Snímek se odehrává o silvestrovské noci v bývalém hollywoodském grandhotelu, který nyní prochází těžkými časy. Zachycuje groteskní útrapy Teda (Tim Roth), smolařského hotelového poslíčka. Ten při své první službě prožívá trpkou noční můru, když ho čarodějnice, které mají slet v novomanželském apartmá, požádají o pomoc. Všechno se ještě zhorší, když omylem doručí led do špatného pokoje a ve vskutku špatný čas se tak stane svědkem domácího násilí. Následně pošetile přistoupí na gangsterovu prosbu, aby mu v době jeho nepřítomnosti dohlédnul na děti. A aby toho nebylo málo, stane se v závěru noci rozhodčím strašlivé sázky. Bruce Willis, Madonna, Jennifer Bealsová a Antonio Banderas excelují v hlavních rolích této netradiční povídkové komedie, která je dílem čtyř režisérských hvězd - Allison Andersové, Alexandra Rockwella, Roberta Rodrigueze a Quentina Tarantina. (Cinemax)

vorheese

Tim Roth je sice otravný (je zajímavé tuhle roli srovnat s Deppovým Jackem Sparrowem...aneb když dva dělají totéž...), ale naštěstí to Rodriguez s Tarantinem pochopili a z děje svých povídek ho trochu "vyšoupli". A hlavně Tarantinova závěrečná čtvrtina je geniální...sice ne nápadem, ale rozhodně pojetím. ()

ABLABLABLA

Tim Roth mě bavil. Teda nejprve jsem se posmívala jeho chůzi a pohybům rukou, boků atd... ale potom jsem pochopila, že to má být vtipné a smála se tomu. Naprosto parádní byly záběry skrz zdi, kdy jdou vidět obě strany a nejlepší samozřejmě byl u uvěznění v okně:) Antonio Banderas tady měl opravdu vážný výraz v tváři "Sekat latinu" a popravdě kdybych ho viděla v reálu, ta bych se i bála, za to v bezpečí obrazovky jsem se pochechtávala. "Nejsem žabák ani králíček, neskákejme kolem horké kaše. - Už hopsám klokani." A ten konec byl fantaskní :) Všechny čtyři příběhy mě sice bavily, ale první dva byly výrazně slabší a moc trapné - "Tys spolkla sperma? Tos to nemohla dělat rukama? Maminka tě neučila, že nesmíš dávat do pusy všechno, co najdeš?" , za to druhé dva byly pro změnu velmi povedené a brány s nadhledem a ironií - celkově 3-4*. ()

kaylin

Pro mě kvalitativně celkem nevyrovnané čtyři povídky, na kterých je docela vidět, co jednotlivé tvůrce zajímá. Tarantino se vyžívá v dialozích, které mohou zajít až ad absurdum, což zde potvrzuje i celkem dobrým příběhem, Rodriguez zase nezapře svou lásku k béčkům, ale nechybí zde ani humor anebo fantastické náměty. Přesto pro mě zůstávají povídky kvalitativně celkem nevyrovnané a Tim Roth, ač ho mám rád, mi byl spíše protivný. V konečném důsledku tak přece jen maličko nadprůměr. ()

YURAyura

Rothuv koncert - Tim rullez!!! V kazde povidce je par naprosto mrtvolnych zaseku, co vam natahnou branici pres hlavu - ale spanelska rodinka nema chybu!!!! ;]] ()

PogoJoe

První 2 pokojové story takové solidně natočené nic moc, ale "Misbehavers" mě pobavili a závěrečná sázka i přes plno typických Tarantinovských keců na začátku nakonec taky. Takže 70%. ()

Derek

poviedkový film, značne nevyrovnaný kde sa skvelé momenty striedajú so slabšími. úplne najlepšie by bolo, aby ste film začali sledovať od tretej poviedky, ktorá je z celého filmu najlepšia (r. rodriguez). prva polovica filmu je nudná, druhá naopak dobrá (avšak nie výborná) ale absolútne naj je tim roth ako poslíček, ktorý vystupuje vo všetkých poviedkach. ()

Skip

První a druhá povídka nic moc - naštěstí vše zachraňje skvělý Tim Roth. Ovšem třetí a čtvrtá povídka, to už je zcela jiný kafe, a to opravdu moc dobrý kafe. ()

K.B.L.

Velmi nečekané. Dost jsem se na film těšila a dopředu si nic o něm nezjišťovala. Domnívala jsem se, že půjde převážně o Tarantinovský film, takže jsem byla připravena na jeho styl. Film Čtyři pokoje byl ale trochu jiný a musím uznat, že rozhodně ne špatný. Líbila se mi gradace příběhů, obsazení a ve finále i divná křeč Rotha. Co mě nakrklo, že měřená minuta za 100 dolarů nebyla minuta, ale skoro minuta a půl, což bych čekala, že si Quentin zajisté pohlídá. A zase ta chodidla. Vždy se těšim, kdy se ve filmu objeví scéna s chodidly:) ()

*Elfík*

Čtyři pokoje. Čtyři režiséři. Dvě děti. Jedna šlapka. Jeden Bruce. Jeden Banderas. Dvě cigarety, pokud vím. Několik šampaňských. Jeden hotel. Inu, takhle bych pokračovat opravdu dlouho. První povídka - velmi podivné, Madonna je příšerná herečka, koště bylo nasnadě, ale mírně jsem se nudila. Takže jsem se zaměřila na Lili Taylor. Ta je výborná všude a vždy. Druhá povídka - ještě podivnější. Paradoxů až běda. Ovšem zde jsem i zasmála. Výborně!.Teď vím, že strkat hlavu z koupelnového okénka je blbost. Nikdo vás totiž nevidí!! Třetí povídka - excelentní od začátku až do konce. Dětští herci jedni z nejlepších, co jsem zatím měla tu čest vidět. Strpení, to znělo divně! Jinak. Hráli velice dobře. Lepší. Také máte rádi krátké věty? Ne? Smůla... Banderase jsem se bála. Už budu sekat latinu, přísahám! Pátá povídka: Ukecaný Tarantino, naštvaný Bruce, nádherný výčet předmětů na vozíku. Mezi tím vším Tim Roth, neuvěřitelně excentrický, velkými gesty a ksichty, že by se mohl z fleku rovnat Jimovi Carreymu. Jsou tři možnosti. Buď si pořádně přihnul, šňupl si či něco píchl, nebo je to zkrátka a dobře výborný herec. Docela by mě zajímalo, jak by vypadal, kdyby zkusil všechno. Nechci ho zabít, jen jsem zvědavá. Čtyři pokoje. Jeden Tim Roth. Jedna velká zábava! ()

L_O_U_S

Problémem Čtyř pokojů je opravdu jejich nevyrovnanost. Nebýt úžasného Antonia Banderase a jeho spratků ("Zlobily?") a závěrečné typicky tarantinovské ujeťárny, šetřil bych hvězdičkami ještě více. (856., 2. XII. 2013) ()

PP66

Návrat nejen k jednomu z prvních Tarantinů před jeho letošním filmovým počinem, ale i vzpomínky na zlatý devadesátky dnes symbolicky ve čtyřkách. ()

DonPedro

Nesnesitelně se pitvořící Tim Roth rámuje čtyři povídky, z nichž dvě jsou neslané nemastné (Andersová, Rockwell), jedna stylová s pointou (Tarantino) a jedna nepopsatelná. Obávám se, že s takovým finále, jaké se podařilo Rodriguezovi, se člověk setká jen jednou za život. Neskutečně zahrané, zrežírované a hlavně sestříhané tři minuty, které mě poprvé v životě vystavily akutnímu nebezpečí, že se smíchy pomočím v kině. ()