Snímek se odehrává o silvestrovské noci v bývalém hollywoodském grandhotelu, který nyní prochází těžkými časy. Zachycuje groteskní útrapy Teda (Tim Roth), smolařského hotelového poslíčka. Ten při své první službě prožívá trpkou noční můru, když ho čarodějnice, které mají slet v novomanželském apartmá, požádají o pomoc. Všechno se ještě zhorší, když omylem doručí led do špatného pokoje a ve vskutku špatný čas se tak stane svědkem domácího násilí. Následně pošetile přistoupí na gangsterovu prosbu, aby mu v době jeho nepřítomnosti dohlédnul na děti. A aby toho nebylo málo, stane se v závěru noci rozhodčím strašlivé sázky. Bruce Willis, Madonna, Jennifer Bealsová a Antonio Banderas excelují v hlavních rolích této netradiční povídkové komedie, která je dílem čtyř režisérských hvězd - Allison Andersové, Alexandra Rockwella, Roberta Rodrigueze a Quentina Tarantina. (Cinemax)

merigieren

úvod a jednička sou hezký, nebo alespoň nenudí 4*, 2 část humus 1*, 3 část s dětmi zabavila 3* a konec se sekáním prstu spíš nudil 2*. Výsledný pocit 2*, je to takové nijaké, jen příběhy, které jsou divné a svou divností si hodlají vydobít slávu, ale ne u mě... ()

Ukubumbahoo

Hotelový pikolík se ze mě už nestane a ačkoliv je to místy slabší, musíte jim dát kredit aspoň za poslední pokoj, respektivě posledních 10 vteřin. Na ten zapalovač to chce prostě cvik. ()

Hapretor

Přes znělá jména se nekoná to, co jsem si představoval. Čtyři nijak nesouvisející povídky, jedna blbější a nudnější než druhá, a nebýt se "šikovně" pitvořivého Tima Rotha, je to fakt nuda. "Bean má tak trochu konkurenci". ()

Clu

Kupodivu mě nejvíc zprudil Tarantino. Možná kvůli stoupajícímu očekávání, že bude lepší než všichni předešlí. První povídka přinese nahotu, nějaká ta nevkusná srdíčka a jeden nečekaný moment s Valerií Golino u kterého jsem vyprskl smíchy. Navíc miluju její přízvuk, takže taky tím jsem se zabavil. Druhá povídka je napoprvé celkem zábavná, ale zpětně mi přijde nejslabší, zapomenutelná, s nejasným sdělením. Třetí (Rodriguezova) povídka je konzistentní dílo, jehož všechny složky komediálně fungují (herectví, kamera, několik střihově velmi vtipných momentů). Dokonce i hudba, která mi jinde jenom lezla na nervy tady přispívá k dobrému výsledku. Čtyři hvězdy s přehledem. A co přinesl Tarantino? Nesmyslné pohledy do kamery, plnou hubu keců a slabou pointu. -- -- -- -- P.S. Tim Roth se hýbe jako kreslená postavička. ()

montongery

Poslední dvě povídky jsou doopravdy nejlepši, ale ani ty první dvě nejsou špatné (i když ta první je asi pro běžného diváka nejhůře stravitelná, tak se nenechte hned odradit, jak se mi málem i mě samotnému stalo). A Tim Roth se mi se svými trhanými pohyby a celkovou šíleností strašně líbil, i když mi nejdříve chvilku trvalo, než jsem si na něj zvykl. Snímek svůj účel na konci splní a člověk se nad absurditou a neočekávaností v příběhu povídek pobaví. ()

Hubis_

Abych řekl pravdu,tak mi tenhle film vůbec nesedl.Ze čtyř povídek jsem se nejvíc pobavil u té třetí a ta byla opravdu komická jinak zbytek tragédie.Člověk to musí brát trošku s rezervou,ale tenhle humor mě nebaví.Tim Roth zaslouží pochvalu.Jeho pohyby jsou nezapomenutelné a on je vlastně to nejlepší na tomhle filmu. ()

HDeer

Aj napriek tomu, že skvele vidieť kontrast dobrých a zlých scenárov, tie prvé dve poviedky ma aj tak trochu mrzia. Pokiaľ by dosahovali aspoň sčasti úroveň, ktorú mala Rodriguezova mŕtva prostitútka a Tarantinov apartmán, šlo by tak o celkom inú záležitosť. ()

helloween93

První a druhá povídka jsou stejně špatné. První se týká spolku čarodějnic a druhá jednoho nedorozumění s hostem...Oběma bych dal jednu hvězdu. Třetí povídka je od Rodrigueze s Banderasem s jeho neposlušných dětech. Ta je na 3 hvězdy. Nejlepší povídku má podle očekávání Tarantino o jedné zvláštní sázce se zapalovačem. To jsou jasné 4*. Povídky jsou dost nevyrovnané a ksichty Tima Rotha mi rovněž vadili, proto pouze 2 hvězdy. ()

brumbrum odpad!

Tak, dalsia chutovka do grcpytlika. Zial som si nepozrel, ze to spolu-vysusnil Quentin Tarantin a ze tam "hra" Madonna (tato jej prezyvka ma vytaca este aj po rokoch, ked sa super kurva takto honosne prenalepkuje, jak hovno v darcekovom papieri). Takze, nesklamali pravdaze! Divak zacne tusit kvality snimku hned od zaciatku, ked Madonna s vytahanymi kozami a cervenou hubou cela nacincana vpochoduje do hotelovej saly a Tim Roth jej z vystrihu typu "dobry-den-kozy-ven" vytiahne bankovku. Potom polonahe zacnu tancovat s dalsimi stetkami/lezbami/strigami/cojaviemkyfrastobol nad kotlom, kde vzdavaju carodejnicky hold dakej bohyni bohviecoho. Do toho sfakovana/zmalovana/zhulena Keeva (ked sa megastetka pomenuje Madonna, no jak asi pomenuje dceru!) sa povaluje po zemi a pomedzi zuby cedi dake sracky. Dost skoro sme to zacali pretacat (dalsie poviedky sa nesu v zalostnom style, kde Roth namiesto hrania furt spuli hubu, vypada chronicky dezorientovane a pobehuje hore-dole jak kurva po Pesti, zatial co kvazi-kulovi hotel-hostia slopu/zeru/trepu voloviny) a zasa raz si musim vziat cas a vypustit moje hlboke dojmy. By som mal obcas okomentit aj skvosty, ved ich je kopa, jak vcera Frozen, velmo mily filmik, kdeze takato mrdanica. Cisty odpad. Velmi na csfd chyba filter na chrunov jak znamu firmu Tarantin, dal by sa usetrit hnusny pocit na vecer. ()

fablefavorit

Čtveřice povídek nacpané do skoro 100 minut s Timem Rothem v hlavní roli. První dvě jsem jaksi nechápal, nebo spíš ani nechtěl chápat, nebylo to prostě nic moc. S nástupem 3. povídky od Rodrigueze to šlo hodně nahoru (zdá se mi to, nebo právě kvůli tomuhle natočil Spy Kids?) a závěrečná Tarantinovka typicky ukecaně ženiální. ()

GOREGASM

Čtyřpovídkový film, ve kterém se velmi snadno dělí zrno od plev, protože první dvě historky stojí za houby a poslední dvě jsou naopak vymazlené k dokonalosti. Ale začněme popořadě. První povídka s Madonnou a čarodějnicemi je fakt o ničem, a kdybych se měl po jejím shlédnutí rozhodnout, zda pokračovat dál, tak to skrečuju. Tim Roth je sice zajímavě potrhlý, ale jelikož je příběh plný neuhrančivých čarodějek a mazlavě nudného děje, vychází i jeho úsilí vniveč. 0%. Druhá povídka sice taky není žádný zázrak, Tim se ještě více pitvoří, ale už je tady alespoň nějaké napětí. 30%. Pak ale přichází zlom a není se čemu divit, když je za ní zodpovědný Robert Rodriguez. Od první vteřiny nahodí celé povídce nesmazatelné charisma ultimátní milovník a přísný taťka, Antonio Banderas, který je ve své dokonalosti doslova k sežrání, stejně jako celé eskapády jeho ratolestí, které Rothovu poslíčkovi dají sakra zabrat. Vtipné, svižné, prostě po Rodriguezovsku. 90%. No a na závěr, pokud jste vydrželi, přichází to nejlepší. Quentin Tarantino měl mít ve svých filmech vždycky roli, protože ten chlap, je na plátně vždycky jak utržený ze řetězu. Tady si pro změnu užívá svého miliardáře s excentričnosti sobě vlastní. Přibral k sobě navíc kámoše, Bruce Willise, který jakoby tam nebyl, a přesto jeho přítomnost stojí za to. Celá povídka je jako vždy krásně vypointovaná, na jejímž závěru se nejde nesmát. 100%. Když to tedy zprůměrujeme jsme na nečitelných 55% ()

KNTRFKT

ZVláštní na Čtyřech pokojích je to, jaká je mezi nima strašně obrovská variabilita z hlediska kvality a humornosti danýho příběhu, kterej se v danym pokoji zrovna odehrává, což se samozřejmě odráží na celkovym dojmu, a to tak, že jako celek to prostě nepůsobí konzistentně. Skoro mi přišlo, jak když tvůrci věděli, že maj dvě blbý a dvě skvělý povídky a tak je rozmístili tak, že blbou začali, pak držej tempo dvěma fakt výbornejma a zakončujou tou horší, která ale láká na velký jména, takže to člověk prostě nevypne. První povídka o čarodějnicích byla vyloženě přiblblá a celkově mi přijde, že se tam prostě nehodila, ať už tematicky, nebo po humorný stránce. Další - dvaceti minutová manželská etuda byla fakt bezkonkurenční - výborný dialogy a především mimika Tima Rotha, kterej teda na svým ksichtu celej film táhne. Banderasova děcka v čele se samotnym Antoniem mě taky bavila. A jasně, chápu, že celková frustrace poslíčka z celýho toho večera už tak nějak měla gradovat v posledním pokoji, ale celou dobu, co jsem to sledoval, jsem si říkal, co bylo vlastně smyslem poslední povídky - co tim chtěl vlastně kdo říct? Tarantinovy hlášky zrovna vtipný nebyly a celkově mi to přišlo až vynucený. A jestli šlo jenom o to ukázat tři vožralý pitomce, pak to šlo udělat určitě zajímavějc i vzhledem k tomu, jaký jména do týhle povídky obsadili. ()

Shredo

4 poviedky - 4 izby - 4 - príbehy - 4 režiséri. V každej z nich výrazná ústredná postava Tim Roth, ktorý so svojou afektivitou, prehnanosťou a mimickou vložkou zachraňuje slabšie miesta filmu. Každý divák si vyberie svoju obľúbenú časť. U mňa vyhráva poviedka s magickým číslom 3. Nemôžem si pomôcť, no podobná absurdita a podobný štýl humoru vo mne evokuje Braindead ()

Raziel_cz

V podstatě je to Rodriguez, pak dlouho nic... a pak všichni ostatní. The Missing Ingredient má opravdové čarodějnice a vtipné verše, ale nemá pointu. The Wrong Man má vtipnou zápletku a nic moc jiného (kromě toho, že David Proval vypadá jako Armand Assante). The Misbehavers je jednoznačně nejzábavnější, nejlépe napsaná a nejsvižněji natočená část. Má dobré nápady, geniální střih a skvělé načasování vtipů. Rodriguez ftw a vlastně jediná část, která film táhne výrazně nahoru. The Man from Hollywood má pěknou zápletku (zásluha Roalda Dahla, jež mu v titulcích vynesla pouze formální "special thanks"), ale trpí syndromem raných Tarantinovek a je příliš ukecaný a dějově příliš rozvláčný (a ty one-shoty to jenom podtrhují). Tim Roth je tahoun, hlavně v posledních dvou povídkách, kdy už může předvést i něco jiného než těkavé pohyby, ale existují lepší a konzistentnější bláznivé komedie. I černé bláznivé komedie. A ani pro ně nemusíte chodit daleko. ()

Volpe

Tento film se dá ve zkratce vysvětlit asi jedním slovem: Kultovní. Je to jednoduché. Buď se vám líbí nebo ho nesnášíte. Záleží na tom jestli přijmete či nepřijmete absurditu světa na plátně. Za mě srdcovka a nedílná součást silvestrovské noci. ()