Policista Jeff Talley (Bruce Willis) dlouhá léta pracoval jako vyjednavač losangeleského týmu SWAT. Náročná, stresující profese, v níž zdaleka ne všechny případy skončí šťastně, traumatizovaného policistu nakonec donutí přijmout místo policejního šéfa v idylickém městečku Bristo Camino. Sen o poklidné policejní práci daleko od velkoměsta se nečekaně změní v noční můru. Tři brutální zločinci se po nevydařeném vykradení obchodu v panice ukryjí v domě, kde jako rukojmí drží chlapce, dívku a jejich otce. Případ ještě zkomplikuje fakt, že otec unesené rodiny je účetním mafie. Mafie má nespočet spolehlivých způsobů, jak se postarat o ochranu svých tajemství. Policista pochopí, že nesmí couvnout. Musí využít všechny zkušenosti ze své bývalé praxe a znovu bojovat o ohrožené životy... Bruce Willis se vrací ve špičkové formě k žánru akční krimi, se kterým spojil své největší úspěchy (série Smrtonosná past/Die Hard, Poslední skaut/The Last Boy Scout, Na dostřel/Striking Distance, Poslední zůstává/Last Man Standing). Film Rukojmí byl natočen podle stejnojmenného bestselleru Roberta Craise, který je v literárním světě považován za skutečného mistra napětí. (oficiální text distributora)

Teachman

Námět a zápletka: 5/10 ... Vizuální stránka: 5/10 ... Soundtrack: 4/10 ... Didaktický potenciál: 3/10 ... Celkový dojem: 5/10. ()

Pan.Antonin

Nejsem žádnej Bruce Willis a neumim skákat hlavou dolů. Někdy dlouho spim, ráno se nezvedám, to když mě záda berou. Jako druhý smysl života nehledám, jo tyhle řeči mě fakt žerou. Nejsem tolik chytrej, jak všichni poslední dobou jsou, někdy si to zkusim. Neumim ty slova, který v recenzích lidi slyšet chtěj, a to je dost smutný. Nechci víc, mně stačí jen, že vim co je dobrý, vim co je špatný, nevim jak to vim, ale vim to, málo platný... Tohle byl povedený thriller s akčními prvky, s Brucem jako policistou, přesně to, co chceme od podobných filmů vidět. Možná by to sneslo ještě více akce. A bylo to až trochu překombinovaný. Ale jsem spokojený a určitě si to někdy pustím ještě jednou. ()

PTuranyi

Po originálnych úvodných titulkoch ako vystrihnutých zo Sin city sa Bruce Willis znova ocitá v Smrtonosnej pasci. Filmári mu naordinovali trocha traumatickejšiu minulosť v podobe zlyhania pri vyjednávaní. Okrem svojej práce policajta riešiaceho rukojemnícku drámu rodiny mafiánskeho účtovníka, ktorého sa rozhodla vyrabovať partia výrastkov, má na krku ešte aj mafiánov, ktorí držia jeho rodinu ako rukojemníkov. Hollywoodska produkcia a profesionálne herecké výkony sú zárukou kvalitnej napínavej akcie. Trocha toho klišé a šťastný koniec na záver. 70% ()

ostre_pero

Sklamanie. To je môj prvý dojem z filmu po jeho skončení. Klasická hra na zločincov a rukojemníkov, akých už bolo milión. Čakal som viac, priznávam. Ale ako plynul dej, bol som čoraz viac sklamaný. A čo mal znamenať ten šialený psychopat, ktorý všetko a všetkých na konci zabíjal a jemu sa nič nestalo, to nechápem. žiadne vysvetlenie, žiadna pointa... A na záver - tá jedna hviezdička je len za nadpriemerného Bruce Willisa. ()

Trescha

Nic přelomového,nic převratného,ale ani nic co by film nasměřovalo do smetiště filmových propadáků,čili opět čistá lidovka;-) ()

MaideN-SK

Námet zaujímavý, ale niečo tomu chýba. Druhý krát si to už asi nepozriem, iba ak úvodné titulky tie sú fakt perfektne spracované. ()

cocaine

K lepšímu hodnocení mi chybí nějakej překvapivej zlom nebo něco, co by film posunulo o kus dál než je jen klasickej krimithriller, u kterýho víte jak to dopadne a jinej je jen způsob úmrtí všech padouchů. Ale i přesto se mi zamlouvala dvojitá zápletka a moc jsem se u toho nenudil...napětí by se dálo opravdu místy krájet. Ale tak nějak celkový dojem 3*. ()

macoslavek

spíše bych to označila za horror, protože při scénách s pološíleným bene fosterem jsem měla co dělat, abych se vůbec dodívala.. ()

Pythonator

Film, kde alespoň na začátku nevypadá Bruce jako vejce. Má zde dlouhé vlasy a plnovous. Koho nebaví napínavé thrillery, tak se může podívat ze zajímavosti alespoň na ten začátek. Já se původně taky nechtěl dívat až do konce. Musím ale přiznat, že mě to chytlo a uznat, že to není vůbec špatný thriller. ()

Apofis28

Z mého pohledu 90% filmu je na 5 hvězd, ale nemohu se ubránit dojmu, že si scénáristé vzali příliš velké sousto se zápletkou a nakonec nevěděli jak ji kulantně zakončit a tak vymysleli takový závěr jaký vymysleli, bez myšlenky, odhalení, překvapení...možná měli dát větší prostor Benu Fosterovi a jeho postavě, bylo by to jistě zajímavější. ()

Sa.sa

Hodně drsný a dobrý film, který je o hře kočky s myší... Jinak Bruce Willis je zde v zatraceně dobré formě a tato role mu sedla jako ušitá... ()

Feacher

Ja vám nevím... co víc od akčního filmu divák může chtít? Má to příběh s hlavou a patou, má to akci, má to Bruce... jo, už jsou i daleko lepší filmy, co ode mě dostaly 5 hvězd... ale zároveň jsou taky o hodně horší filmy, co dostaly hvězdy 4. 85 %! ()

Režisér Die Hard 4.0?

Režisér Die Hard 4.0?

15.04.2005

Bruce Willis (na obr.) bol zrejme spokojný s réžijným vedením Florenta Emilia Siri pri ich spolupráci na akčáku Rukojemník, keďže mu navrhol aj réžiu DIE HARD 4.0, štvrtého pokračovania slávnej… (více)