Policista Jeff Talley (Bruce Willis) dlouhá léta pracoval jako vyjednavač losangeleského týmu SWAT. Náročná, stresující profese, v níž zdaleka ne všechny případy skončí šťastně, traumatizovaného policistu nakonec donutí přijmout místo policejního šéfa v idylickém městečku Bristo Camino. Sen o poklidné policejní práci daleko od velkoměsta se nečekaně změní v noční můru. Tři brutální zločinci se po nevydařeném vykradení obchodu v panice ukryjí v domě, kde jako rukojmí drží chlapce, dívku a jejich otce. Případ ještě zkomplikuje fakt, že otec unesené rodiny je účetním mafie. Mafie má nespočet spolehlivých způsobů, jak se postarat o ochranu svých tajemství. Policista pochopí, že nesmí couvnout. Musí využít všechny zkušenosti ze své bývalé praxe a znovu bojovat o ohrožené životy... Bruce Willis se vrací ve špičkové formě k žánru akční krimi, se kterým spojil své největší úspěchy (série Smrtonosná past/Die Hard, Poslední skaut/The Last Boy Scout, Na dostřel/Striking Distance, Poslední zůstává/Last Man Standing). Film Rukojmí byl natočen podle stejnojmenného bestselleru Roberta Craise, který je v literárním světě považován za skutečného mistra napětí. (oficiální text distributora)

sigi2

Priveľa dejových liniek, vytvárajúcich v konečnom dôsledku pavučinu nelogickostí, otravná snaha tvorcov o originálne poňatie, trpiteľský výraz Bruca Willisa, ktorý roky (neúspešne) vydáva za herectvo. A záver z druhu WTF, ktorý ma nadvihol zo sedačky a zabil aj posledné dobré dojmy z inak priemerného filmu. To je pre mňa Rukojemník. ()

Bezda22

Chvilkama sem si řikal, že kdyby takhle vypadala Smrtonostná past 4, tak by to nebylo marný. Protože sem novou Smrtonostnou past viděl dřív než Rukojmí, tak si řikám, že je škoda, že to tak nebylo...no nic. Willis je tady výbornej. Akční, drsnej, i plačící. Vždycky perfektně hraje. Tempo filmu chvilkama táhne, ale daj se ty chvilky přetrpět. Je to klasika, nic extra vyjímečnýho. Ale rozhodně to neni tomuhle filmu na škodu, že ničim nevyčnívá nad sobě podobný filmy. Je to uspokojující zážitek v rámci žánru. 65% ()

sWONDER

Prekvapujúco slušná Willisovka. Jednoduchá, ale zaujímavá zápletka, Bruce neohrozene cool, záporaci mierne dementní a efektný záver bohate stačia na tri hviezdy. ()

Milda003

Půlka filmu je opravdu zajímavá a diváka vtáhne do děje. Dilema hlavního hrdiny je fakt obrovské a chcete se s zžít, ale druhá půlka vás začne tak nějak nudit a pak začne jednat na vlastní pěst a vše jakoby postrádá smysl... je mi líto Brůsy - palec dolů ()

unrocker

Ve filmu je pár pekných zvratů a docela nápaditý scénář, opět standartní výkon Willise, ale jinak na filmu není nic zajímavého... ()

Alfie

Od roku 1999 (Vyvolený) nejlepší film Bruce Willise.Skvělá až noirová atmosféra.Willis je doopravdy dobrý. ()

2scha

Při hledání Hostage na csfd jsem hledal červený čtvereček u názvu-leč našel jsem modrý. V jednu chvíli jsem přemýšlel, že dám 5*, abych trochu vylepšil průměr- ale bodujeme přece filmy! Podle mě vnikající film, který opravdu snese srovnání s Panic room, Finscher je ale napínavej o něco víc. ()

Gekon

Průměrné akční drama, takový mix Úkrytu, Vyjednavače a S.W.A.T, kde zaujme pouze Bruce Willis a "pyroman" Ben Foster. ()

snake

Film je to v podstatě dobrý, ale jeho největší problém je v gradaci děje. Až do poloviny by se dalo mluvit o budování atmosféry a stupňování ovšem z uplynulým časem začíná být děj hodně plytký a atmosféra už není tak zajímavá. A právě gradace děje je největší problém tohoto jinak vcelku zajímavě natočeného dílka. Děj se časem stává pouze rutinní záležitostí bez zajímavého zvratu a s naprosto obyčejným neoriginálním koncem. Každopádně Bruce Willis si opět střihl akčního hrdinu, kterého můžeme mít velice radí a jehož chování a psychologizace je naprosto přirozená a dobře ztvárněná. Willis, hudba a vcelku slušná atmosféra jsou těmi hlavními tahouny tohoto filmu. ()

Romeroo

Podle mě takový pokus oslovit širokou masu lidí a předhodit každému z té masy to co má rád…bohužel jako celek to na mě nepůsobí nějak extra dobře…samozřejmě pár momentek je velmi vydařených…osobně chápu jak názory co dávají 1* a i ty co píšou o dobrém thrilleru a velmi povedeném filmu..já jsem osobně jsem zůstal někde pod hranicí 4* 69% ()

RobbieM@N

Hostage by mohl dostat zlatou medaili v hollywoodské soutěži o největší průměr a rutinu, nic tento film necharakterizuje lépe než právě tyto dvě slova. ()

iz67

Bruce, tohle bylo fakt špatný. A to, žes to sám produkoval .... Aj jaj jaj. Překombinovaná věc, kde se spoustu času zjevuješ vnitřně trpící ve zpomalených akčních záběrech. Hloupost plná těch nejklišovatějších klišé. ()

marek29

Akční film, který si popravdě nepamatuju až tak dobře, protože recenzi píšu až zpětně. Jinak taky mi to připomnělo smrtonostnou past žejo, ale neméně sem se bavil. Bruce je můj oblíbenec a filmy s ním jsou zárukou kvality. Mám na paměti pár akčních scén a vzhledem k tomu, že sem dal 4 z 5 rozhodně to bude stát za zhlédnutí a nevylučuju, že v budoucnu si jej nepřipomenu ;) ()

subic

Během druhého shlédnutí nedávno v TV jsem si vybavil, že už jsem to viděl, ale první shlédnutí nenechalo žádnou paměťovou stopu a o tom to je. V podstatě krom závěrečné akce celkem nuda. 55% ()

WolfIssen

Až po úplný okraj napětím natřískaný thriller. Pokud je žánr thriller synonymem slova napětí, pak je snímek Hostage učebnicovým příkladem. Navíc dvě na míru šité role pro Bruce Willise a Bena Fostera. ()

Režisér Die Hard 4.0?

Režisér Die Hard 4.0?

15.04.2005

Bruce Willis (na obr.) bol zrejme spokojný s réžijným vedením Florenta Emilia Siri pri ich spolupráci na akčáku Rukojemník, keďže mu navrhol aj réžiu DIE HARD 4.0, štvrtého pokračovania slávnej… (více)