foto

Paul Calderon

  • nar. 1959
    Portoriko
  • Sdílet na Twitteru
  • Sdílet na Facebooku

Biografie

Paul Calderon se narodil roku 1959 na ostrově Portoriko. Když bylo Paulovi šest let, celá jeho rodina se přestěhovala do chudé části New Yorku. Calderon vyrůstal ve čtvrti Lower East Side a nebezpečném Harlemu. Po nějaké době, kterou strávil studiem na vysoké škole se zapsal do armády Spojených států a sloužil v zámoří jako pěšák.

Po návratu do Států se začal věnovat herectví. Začal v divadle a vyhrál cenu Obie za roli v BLADE TO THE HEAT. Divákům se ukázal i na Broadwayi, kde se objevil i vedle herce, jako je Robert de Niro. Hrál i tzv. "Off Broadwey shows", které nejsou tak prestižní hry na Broadweyi. Calderon je také spoluzakladatel několika divadel, jako např. Touchstone Theatre nebo American Folk Theatre.

Calderonova největší životní role měla rozhodně být postava Julese v Tarantinově PULP FICTION. Role sice byla psaná na tělo Samueli L. Jacksonovi, který byl naštvaný, že jej Tarantino neobsadil do filmu GAUNEŘI. Calderon však na castingu opravdu zazářil a Tarantino velmi zvažoval, zda neobsadí do role právě jej. Když toto zjistil Jackson, okamžitě letěl zpět do LA a opět režiséra přesvědčil, že on je ten pravý Jules Winnfield. Calderon si nakonec ve filmu také zahrál, byla to postava barmana ve scéně mezi Butchem a Marsellusem Wallacem.

Calderon také spolupracoval na scénáři s Abelem Ferrarou na filmu ŠPATNEJ POLDA, kde hlavní roli ztvárnil Harvey Keitel. Zahrál si spoustu vedlejších rolí ve filmech jako: POSLEDNÍ PEVNOST, FIRMA, ZAKÁZANÉ OVOCE, ČTYŘÍ POKOJE nebo MIAMI VICE.

Martin "civrss" Čivrný

Fanoušci tvůrce

tvůrce nemá žádné fanoušky
Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace