnute svaly... No on ich vlastne nikdy ani tak nepouzival, pouzival skor hlavu a prave kvoli tomu mi je sympaticky aj do dnesnych cias! Film Hostage ma zo zaciatku originalnu atmosferu! Bohuzial si ju vsak neudrzi do konca a sem tam zapada do nudy. Je to kvoli rezii, ktrora je mierne neschopna doviest mimochodom dobru story napinavo do konca... ()

HorstFuchs

Poměrně nudný celkový příběh... * za Bruce, druhou * za prostředí v kterém se film odehrává - dům boháčů se mi poměrně líbil a bylo se aspoň v nudných částech filmu (kterých tam bylo víc) na co koukat, jo a eště se dalo docela dobře koukat na hezkou mladou holku, kterou ti "zlý" zajali :) ()

david666

Bruce Willis jak ho mám rád. Pokud ho naserou, je nekompromisní a dokáže bojovat s kýmkoliv. Zde se nám ještě počáteční zápletka ještě více zamotá, takže to má ještě těžší. Postava mladého psychopata je zajímavá, jeho likvidace FBI a běhání v plamenech bylo efektní. Dá se říct, že tady je více tahounů děje (vše se netočí jen kolem Willise) a tím pádem se nenudíte. ()

Trinculo

Tento film je o kalkulaci. Nutné kalkulaci ztrát a zisků, ekonomii činů řízené mocí slov. Bruce Willis je zde falešný zpovědník, psycholog, který svůj hlas využívá jako zbraň aby zlákal a manipuloval a né aby léčil. Jeho hlas je hlasem moci policie, která má zabezpečovat mír v obci a redukovat ztráty. Taková zbraň je správně použita namíří li se proti zlým lidem. Slova je nutné volit dobře, pokud se zvolí špatně, tak je výsledek katastrofální. Bruce odejde do ústraní neboť je vyčerpán natolik, že nedokáže mluvit a kalkulovat - nezvládá již ekonomii svých slov. Osud tomu však chce aby promluvil ještě jednou. Je možné vylhat si spásu ??? No odpověď tohoto filmu, je že ne. Přijmout tíží údělu musí postupně všichni. Šílený "Burn It Boy", který se očistí v molotovském autodafé, kde se na chvíli stane reprezentaci ďábla a emo školačka reprezentací Marie. Stejně tak mafiánský účetní, který se musí vyrovnat jak s mafiánem tak s Brucem a samotný Bruce, který se musí vyrovnat s mocí svých slov. Film je téměř náboženským obrazem, ale v jeho náboženství není Boha. Slovo má však moc měnit věci v činy (stát se tělem). To v čí prospěch zde slovo mluví je klidný život a rodina, říkají li se správná slova je jejich pravda vážená tím, že rodina přežije. ()

blackout

F.E. Siri katapultovalo do Zeme zaslibene dma zpracovane Vosi hnizdo a hned dostal do tymu kladaka Bruce. Jeto mozna skoda s mensim ansamblem a mensim rozpoctem by se mu mozna americky debut podarili jeste lepe. Nabojnic ubylo, pribylo vice atmosferickych zaberu, mozna trochu skoda. Bruce hraje standard az podstandard, koho si ale vyvrhelove zamiluji je Ben Foster jehoz kariera padouchu pote eskaluje v 3:10 to Yuma a 30 days of night. Stoji za to si ho vice nez vsimnout. P.S. Nechapu v popisku spojeni "tři brutální zločinci" to je nejspise z Dumasovych Třech mušketýrů? ()

halberdier

Až nečekaně dobrý akční thriller, který si sice trochu vypujčuje z jiných filmů (např. Panic Room), ale má napětí, celkem kvalitní herecké výkony včetně Bruce Willise a možná trochu jednoduchý konec. Jeden z lepších filmů v Brucově filmografii. ()

veverysiak

Nie je to žiadny výnimočný film, taká normálna akčná dráma využívajúca potenciál Willisa, ale za povšimnutie stoja dve veci, prvá je rozvetvenie dejovej línie na rukojemnícku časť v dome a skomplikovanie utajeného života jedného mafiánskeho účtovníka, pričom každá linka by dokázala zásobiť jeden film, druhá je parádna typológia postáv troch mladistvých nepodarencov a výkony hereckej omladiny pri ich stvárnení, na prvý pohľad možno trochu prekombinované, ale pozerá sa na to celkom dobre, takže 70%. ()

pan_ponozka

Že je Bruce všechny zachrání bylo jasné. Že přitom všichni padouši zemřou se dalo čekat. Ale styl, jakým to na konci provedli, byl pro mě jeden z nejhorších ve Willisově kariéře. Takové headshoty se nevidí ani na mistráku v CS. Další výtka je ve vyobrazení těch mladíků. Proč se pořád musí opakovat ta samá klišé? typické: jsou tři, jeden přemýšlivý ve skrze dobrák, druhý psychopat, co jako malej kuchal žáby a hrál vždycky za němce a třetí neutrální, co neví, ke komu se přidat a většinou to odnese jako první. No nic.. poctivé 3 hvězdy a vzkaz pro Bruce je jasný: už si ujasni, jestli jsi pravák, nebo levák! ()

kishi_SO

Bruceovi okrem plesiny sekne aj brada a dlhe vlasy. Ale iba zo zaciatku. Potom si 3 chuligani vyberu zle mesto, zly dom a zleho serifa. Vcelku napinavy thriller s maniackym Benom Fosterom a jeho mastnymi vlasmi. Ale k tomu Willisovi emocie nejak nejdu :) ()

kolly13

Mnoho recencentů bere tento film jako průměr, vidím to na lepší výsledek. Film si hledá novou cestu pro staré klišé, Ben Foster je excelentní, Bruce tentokrát všechny nezachrání a scénář není špatný. Já se celkem bavil, lehká 4. ()

Režisér Die Hard 4.0?

Režisér Die Hard 4.0?

15.04.2005

Bruce Willis (na obr.) bol zrejme spokojný s réžijným vedením Florenta Emilia Siri pri ich spolupráci na akčáku Rukojemník, keďže mu navrhol aj réžiu DIE HARD 4.0, štvrtého pokračovania slávnej… (více)