Padavan

Abstinovat může každý, ale pít umí jen někdo. Na to musíte mít talent a ten Henry Chinaski měl! Povedený film ze dna společnosti. Mickey Rourke a Faye Dunaway své role splnily na jedničku. Hodnocení - 90% (v českém znění) ()

gocatgo

Rourke ve filmu ve kterém hrál defacto sám sebe :) Barfly je v jistém okruhu lidí naprosto kultovní záležitostí a chápu i proč. Svět alkoholiků je přeci tak barevný, je skvělé nemyslet na zítřek a jít oslavit to že jsem nedostal práci. Barfly je opravdu jeden z filmů který by měl vidět každý a ačkoliv Bukowski možná ne každému divákovi sedne, tak styl jakým je film podaný je naprosto parádní. Legenda ()

Mikino00

Alkohol a zase alkohol, ale z pohledu alkoholika, který není úplně na dně a je se svým životem spokojen. Rourke jen předváděl to co, dělal každý den, pil a pral se. Film mi naprosto zničil obraz vždy krásné a mladé Faye. ()

Matt Raider

Lepší ženskou rvačku budete jen těžko hledat, stejně jako lepšího štamgastu. Charles Bukowski a jeho Henry Chinaski můžou být naprosto spokojeni. (78%) ()

dehlie

Oproti Faktótu je tu viac chlastu, menej sexu a Henry to má asi ešte viac na háku. Navyše Mickey Rourke trošku prehráva. Zachraňuje výborná Faye Dunaway. Asi som mal príliš veľké očakávania. Aj tak za 4*. ()

Renfield

Vůbec se "mladému Stallonemu" (tedy Eddiemu) nedivím, Henry byl na přes držku po celý film! Jasný, chlast je život, ale až tak si nevážit vlastního štěstí? A že ho měl! Také lidí kolem sebe, i když to ve většině případů byli podobné trosky. Ovšem do posledního komparsisty dokonale obsazené trosky, lepší alkoholické ksichty fakt těžko pohledat. Scénář je jednoduchý jako Henryho život, točí se především kolem něj, ale rozhodně nenudí. Navíc Mickey Rourke pravděpodobně vystihl Bukowského dokonale, alespoň z toho mála, co o něm vím. Byl jsem nadšený z jeho držení těla, chůze, ale i přízvuku a stylu mluvy... film na něm prostě stojí, občas lehce opilecky. Stejně tak zásadní je dokonalá atmosféra zapadlých barů, vlastně hned toho prvního, do nějž až poutavě zve v úvodu kamera. Aby se v závěru filmu zase v poklidném tempu vytratila, jako by se nic nestalo a ono vlastně nestalo, minimálně s Henryho životem. 75% ()

bidja

Takhle nějak jsem si to představoval když jsem četl první knihy. Výborný herecký výkon Mickeyho Rourka. ()

Perfo

Takové pěkné úsměvné drama nad životem jednoho zkrachovalého spisovatele, který je rád a dokonce si i libuje ve svém malém omezeném světě, jehož hlavními pilíři jsou bar, pivo, whiskey, rvačky s Ediim a patologicky flegmatický přístup ke všemu... Rourke zahrál nejlepšího opilce co jsem kdy viděl. ()

toi-toi

Pre fanušíkov alkoholu, Rourkea, inej strany Los Angeles, mastných vlasov, Bukowskeho, Fayeinych krásnych nôh, trpkého humoru, whiskey a všetkej ďalšej špinavosti tohto sveta je tento film povinnosť. Pre ostatných skôr varovanie - nie je to film ako každý iný. ()

Jaroslaf

Scénář od mýho nejoblíbenějšího spisovatele, film točen za jeho asistence a jdoucí ruku v ruce s knihou hollywood. Normálně nejsem příznivcem spojení knih a filmů, ale Bez knihy Hollywood máte tenhle film poloviční. Dozvíte se v ní, že režisér byl pěknej psychopat, co vyhrožoval sebezmrzačením pokud film nevznikne, Mickey Rourke v tý době docela normální sebestřednej nudnej patron, co si vydupal scénu s palmovými brýlemi a všechny ostatní postavy víceméně šílenci. Scény v motelu před neonovým koněm se skutečně natáčely na místě kde Bukowski dřív bydlel atakdále. Bez knihy je film tak na tři a půl hvězdy, s knihou jasných pět. ()

j0nathan

Bukowskiho rukopis poznáte takřka okamžitě. Litry chlastu, pajzl a coury. Když k tomu přidáte fajnovou rejžovinu a vznešeně hovořícího vykropeného Mickeyho Rourka, tak je o zábavu postaráno. Ještě, že jsem si to pustil ráno, protože kdybych si to pustil večer, tak se u toho zpumprdlíkuju. ()

Gulde

U mě slabší počet hvězd z důvodu, že to není zrovna můj vyvolený žánr, nicméně řekl bych, že přesto, že ostatní filmy podobného ražení by u mne dost pohořely, tenhle byl přeci jen něčím i docela zajímavý. ()

VictorMartel

·         Bába živící se poskytováním noclehárny pro pouliční povaleče sedí před svou barabiznou luštíc křížovky, a když vyzve našeho právě vycházejícího ožralu, aby si konečně našel práci, ten jí odvětí, že už ji má: zabíjet šváby v tom jejím baráku. Tento obraz slouží k ilustraci politické imbecility toliko majetkově disponovaného kapitálu, který sotvakdy jako řešení společenských problémů navrhne něco jiného než individuální zodpovědnost a snahu, aniž by měl o co tyto pojmy vůbec opřít na základě vlastní životní praxe. Takové lidi potkáváme, narazíme-li na tu část podnikající populace, která se ve svém oboru obejde bez iniciativy a bez větších rizik vydělává držením aktiv cyklicky monetizovatelných jaksi z podstaty toho, kde jsou a čemu slouží. ·         „May I ask you the same damn think, people are always asking me?“ „Like?“ „Like what do you do?“ „I drink.“ Chceš-li ode mě definici toho, čím jsem a co mému životu dává společenský smysl, vrátím ti hodnotu: UNIKÁM TVÉ SCHOPNOSTI MĚ ONTOLOGICKY LEGITIMIZOVAT. Proč? Protože svět definující lidskou existenci na základě její společenské upotřebitelnosti právě proto selhává, a není tedy divu, že s touto zápřahovou filosofií zklamal tolik promrhávajících se talentů. ·         SCÉNA S BOHATOU PŘÍTELKYNÍ: I když má velkou touhu po opojení, první dá jí. Je mu to samozřejmé. To je on. A to ona ocení, vidí-li, že se někdo může opájet i jejím štěstím. o   TATÁŽ SCÉNA DÁL - I když ona chce utéct ze svého světa, o jeho svět nestojí, a on nestojí o její. ·         Hereckými kompetencemi podat ty situace vydatné jako máloco a dodnes mi nic tak nepřiblížilo dobrovolný sociální propad alkoholika z odůvodněného, aniž exhibicionistického odporu k tomu, co znamená střízlivost. Prošlo časovou zkouškou na výbornou. Sám lituju, kolik energie a informací nesených pozabíjenými buňkami jsem alkoholu obětoval, kolik repetice si to pak vyžaduje při styku s týmiž informacemi a kolik jich je nenávratně pryč. I když jsem nikdy necílil na dno, alkohol mě právě tak jako většinu alkoholiků sociálně neproblematizovaných obíral o zdroje. Proto moje nadšení filmem není vedeno slepým úžasem nad moudrostí bezprizorních vyznavačů neplánu. Vím, že jsou moudří a je jim to k ničemu. ·         CITACE BEZ VÝKLADU: „I don't see what you see in that guy.“ „He's as right as any of us.“ (říká denní barman, zatímco si leští brýle) / „You act like some real blue blood, a royalty.“ „I wasn't aware of that. Thank you.“ „Noticed, that you're class too, baby.“ „All right.“ „I gotta tell you something.“ „If a man came by with a fifth of whiskey, I'm afraid I'd go with him.“ / „You know somebody laid down this rule, that everybody's gotta do something. They've gotta be something. You know, a dentist, a pilot, an arc, a janitor, a preacher, all that. Sometimes, I just get tired of thinking of all the things that I don't wanna do. All things that I don't wanna be. All places that I don't wanna go, like India, like get my teeth cleaned. Save the whale, all that. I don't understand that.“ / I know the treasure of my escape. / „Do you need a drink? Yeah, like a spider needs a fly.“ () (méně) (více)

Ramone11

Nejlepsi je pustit si ten film po totalne prokalenym tydnu..Nejak se v te chvili tam vidite misto toho Mickeyho, kterymu bych za tu roli strelil Oscara:) ()

Bull.Nulla

Barfly je vytvořený přesně přes kopírák. Stejné pocity jako při čtení sbírek. Bezvýznamnost, nicota a malé světlo v podobě tužky a papíru v povzdáli. ()

jane1106

U tohoto filmu mě nejprve zaujal krásný plakát, který mne uvrhl v očekávání, že půjde o emocemi nabité drama. Nic takového ale neočekávejte, Štamgast je skutečně spíše komedie, která stejně jako život alkoholikův plyne ve stejném malátném tempu odnikud nikam, aby skončila v podstatě na tom stejném místě jako začala a celý ten stereotyp mohl začít zase odznova. Žádné změny tempa, nic, co by vám extra rozproudilo krev, veškerá akce se zde odbývá během opileckých hospodských potyček za povzbuzování tragických městských figurek. Film je to ovšem kvalitní, zejména díky výkonům Mickeyho a Faye. Jak už jsem kdysi napsala u Smrtícího bumerangu, nemusím zrovna moc takové to hodně expresivní herectví, které si vyžadují role mentálně postižených nebo ožralů, ale rozhodně si nemyslím, že by to Mickey přehrál. A konec konců, filmů o lidských troskách, ze kterých vás nepřepadne deprese je zatraceně třeba. Tohle je jeden z čestných zástupců.:) ()