Spousta rodin, jež se potýkají se zoufalým nedostatkem času, vidí v nejnovějších robotech s podobou milých babiček přímo ideální řešení nepříjemné situace. Elektronickou babičku totiž mohou naprogramovat na domácí práce, nákupy, výchovu dětí či na další užitečné činnosti a tím ušetřit hodně drahocenného času i peněz. Vynález se stal velmi záhy hitem. Každá lépe situovaná rodina si ho už pořídila, jen Loudovi stále zápasí s každou minutou. Přestože vůbec nic nestíhají a nemají téměř žádný volný čas, hlava rodiny je neoblomná žádný robot nepřekročí práh jejich domu. Jenže atmosféra u rodinného krbu houstne. Tchyně odmítá hlídat děti a vypomáhat v domácnosti, manželka je den ode dne kyselejší a poslední ranou do zad se stává návštěva sousedů, kteří nehovoří o ničem jiném. Je rozhodnuto. Zdeňkova žena Jarmila vítězoslavně objednává model Róza 350 GLS. Nová babička sice vypadá staromódně, ale zato je velice výkonná. Od chvíle, kdy ji technici Biotexu zapojí, se už Loudovi nemusí o nic starat. Róza den co den myje nádobí, uklízí, vaří cizokrajná jídla a snaží se seč může, aby celá její rodina žila zdravě. Navíc je naprogramována tak, že svou rodinu fanaticky miluje. To však v praxi znamená nelítostnou válku s babičkou sousedů. Během bojů s elektronickou sokyní nejprve dojde na popelnice a okna, ale záhy obě přistoupí k tvrdším úderům, jejichž cílem je naprostá likvidace nepřátel... (oficiální text distributora)

IvonaK

Libuše Havelková zde předvedla excelentní výkon. Byla přirozený robot který si stanoví jednoznačné priority za kterýma jde ikdyby jí to mělo stát její umělý život. Což taky na konci filmu stálo. ()

Rattlehead

Velmi dobrý snímek s rostoucí mrazivou atmosférou. Scény, kdy Jana Dítětová rozrazí rukama dveře a pak útočí kosou na sousedovic děti, jsou výtečné. Tento film se uznání už asi nedočká, škoda. Zajímavost - snímek se dostal do "Guinnessovy knihy filmových rekordů" mezi filmy s neobvyklými názvy - z dalších jmenujme třeba "Vím, že víš, že vím", "Nebojte se, název nás napadne", "Jak se milovat s negrem a neunavit se" či "Film, který vyplouvá na povrch čistého másla". ()

Arccos

Nejdriv jsem myslel, ze je to komedie, pak jsem si nebyl jisty, jestli to neni horor. Obcas se najde film, ktery tyhle dva zanry dokaze spojit dohromady, ale tento to neni. Napad to nebyl spatny, ale zpracovani selhalo. Korunu tomu vsemu nasadi zaverecne varovani, pateticky prednesene prodavacem primo na kameru. Presto tenhle film neni odpad, ba i ty dve hvezdicky si zaslouzi. ()

Dominicus

Práve táto komédia, získala titul komédia s najdivnejším názvom. Logiku celého titulu by zmenila čiarka za slovom Babičky, alebo aj nie. Celkovo sa toto svieže dielko pohráva so žánrom sci-fi na štýl absurdností z filmov A co takhle dát si špenát, alebo Dívka na košteti. Českí tvorcovia majú skúsenosti s filmovými trikmi, ktoré boli na tú dobu neprekonateľné a vyvolávali úžas aj v zahraničí. Majú na to aj dobrú školu a tradíciu (Bořivoj Zeman). Film pojednáva o rodine, ktorá si zadováži prototyp ženy v domácnosti, robotku, navyše babičku, ktorá má tradične láskavé srdce, pečie koláče,stará sa o dom. No ako to už býva v takýchto filmoch... posolstvo je vopred určené, technika a človek to nejde dohromady. Tak aj tu sa im plány na pokojný život zmenia a babičky zmenia svoje pôvodné naprogramovanie na ničiť a zabíjať. Vznikla tak veľmi vtipná a nadupaná sci-fi komédia a la ČSSR. ()

nooly

Špatný film v mnoha směrech. A mohli si taky odpustit násilí na zvířatech, vůbec se to tam nehodilo :/ ()

Dinsberg

I přes zřetelný amatérismus při realizaci a naivitu při zobrazování budoucnosti domácích mixérů, mě osobně děsí (a zjevně to byl účel) situace, kdy se výtvor obrátí proti stvořiteli. A přitom výtvor jen dělá přesně to, pro co byl určen. Díky tomu má divák možnost vidět robotickou verzi vyřizování účtů mezi sousedy. Vlastní film je pak rozporuplnou směsicí rodinných klišé, kdy rodiče nemají čas ani na sebe natož na děti a kdy musí na pomoc přispěchat babička nebo "babička". Libuše Havelková v roli Rózy je naprosto neuvěřitelná. Děti ji ve své době měly zařazenou právě do pohádkových pořadů. Zde se pak změnila v mechanickou saň, která nikdy nikomu nic nedaruje, zvlášť pokud je jejím nepřítelem. ()

amyth

1983 - a u nás se točilo prvotřídní Sci-fi, které někteří ohodnotili odpadem. Natočit to v té době v Hollywoodu tak to bylo slavnější než E.T. ...... ()

Pitryx

No, ta scéna s kosou na mne kdysi zapůsobila velmi silně. V dnešní době gore efektů je to však samozřejmě zcela jinak. Domnívám se, že jde o dobrou komedii, i když žánr sci – fi... No, dneska, nevím, nevím. Určitě však mohu doporučit. ()

offlineman

Neprávem opomenutý film. Kdyby s tím přišli v Americe, bylo by nám to vnucováno každé 3 měsíce na některé komerční televizi! Navíc fantastický soundtrack a znalci ocení i mladý vzhled i hlas Jana Rosáka! ()

Předseda

Tenkrát se k nám strašidelný filmy nedostávaly (Vetřelec a Ostrov Dr. Moreaua byly do patnácti nepřístupné) a tahle "hororová" komedie byla příjemným zpestřením. ()

route60

Vidět Libuši Havelkovou a Janu Dítětovou jak si jdou po krku to je opravdu neuvěřitelné, tak to byla fakt hovadina o pane Ladislave Rychmane co jsi to natočil, 1 hvězda za originalitu. ()

Matamoroz

Podivný film. Socialistický předchůdce Terminátora se jaksi nepovedl. Umakartové kuchyně a roboti nejdou moc dohromady. Celkově to působí hodně rozpačitým dojmem. ()

J.Mayen

Tomuhle filmu jsem tam trochu skočil na špek, starší filmy s podobnou tématikou natočené za těžké totality mám celkem rád,al babičky mě zklamaly. Podivné výkony, podivný "disko" hudba, herci, no, no budiž, aby nebyli přechválený, zase taková hitparáda to nebyla a to ani od Jiřího Lábuse,ač ho mám jako českého herce v jiných filmech rád. Mělo jít o sci-fi? Horor? komedii nebo něco mezi? Tak v tom případě ani jeden žánr na mě nezapůsobil. Mizérie pardon. ()

Max Q.

Tak čekal jsem horší představení... Nakonec to nebylo tak špatné, teda až na ten závěrečný souboj dvou terminátorek. ()

sharka.68

já tedy nevím, jak vy, ale já se u toho skvěle bavila...jak se babky likvidovaly..a ta věta babičky Libušky Havelkové - MÁM VÁS RÁDA!!! tak ta mne dostávala nejvíc.... naprostej souhlas s Oskarem ()

Memesis

Hmm, zajimavy sciencefiction. Nevim sice proc, ale celkem dost sem se smal a film me bavil. Takze za me 89,3% s doporucenim. ()