poster

Půlnoční kovboj

 • USA

  Midnight Cowboy

 • slovenský

  Polnočný kovboj

Drama

USA, 1969, 113 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • Renton
  ****

  Scénář: Waldo Salt .. O snění a vystřízlivění aneb deprese konce šedesátých let ve své nejryzejší formě! Naivní texaský gigolo a protřelý newyorský mrzák v hořkém příběhu z ulice, kde přes veškerou snahu o lepší život, kvete dvěma osamělým osobám jedině to vzájemné přátelství. Hoffman si svého ubožáka střihnul klasicky přesvědčivě, zato jiskřivý pohled mladého Voighta je něco dokonalého a tu plešatou sošku by si za tento výkon jistě zasloužil. Ta režijní je však zcela po právu v rukách Schlesingera, jeho nápaditá obrazová skladba pro tento snímek sedí perfektně stejně jako všudypřítomná ústřední skladba.(12.8.2007)

 • hirnlego
  ****

  Sweet American dreams...a naprosto skvělý Dustin Hoffman.(23.2.2007)

 • Lynn
  *****

  Už dlouho jsem neviděla tak výbornej nezávislej filmeček. Dustin Hoffman a Jon Voight jsou oba ve svých rolích naprosto skvělí a celý film výjimečně věrně zachycuje dobu střízlivění ze zlatých šedesátých (hippies, drogy, sex...). Mimochodem ta psychedelická scéna z nočního drogového podniku vypadá jako by ji Schlesinger sám natočil pod vlivem nějaké omamné látky a je prostě dokonalá, konečně mám opravdový sugestivní zážitek, jak to vypadá po požití drogy.(26.3.2005)

 • Houdini
  ***

  NFR 1994, Oscar 3 : Nejlepší film, Režie, Scénář - A + 4 nominace: Herec HR - Dustin Hoffman, Herec HR - Jan Voight, Herečka VR - Sylvia Miles, Střih. . . . Zlatý Medvěd - výběr(9.3.2004)

 • troufalka
  *****

  "Hej, chceš nahoru nebo dolů? Vyber si!"(9.2.2016)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace