Pokud jste dumali nad tím, jestli ta parta, co natočila Připoutejte se, prosím! a Bláznivou střelu jsou blázni, pak odpověď je „jo“. Komedie Přísně tajné! to dokazuje nade vší pochybnost! Ve filmu Přísně tajné! se americká rocková hvězda Nick Rivers (Val Kilmer) postaví proti obávanému vrchnímu velení východoněmeckých vojsk. Je to závod s časem a Nick se dá dohromady s Hillary Flammondovou (Lucy Gutteridge), aby našli jejího otce dříve, než vyrobí zabijáckou super zbraň – Polaris Mine. Přísně tajné! v jednom tahu zparoduje Elvisovi filmy, válečné eposy, tak jako Připoutejte se, prosím! si bral na paškál filmy katastrofické. (Magic Box)

MarekT

I u tohoto filmu tria ZAZ mě sice nepotěšily různé fyzické či tělesné gagy, nicméně jejich podání není tak zjizvující jako například u animovaného a stylem humoru podobného seriálu Family Guy. Navíc tyto momenty nejsou nijak výraznou přítěží snímku, jelikož se objevují nanejvýš v průměru každou desátou minutu. Zbylé situace nezapírají tvůrčí rukopis Zuckerů a Abrahamse a názor na ně se mi nemění i přesto, že v podstatě pro všechny své nápady využívají pouze dvou věcí - nečekané pointy (telefonát z nemocnice) či totální absurdity (scény s krbem, přestřelka na motivy piškvorek). Narozdíl od Oskara si nemyslím, že by větší rozvrstvenost jednotlivých situací byla na škodu, díky víceru úhlů pohledu například na jednotlivé charaktery - charakter Nicka se dá brát jednak jako parodie na Elvise, ale také na Deena Reeda či Beach Boys (titulní skladba jako kdyby z oka vypadla legendární "Surfin' USA"). Val Klimer sice nemá takové komediální charisma, jako například Charlie Sheen nebo Leslie Nielsen, ale jeho výkon mi nepřišel vůbec rušivý. Sice částečné opakování předchozího počinu "Airplane", ale komedie je to sama o sobě výborná. "Můj strýc byl jedním z těch šťastných. Během funkčního období Jimmyho Cartera se mu povedlo uprchnout v balónu." ()

Anderton

Top Secret! už zostarol, o tom asi niet pochýb, ale práve preto je obdivuhodné, že mnohé fóry vo filme budú fungovať navždy. Viac sa parodujú samotné žánre, alebo postupy (pre istotu nikdy nevkročím do švédskeho kníhkupectva), než jednotlivé diela, i keď máme tu ultra špeciál Modrej lagúny. Opäť Zuckerovci a Abrahams pripravili film, kde na jeden krát všetko nepochytíte, je ale otázne, či sa budete chcieť k filmu ešte niekedy vrátiť. V priebehu deja sa striedajú skvelé fóry s priemernými, odkedy si ale dvojica chlapov navlečie kostým kravy, nie je o čom a dilema v hodnotení sa mení na jasné štyri hviezdy. ()

nascendi

Pre mňa sú vrcholom žánru Horúce strely. Prísne tajné ostalo na pol ceste k nim. Bol tam dostatočný počet gagov i odkazov na rôzne filmy, niektoré výborné, iné sotva postrehnuteľné. Problém bol v tom, že to všetko bolo pomiešané a nešlo to vôbec dohromady. Navyše nie som presvedčený o tom, že Val Kilmer je vhodný na úlohu, ktorú stvárňoval. Nie je to zďaleka zábava, ktorú by som odsudzoval alebo znevažoval, ale ... mohlo to byť lepšie. ()

vyfuk

Přísně tajné jsem si představoval lehce jinak. Asi hlavně něco na styl komedie, která se bude odehrávat někde v Americe na přelomu padesátých a šedesátých let, kdy Elvis zavítal do oblasti 51. Opak mne překvapil. Zcela upřímně řečeno, nevím co kdo vidí na Připoutejte se, prosím!, jelikož tato volovina se mi líbila o nehorázně moc víc. Ani nevím jak to pojmout, ale píšu to, co si myslím. Dle mého další skvělý projekt klasické kominické trojice, který předčí i svého výdělečnějšího a pro někoho vtipnějšího bratříčka. ()

tom88

Neviem kto čo vidí na komédiach tohoto typu. Mne sa tento štýl humoru vôbec nepozdáva. Veď to je len samý suchý trápny vtípok, ktorý nemá obdoby. Väčšina akože smiešnych scén mi smiešne neprišli, skôr nemiestne a naozaj príšerne trápne, pri ktorých som len gúľal očami a krútil hlavou. Príbeh filmu mi taktiež neprišiel zrovna moc zaujímavý. Jediné plus bolo, že hlavnú postavu hral Val Kilmer, ktorého mám celkom rád. Inak herecky tiež veľmi priemerné, ale čo už sa dá od bláznivej paródie čakať. Zuckerovci ma vôbec nepotešili ani nezabavili. Zasmial som sa naozaj veľmi málo, ale našťastie je film pomerne krátky. Viac ako dve * určite nedám. 40% ()

• Jediná svastika použitá ve filmu je ta na hodinách v Pizzahausu. (Baltazzar)
  • Průvodčí ve vlaku cituje židovské rčení: „Nechť rosteš jako cibule s hlavou v zemi.“ (HellFire)

Bláznivá střela se vrátí

Bláznivá střela se vrátí