Mariachi

Osamělý mariachi (hudebník) přichází do malého města v Texasu, do města, o kterém si myslí, že mu přinese štěstí. Vše, co chce, je být muzikantem jako jeho otec, dědeček a pradědeček. Ve stejné době přichází do města zabiják. Oba muži mají na sobě černý oblek a v ruce pouzdro na kytaru. S tím rozdílem, že hudebníkovo pouzdro obsahuje jeho milovanou kytaru a zabijákovo je plné zbraní. Dochází k jejich záměně a hudebník je nucen vyměnit kytaru za jeho zbraň a bojovat proti nebezpečnému a nemilosrdnému podsvětí za pomoci majitelky místního baru, do které se zamiluje. (oficiální text distributora)

korbitch22

na to že se jedná o režisérův debut a že film stál sedm tisíc dolarů,které rodriguez získal tak,že na sobě nechal zkoušet nová antibiotika:-)se jedná o celkem zábavnou vykosovačku,na které je bohužel znát málo peněz,nic moc herci,vůbec celkově je film sice velice zajímavý,ale je prostě vidět že je to nízkorozpočtová nezavislá onanie režiséra,ve kterém se ukrývá veliký potenciál.s desperádem nesrovnatelné(jak jinak:-) ()

mcb

Velice průměrný a nezávislý předobraz Desperada. Jako debut celkem ucházející, ale znám i lepší... ()

Yardak

Jako první a hlavně nezávislý snímek Roberta Rodrigueze opravdu velmi povedené, ale objektivně nemohu dát víc než jenom lepší 3 hvězdy. Toto je pouze slabý předkrm před Desperadem! ()

Nancy

Vůbec to neni skvělý film, ale nevím co mě tak okouzlilo. Jestli to, že i při tak málo postavách je to velice krásný film a městečko je krásně depresivní a přitom takové sladké a živé. Jistě, není zde tolik akce jako v dalších "pokračováních", ale taky je to ze začátku 90. let, takže se to musí trochu respektovat. ()

Morholt

Ultrabéčková mexická střílečka s rozpočtem 7000 dolarů plná neherců. A i z toho mála vytřískal Rodriguez strašně moc a dovedl tento snímek za hranici maxima, což ho oprávněně vyšvihlo do horních pater filmového průmyslu. 80% ()

Sawy

Na to,že to je amatérština za sedm tisíc dolarů je to slušné.Ale jen tahle schovívavost zachránila filmu tři hvězdičky,protože oproti dalším Rodriguezovým filmům je to o dost slabší.55 % ()

Lacike

Keby som to mal posudzovat ako profesionalny film, tak je to tuctovy priemer. Ale ako nezavisla produkcia za par pesos natocena jednou kamerou s bandou amaterov pred aj za kamerou, to vzbudzuje respekt. Najviac ma fascinovala praca s kamerou a strihom behom akcnych scen, ktore su evidentne inspirovane filmami Johna Woo. Nieco tak spickovo a prehladne natocene sa uz v dnesnej zbesilej videoklipovej dobe nevidi. Pribeh je jednoduchy a funkcny. Ochotnici pred kamerou sa celkom snazia, ale typovo mi nepripadaju prilis šťastne vybratí. Hlavny hrdina je jalovy, kraska nie je extra krasna, zaporakovi toho sviniara prilis neverim a mariachi zabijak s ktorym si nasho hrdinu pomylia, je prilis vyzraty, aby som mu jeho schopnosti uveril. Ale to su vsetko veci, ktore sa u amaterskeho projektu daju akceptovat. Dôlezite je, ze to ako celok funguje a kazdy fanusik Rodrigueza a jeho Desperada by to mal vidiet. Zvlastne je, ze film pôsobi sviznejsie a tak nejak zabavnejsie ako posledne Rodriguezove profesionalne filmy, ktore pôsobia prilis sterilne. Davam 5 + 1 bod za to v akych podmienkach film vznikal. 6/10. ()

ScarPoul

Znesiteľná jednohubka, ktorá má štýl. Rodriguez nie je pre mňa kvalitný režisér. Ale občas ho jeho nápady zachránia od priemeru. Jeho prvý film pracuje hlavne s formou a tak jednoduchým príbehom, až má potenciál stať sa urban legend. V zásade to, že sa ňou aj stal, dokazujú dve pokračovania. Herci prehrávajú, prostredie mestečka je správne špinavé a dokonca si to nájde miesto pre nenásilný humor. Chyby, ktoré to má, prehliadam. Je to omnoho znesiteľnejší film, ako napríklad Machete. Každý nejako začínal. A ak sa dá o Rodriquezovi povedať aspoň nejaká skutočne pozitívna vec, je to fakt, že vie svoje diela parádne zostrihať. ()

bouncer

Režisérská škola Roberta Rodrigueze aneb jak natočit skvělou akční podívanou plnou černého humoru za pár chechtáků. ()

JohnCZ

Je znát, že to vznikalo na koleni, Rodriguez si tu filmařsky dost hraje - někdy lépe, někdy hůře. Není to vždycky úplně zábavné, ale naštěstí je to rozumně dlouhé, mariachi je sympaťák a atmosféra klasického Mexika z toho vyloženě sálá. ()

corpsy

Za sedem tácov natočiť zbesilý, kvalitný a divácky úspešný snímok, na to treba talent. Robert Rodriguez ho rozhodne má ( hlavne na akčné masakre - u detských snímkoch je to už trošku rozporuplnejšie ). ()

mis-ko

Napriek tomu, že som videl najskôr coversequel Desperado, nemôžem inak, ako pochváliť El Mariachiho. Natočiť za pár šupiek film zábavný, akčný a tak kvalitný, že zaujme veľké štúdio, je snom každého filmára. Ktorý z nich však na sebe nechá testovať nové liečivá, aby tých pár šupiek získal? Rodriguez áno, a ako vidno, jeho filmárskej invencii to na ničom neubralo. ()

Popluh

Desperado - stylová akce - Antonio Banderas - Salma Hayek -hudba Los Lobos - Steve Buscemi - profesionální štáb + amatérství středního kalibru - mizivý rozpočet = Mariachi. 60 % ()

Laxik

Upocená, lacinou cervezou nasáklá pohádka ze země mexické. Baví, má styl, ale děravá je jako ementál v přestřelce. ()

numi

Předvídatelný děj založený na tradičních prvcích, které jsme mohli vidět už nespočetněkrát někde jinde. Ale ono se to zase na druhou stranu nesnaží tvářit originálně a vůbec si tento snímek na nic nehraje. Je to prostě taková chutná jednohubka. Takový krásný bonus k DVD Desperado. Oba filmy totiž na společném DVD vyšly a alespoň já to tak beru. Bonus k Desperadu. Nic víc, nic míň. [říjen 2005] ()

gogos

Prvnivazny pokus Rodrigueze o film dopadl opravdu vyborne. A kdyz se vezme v potaz cena celeho filmu, jedna se rozhodne o velke prekvapeni... ()

kaylin

Robert Rodriguez ukazuje, že amatérská, nezávislá tvorba, může stát za to, a to i v případě, kdy prostě není dostatek peněz. Když se chce, tak ono to vždycky nějak jde. "El Mariachi" v sobě má skutečně dobré, zajímavé scény, které neztrácejí ani provedením, naopak i díky němu jsou tak dobré. Povedený celovečerní debut, který následuje skvělá filmová smršť. ()

Damiel

77 % - Krásná ukázka toho, že k natočení filmu stačí být kreativní a nepotřebujete hromadu dolarů. Kupte videokameru, překecejte kamarády, ale hlavně: mějte v hlavě nápad :-) Robert Rodriguez ho měl a dneska točí trháky. ()