Alicent pověří Cola a Aemonda úkolem vypátrat Aegona a Otto svolá všechny významné rody ze Západozemí, aby mu stvrdily věrnost. (HBO Max)

TV spot

Winderyx

Krásnej návrat k logice GOT z 8 série vyskočit s drakem zabít tunu nevinných lidí a když může zabít všechny tak se usměje a odletí. Zatím nejslabší díl prakticky začátek byl zajímavej jenom střed hledání aegona po ulici. Debílek Cole kterej snad už zabil 6 lidí bezbraných a prochází mu to jako nic. O tom hnus co mě natáhlo jak si někdo dopřává kvalitní vůni nohou královny psát nebudu pač to je i v dnešní době trendy kdy ženy takhle vydělávají na simpech milliony. A celkově mi to příjde, že se člověk zamyslí , že tohle je příběh XXXXXX let do zadu a stejnak změny v nějakém lidském chování nejsou k vidění. Jinak zatím chválím, že se to nejede aspoň na vlně Disney a to , že Aegon má někde už tucet děcek po venku se divím, že to ty dva rytíře překvapilo. To, že ty dětska svoje nechá mlátit na krev mezi sebou je věc druhá. Nicméně mi tahle epizoda strašně přišla nelogická a jak jsem psal strašně mi připomínala kvalitou 8 sezonu GOT spoustu nelogickych veci o tom, že tam každej chodí v plášti jak z harryho pottera a myslí si , že mají sneaking jak ve skyrimu na 100 max opět mě to dostalo i nyní aemond s páskou přes oko schoulenej jak kdyby si fakt myslel, že je nenapadnej. Ve finále krásná paralera na Homelandera v podobě Aegona kterej král byt nechtěl , ale když viděl, že ho lůza města bere jako něco více a tleskají mu tak si to do sekundy oblíbil. No uvidíme nějak samozřejmě víme co nás čeká za bitvu příští díl a co bude následovat v druhé sérii pokud se tvůrci nerozhodnou jinak což zatím nějaké změny tam oproti předloze byly , ale ne nějaké až moc důležíté. Jenom doufám, že to byl nějakej nešvar částečnej s podobou 8 sérii GOT pač to fakt postrádalo logiku vyletět zabít nevinné lidi a potom se usmát na ně mi to připomínalo video z dětství SHREK IS LOVE SHREK IS LIFE když shrek potom co vyjebe s klukem tak jeho fotrovi řekne , že tahle prdelka ted patří shrekovi a všechno je v pořádku a právě se usměje a odletí. No i tady to dávalo větší smysl ()

MegaBite

Na začátku série jsem byl trochu skeptický, ale druhá půlka chrlí lepší a lepší podívanou. Z Cristona se stal solidní hajzl (a to jsem ho měl na začátku rád), Aemond začíná pomalu nahrazovat Daemona jako týpek, který vypadá, že by všechny nejradši poslal do prdele a pak je ještě povraždil a tím se paradoxně stává jednou z mých nejoblíbenějších postav. Zrada Rhaenyry se dala očekávat a rovněž se určitě očekává její pomsta. Otto jako vždy parchant, kterému je následnictví "jeho krve" vším a neváhá použít k naplnění jako tužeb všech dostupných prostředků. V královnině hlavě, vypadá to, zbyl ještě nějaký kousek mozku a nenhradily ho plně piliny. Jediná "normální" v téhle epizodě, navzdory závěru, je asi Rhaenys. Pomalu se vlak dostává do zajetých kolejí, na které jsme zvyklí: plno postav, na jejichž smrt se těším (nejvíc asi Criston a Otto), plno dechberoucích situací (dětské souboje), random creepy týpek (Larys), aj. Prostě pecka, bez výčitek hodnotím plným počtem. ()

darkrobyk

Jeden z nejlepších dílů. Už úvodní rada je mrazivá, kdy se rozhoduje o životech druhých. Ano, svět Písně ledu a ohně měl vždy základ v intrikách a boji o moc. Pokud někdo čeká akci, pak by se měl poohlédnout po jiném seriálu. Konverzace je totiž v tomhle případě to nejlepší. Náznaky, napětí...hledání Aemonda je dokonalé, s prostřihy na jednotlivé postavy postupně skládá výsledný obraz. A jak málo stačí kanálové kryse, aby věrně sloužila své paní. Velkou pochvalu si zaslouží nástup draka! Naprosto princeznu chápu, udělala přesně to, co měla. A jistě, ovládnout se a nevyřknout povel dracarys muselo být hodně těžké, pak by ale lekce neměla smysl. Stálou pochvalu si zaslouží i temný vizuál, co k tomuhle seriálu naprosto sedí. Jen tak dál. ()

Necrotongue

To jsou mi věci; pokud se nepletu, byla devátá epizoda zatím jedinou, u které jsem se ani chvíli nenudil. Dokonce i ty politické šachy mě tentokrát zaujaly. Potud tedy dobře, ale pak se tu začaly tradičně kupit nesmysly a podivnosti, přičemž byla pomyslnou třešničkou na dortu z mého pohledu zbytečná (protože nesmyslná) scéna s paní Červovou, kterou jsem fakt příliš nepobral, pokud tedy nebyla jen povinnou úlitbou feministickému hnutí.  Zároveň mě překvapil (no, takové překvapení to zas nebylo) nedostatek invence u tvůrců, kteří mají jistě v plánu ždímat z celého projektu finance ještě po několik sezón. Kolik různobarevných červů nás asi ještě čeká? Bude hnědý, rudý, žlutý a černý červ tabu? To je tak vzrušující, čekat na odpovědi na tak zásadní otázky, úplně se z toho chvěji. / Poučení: Člověk má vždycky na vybranou. Jen v tom bývá až příliš často nějaký háček. ()

Arkanoid

Viserys je mŕtvy a Aegon je nezvestný. Epizóda len s postavami, ktoré minulú epizódu ostali v King’s Landing, nebaví tak, ako by bavila s komplet Targaryenovcami. Foot fetish neohromí. Záver som nepochopil, málo stačilo na vyriešenie celej situácie, no tvorcovia sa rozhodli vykresliť postavu asi ako niekoho, kto vojnu prenechá iným. ()

• Lyman Beesbury (Bill Paterson) říká: „Je mi šest a sedmdesát let“. To z něj dělá vzácný příklad postavy, která je v seriálu mladší, než ve zdrojovém materiálu. V knihách Beesburymu bylo 80 let, když zemřel. (mikki089)
  • Podle George R. R. Martina je Aegon (Tom Glynn-Carney), který si uzurpoval Železný trůn od Rhaenyry (Emma D'Arcy), založen na následnické krizi po smrti anglického krále Jindřicha I. v roce 1135, který svou dceru a jediné žijící legitimní dítě, Matildu, jmenoval jako dědice Anglie a tím i první vládnoucí královnou. Trůn si uzurpoval Matyldin bratranec Štěpán z Blois, který přijel do Londýna a byl korunován, zatímco Matilda byla pryč. Štěpánovo tvrzení bylo podpořeno zprávami, že král na smrtelné posteli změnil názor a jmenoval ho dědicem. (mikki089)