poster

Půlnoční kovboj

 • USA

  Midnight Cowboy

 • Slovensko

  Polnočný kovboj

Drama

USA, 1969, 113 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • emma53
  *****

  Vidět v krátké době Jona Voighta dvakrát za sebou a z toho v jednom filmu ze současnosti, je téměř nostalgicky bolestný zážitek. Ovšem vidět Dustina Hoffmana v roli Rica, je nezapomenutelný zážitek. Smutné, ale skvěle natočené drama o tom, jak rychle se naivnímu Joeovi rozcupoval jeho americký sen, za kterým tak nadějně vyrazil. Jejich snové představy byla jedna z věcí, které tomu přidaly ten správný šmrnc. A úvodní a závěrečná píseň byla vybraná taky výborně. Jediné, co mi moc nesedlo, byl ten prapodivný večírek, na který byl Joe pozvaný, ale na druhou stranu to tam taky patřilo, protože to charakterizovalo přesně 60léta. Určitě je to jeden z těch silnějších filmových zážitků, které stojí za to vidět. A za Dustina jdu určitě na plný počet.(27.5.2013)

 • RHK
  ***

  Jeden z 500 největších filmů všech dob časopisu Empire. Hodně drsný snímek z hodně surového New Yorku. John Voight a Dustin Hoffman zachyceni v proměně v bezdomovce. Film jako takový mne příliš neoslovil (nevím, proč všichni slintají blahem nad perfektním zobrazením špíny a hnusu), ale herecký výkon Hoffmana - to byl koncert. Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=jnFoaj8utio(4.2.2009)

 • forsberg
  ****

  Nevím už, kdo řekl, že na něj Dustin Hofmann z plátna přímo smrděl, ale Půlnočního kovboje to vystihuje přesně.(5.3.2007)

 • Ruut
  ****

  Dokonalý casting obou hlavních rolí a v roce 1969 neskutečně otevřený film. Vlastně dnes by tohle asinikdo nechtěl natočit. american Dream forever :)(29.1.2011)

 • Rudovous
  *****

  Tenhle film jsem mozna jako dite videt nemel.Ja nevim, ale treba me nejak neblaze ovlivnil... .Vrchol americkeho filmu.(27.2.2007)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace