Policista Jeff Talley (Bruce Willis) dlouhá léta pracoval jako vyjednavač losangeleského týmu SWAT. Náročná, stresující profese, v níž zdaleka ne všechny případy skončí šťastně, traumatizovaného policistu nakonec donutí přijmout místo policejního šéfa v idylickém městečku Bristo Camino. Sen o poklidné policejní práci daleko od velkoměsta se nečekaně změní v noční můru. Tři brutální zločinci se po nevydařeném vykradení obchodu v panice ukryjí v domě, kde jako rukojmí drží chlapce, dívku a jejich otce. Případ ještě zkomplikuje fakt, že otec unesené rodiny je účetním mafie. Mafie má nespočet spolehlivých způsobů, jak se postarat o ochranu svých tajemství. Policista pochopí, že nesmí couvnout. Musí využít všechny zkušenosti ze své bývalé praxe a znovu bojovat o ohrožené životy... Bruce Willis se vrací ve špičkové formě k žánru akční krimi, se kterým spojil své největší úspěchy (série Smrtonosná past/Die Hard, Poslední skaut/The Last Boy Scout, Na dostřel/Striking Distance, Poslední zůstává/Last Man Standing). Film Rukojmí byl natočen podle stejnojmenného bestselleru Roberta Craise, který je v literárním světě považován za skutečného mistra napětí. (oficiální text distributora)

johnsnow

Tak tomu vravím thriler. Napätie od začiatku až do konca. V strede to síce na chvíľu poľaví ale dohromady je to kvalitné spracovanie. ()

Tominni

Zajímavý film, který se ale pohybuje na takové zvláštní sinusoidě. Na úvod hezké titulky a.....parádní úvod, prvních 15 minut je možná nejsilnější z celého filmu. Pak přijde na řadu trochu nudnější část, ale té nudy zase tolik není a v domě se pořád něco děje. Pak je druhá špička - ohnivý téměř závěr. Nakonec z toho jsou spíše slabší 4*. ()

ostravak30

Rukojmí je film, který se snaží k tomuto žánru přistoupit trochu jinak. Dějová linka je hodně zkombinovaná tím, že jde o mafii a jejich uneseného koně a pak o samotné mladíky, kteří se nerozvážně pustili do hry, kterou neví jak hrát. Samotný zamotaný děj by ani tak nevadil, ale snímek je dost natažený, zdlouhavý a poměrně podstatnou stopáž trvá, než se Jeff Talley vůbec rozhodne k nějakému činu. Nehledě na to, že částečně musí být donucen. A jak to tak v Hollywoodu bývá, tak ten největší poměr akce je na závěr. Nutno závěrem dodat, že oficiální text distributora trochu mate, neboť Bruce Willis nekončí v městečku Bristo Camino kvůli náročné a stresující profesi, ale protože se jeho úvodní vyjednávací akce slušně podělá. ()

MaxPower

Pomerne kvalitni akcni nenarocna podivana. Sice je to cele blbost, protoze kdo by v dobe internetu predaval data na dvd? Ale i tak bych dal 70%. ()

pOne

Tak tomuto thrilleru chybí do průměru ještě pěkný kousek. Docela se divím, čemu všemu Willis propůjčí své jméno. Film Rukojmí dokonce i produkoval. Někdy absolutně trapné dialogy, televizně vypadající záběry, žádný nápad - nezajímavost .... a tak bych mohl pokračovat. Osobně se mi líbily akorát úvodní titulky a celkový zvukový mix. Jinak bída. ()

LucLuc

Poicista, který selhal v akci, zemřeli kvůli němu lidé, nyní se trápí, musí znovu do akce. Ajaj, kolikrát už jsme to viděli? V Rukojmí ale překvapivě tisíckrát opakované funguje. Velkou zásluhu má na tom určitě chytrý scénář propojující dva zločiny. Škoda, že závěrečná katarze v opuštěné hospodě vyznívá poněkud hluše do prázdna. TO už je opravdu po všem? napadlo mě. Takže spíš 3 a 3/4 * ()

Efreeti

3 hvězdičky, ale rozhodně ne zásluhou Bruce Willise. Dokonce bych se odvážil tvrdit, že byl nejslabším hercem tohoto filmu ()

Prubner

Nudné, tuctové, předvídatelné, scenáristicky odfláknuté. Navíc je tu tuna nelogičností. Když mafie potřebovala dvd, proč prostě nepočkala, až policie ty tři mladíky vykope z domu ? Vždyť o dvd nikdo jiný nevěděl. A pokud ho potřebovala tak nutně, proč tam rovnou neposlala tu falešnou FBI a zatahovala do toho Willise ? Jak to, že únosci nechají jedno z rukojmích (chlapce) úplně bez dozoru, takže může v poklidu běhat po domě tajnou šachtou ? A když už měl Willis ve strachu o svou rodinu získat to dvd, proč to dělal tak složitě, pomalu a nelogicky ? A to je jen pár příkladů. ()

Filipes

Asi nejpůsobivější dosavadní výkon Bruce Willise. Seriózní akční film zasahující do napínavého strašidelného thrilleru. Překvapivě jsme viděli Bruce plakat a taky krvácet!! Sice slabé **** ale jsou tam. ()

mty

Vůbec to nebylo tak špatný. Lepší průměr svýho žánru řekl bych. Váhal jsem mezi třema a čtyřma hvězdama. Nakonec dávám tři, ale stejně - sežerte mě - se mi to líbilo třeba víc než třetí pokračování Smrtonosný pasti. Fakt. ()

Toumyk

Poměrně zvláštní film, který vyzdvihuje pouze Bruce. Málo nápadný námět, příběh více méně o ničem...a nebýt Bruce tak na to ani nekoukám... ()

moviepill

Nechápem to nízke hodnotenie. Od prvej minúty až do konca som bol ako na ihlách. Ba dokonca v určitom bode to bol nervák jak prasa. Takmer všetci herci - mladých gaunerov nevynímajúc - hrajú nadpriemerne dobre. Avšak - zvlášť vyzdvinúť musím výkon, ktorý podal Bruce Willis a jeho malý kolega, okatý Jimmy Bennett. Títo dvaja - nech si hovorí, kto chce čo chce - sú hlavnými ťahúnmi tohto pozornosťsizasluhúceho trileru. Skrátka, vybrúsené napätie, nie až tak tradičný príbeh a dva skvelé herecké výkony. Skláňam sa pred Bruceom a Jimmym. ()

Goodmen

Slibný úvod, který pak postupně začíná i trochu uspávat. Bruce Willis je jako vždy dobrý, ale jedná se o film který se mi z hlavy určitě rychle vykouří. ()

Idealista

Willis má problémy s manželkou , Willis je osmělý drsný správňák , Willis se vylíže s dejakého průseru , a žádná smrtonosná past pro něj není dost smrtonosná ! Kde já to už viděl ? Hlavně že se mi to líbilo víc než Die Hard 3 a 4 , a víc než úkkryt - který to taky dost připomínalo ( no jo některé děcka jsou odolnější a chytřejší než dospělí ) . Rukojmí prostě připomínají kde co ( ještě jsem zapoměl na Vyjednávače ), ale i tak jsou sví , trochu zdlouhaví , avšak ten konec mne dostal do sedmého akčního nebe ( Francouzi prostě přestřelky dnes umí ) . Suma - sumárum - chytlo mne to za srdíčko a tak to nadhodnocuji . ()

Mikakel

Bruce Willis tady hraje výborně. Akčňák kde se snaží zachránit rukojmí(dělat svou práci) a zároveň k tomu svou rodinu,to mě fakt bavilo.Jen jsem možná předčasně už tušil,jak to vlastně dopadne a že vše bude zase tak jak má být. 4* ()

Reiner

Hezký dezert v podobě skvělého výkonu Bruce Willise. Akce přímo skvělá.Slabší jsou oba dětští herci (dle mého názoru), ale jinak opravdu v pohodě 75%. DOPORUČUJI!! ()

luke774 odpad!

Občas si po zhlédnutí nějakého filmu vzpomenete na trailer a pomyslíte si: "Já už tehdy věděl, že to bude super(hovadina)". U Hostage vás tahle nálada popadne už zhruba po první půlhodině, kdy film začne víc než thriller připomínat reklamní šot nějakého hollywoodského architekta. Ne že bych Florantu Sirimu (Vosí hnízdo) zazlíval jeho obsesi pěknými tvary baráků, aut nebo lidí, ale celý příběh se plus mínus odehrává v jedné luxusní vile a Siri místo, aby ždímal charaktery, jen objevně zkoumá snad každou stěnu (po zhlédnutí bych ty interiéry uměl nakreslit poslepu). Rozhodně vás nevytrhnou z nudy artistické úvodní titulky a podpásový flashback s Willisem zarostlým stříbrně protkaným vousem. Popravdě se jedná o to nejlepší z filmu, protože při výrobě traumatu pro hlavního hrdinu snímek alespoň připomíná hollywoodský thriller. S přechodem do "současnosti" už se přes veškerou Siriho snahu brodíme v televizním měřítku, scenáristicky i vizuálně. Čas od času sice režiséra napadne zacitovat Bibli, což ovšem v kontextu vyznívá neuvěřitelně směšně. Evropsky ujetá stylizace náhle přepadající tradiční hollywoodskou kostru zkrátka nefunguje. A Willis? Ten to dopracoval - pořád s ním někdo zametá, prvoplánové postavy naštvaných teenagerů stráví před kamerou víc času než on nebýt té poslední přestřelky, zřejmě byste mu akčního hrdinu vůbec nevěřili. Což měl být evidentně záměr, stejně jako "překvapivé" větvení příběhu. Obojí krachuje na celé čáře a Willisovi prostě nehláškující loseři nesluší. Radši ať rychle servíruje Die Hard 4, ovšem bez Siriho na palubě. Pak možná zapomenu na tenhle zmetek ()

Režisér Die Hard 4.0?

Režisér Die Hard 4.0?

15.04.2005

Bruce Willis (na obr.) bol zrejme spokojný s réžijným vedením Florenta Emilia Siri pri ich spolupráci na akčáku Rukojemník, keďže mu navrhol aj réžiu DIE HARD 4.0, štvrtého pokračovania slávnej… (více)