Makky

"Aké je to na druhej strane?" - "Pokiaľ je čo piť, na strane nezáleží." Rourke predviedol nový stupeň šialenstva (ožralstva) a hraje si svoj koncert. Na počudovanie Chinaski je tu vykreslený skôr ako stratený egocentrický imbecil, než ako charizmatický šovinista nenávidiaci sám seba ešte viac než druhých. Jeho písanie ide úplne stranou a divím sa, že také neskoršie Faktótum bolo omnoho výstižnejšie než tento film, na ktorý dohliadal sám Bukowski. No bez prihliadnutia na túto skutočnosť ide o skvelý náhľad do života alkoholika, ktorý pláve životom a luxus je pre neho klietkou. Čo by to bol za život bez šialenstva. ()

gojackill

Henry Chinasky jako Mickey Rourke (nebo je to opacne). Neumim si predstavit lepsiho herce pro tuhle roli. Co predchazelo Wrestlerovi od Aronofskyho? Recitovani opileho a zmlaceneho Rourka (Henryho) pred zrcadlem je jednim z vrcholu filmu a libi se mi, jak nenucene na me neco tak nuceho jako je recitace pusobi___Ono se toho v tom filmu moc nestane, film proste nabizi pohled na obycejny den neobycejneho pijaka, ktery si uvedomuje narocnost osudu ochlasty. Zvlastni je, jak opravdicky na me pusobila milenecka linie. Bukowski se mi priblizil hlavne v jednom nazoru, a to v nazoru na lasku. V nejvtipnejsi scene z celeho filmu (jizda kabrilotem) poukazuje na problem nekterych lidi, kteri si exhibici zamenuji za lasku. Exhibicni predvadeni lasky lidem na obdiv je dneska jeste horsi a cetnejsi, nez to bylo za Bukowskeho a to diky facebooku___ Milenecky vztah mezi dvema opilci v tomto filmu JE ALE TAKE EXHIBICI - zivot spisovatele je exbici a latkou pro jeho dilo! A nevim, jestli to Bukowskemu unika nebo ne, ale vzkazal bych mu, ze exhibice neni sama o sobe spatna, ale musi stat na pevnych a skutecnych zakladech. A ne napriklad jen na penezich. Souhlas? ()

slunicko2

Film pro ty, kteří rádi nasávají. 1) Bukowski, nebukowski, nemám rád alkoholiky a nemám rád lidi, kteří se sami rozhodnou být loosery. Jak pak mám mít rád tento film? 2) Na věci nic nemění ani vynikající 32letý Mickey Rourke, jehož herecký výkon je opravdu přesvědčující. ()

topi

Nevím, proč mě dříve byl Mickey Rourke nesympatickej, ale v tomhle snímku (podobně jako v Angel hearth) opět dokazuje, že je formát první třídy. Zahrál Charlese Bukowskiho naprosto dokonale, ta jeho chůze, pohyby, pohledy, mluvení - to je mistrovské herectví. A zdatně mu sekunduje i jeho filmová přítelkyně Faye Dunaway, která chlastá také první ligu. Do třetice nezapomenutelná role - barmana - Franka Stalloneho (který jakoby z oka vypadl svému bratru Sylvestrovi). Děj se motá kolem chlastu, barů, flákání, šoustání, mlácení a zase chlastání. Scénář napsal sám Charles Bukowski a víc nemá cenu o tomto snímku psát. Snad jen to, že jsem dostal sakramentskou chuť zajít někam do zaplivanýho baru, pořádně se nalít a pomlátit se s barmanem! :D ()

stration

Nikdo snad nemohl zahrát Bukowskiho líp než Rourke. Ten ztracený výraz kdysi nadějného básníka, dnes trosky, se mu povedl dokonale. Faye Dunway zdatně sekunduje. ()

swed

Poměrně krotká adaptace Bukowskeho, které dominuje sympatický výkon Mickeyho Rourka. Ten si s rolí opravdu vyhrál a propůjčil ji unikátní výrazové prostředky (pohybem začínaje a hlasovým projevem konče). Sice jsem si Chinaskiho představoval jinak, přesto mě Rourku okouzlil, šel na to totiž svojí vlastní cestou, která se ukázala být správnou. Vyzdvihnout musím také výkon Faye Dunaway, jako Chinaskiho barového a životního kumpána. Štamgast vlastně nemá žádný základní příběh, celý film je zahalen alkoholovým oparem, z kterého se vynořují specifické postavy a jen tak mimochodem nám dávají vědět, že i proflákaný život může být fajn. 7/10 ()

PogoJoe

Mickey Rourke jako literárně talentovaný násoska Henry Chinaski (aneb velice věrný obraz samotného Charlese Bukowského) tady sehrál velice přesvědčivý a uvěřitelný part. Podle některých jiných komentářů ho prostě "musíte mít rádi", ovšem mě tenhle životní způsob a tahle postava rozhodně sympatická nepřišla, což ovlivnilo můj dojem ze sledování tohoto dílka. ()

JohnMiller

Toľko ľudí my už odporúčali Bukowského tvorbu. Toľko ľudí my vravelo, že to bude presne podľa mojej chuti, no skôr ako k písanému slovu som sa dostal k jeho sfilmovanému dielu. Mickey Rourke na konci 80´s hviezdil na filmovom plátne vo vynikajúcich filmoch, ako aj v iných aj tu zahral svoju rolu famózne no ostatný (až na tú jeho ožralskú ženskú) priveľmi neexcelovali. Ide o viacmenej minimalistický film v ktorom sledujeme alkoholika-básnika ako sa prediera kapitalistickým svetom a bojuje proti nemu tým, že žije presne tak ako si to systém neželá. Väčšia sonda do básnikovej duše a menej peafektovaných bitiek hneď by som pridal hviezdu... Ale ináč som celkom spokojný. ()

Tygrys

V podstatě jsem si zvedl laťku hodně vysoko Faktótem, tady ale musím jít s hodnocením ještě výš, hlavně kvůli perfektnímu Rourkovi a taky po shlédnutí Barfly mám celkem chuť zachlastat což je rovněž neklamnou známkou toho, že mě snímek oslovil. Drink is everything. ()

Rafik

Bukowskiho knižní tvorbu zbožňuju,ale s timhle filmem jsme se nějak extra neztotožnil. Herci sice hráli dobře, ale film se nesl ve velmi pomalém tempu, což mi většinou nevyhovuje. Faktótum mě bavilo nesrovnatelně víc. Takže průměr. ()

Eldrick

"Hey, drinks to all my friends! Nemám peníze. Nemám práci. Nemám zaplacený nájem. Hej, jsem zase v normálu. Hej, 4 whisky. Jak vysvětlíte svou současnou nezaměstnanost? Hej, každý nedostane práci. Koníčky žádné, víra žádná, vzdělání žádné. Dokonce tam, kde se vás ptali na pohlaví, jste vyplnil žádné. Dřinu - žádnou. Jo, můžete to připsat. Tak jak si dopadl s prací? No, ztvrdl mi z ní. A ztvrdlýho mě nechtěli využít." ()

kalap

Notorikom, ktorí sa pomaly, ale isto upíjajú k smrti výborne šéfuje Mickey Rourke a milujúcu notoričku mu výborne hraje Faye Dunaway. ()

kinderman

Imitaci svého (především hlasového) projevu v podání M.Rourka si původně Mistr nemohl vynachválit, později už byl zdrženlivější. K F.Dunawayové měl výhrady od počátku, zdála se mu příliš krásná (a štvala ho scéna, kde herečka předvádí nohy). Sám pak mlčenlivě poseděl ve scéně, kdy se Hank s Wandou seznamuje, a nakonec se filmařům vysmál v románu Hollywood- zábavné satiře o natáčení průměrného filmu. ()

kapsomut

Skvělý herci, výborná režie... prostě báječnou pohodičku mi tenhle film dal. Ikdyž nevím, jestli to byl záměr. Koukalo se mi na to krásně! 90% ()

Had6

Abstinovat může každý, ale pít umí jen někdo. Chce to silnou vůli. Chinaski věděl jak na to a rozhodně v této branži nezahálel. Bukowski to prostřednictvím svých knih uměl mistrovksy popisovat a Mickey Rourke prostřednictvím filmu skvěle zahrát. Jeho výkon byl vážně skvělý. Chlastat s takovou grácií se vážně musí umět. To samé ovšem platí i pro Faye Dunaway. ()

kagemush

Jasně nejlepší pan Činasky ve filmu.-Jak to že si i ostatní režiséři nevšimli ,že právě Rourke se narodil právě pro tuhle roli? (ostaní opusy na motivy cokoli od Bukowského už budu muset srovnávat s tímhle) -A Dunaway?,s takhle vychlastaným fatalismem jsem se u bab zatím setkal jen díky Susan Tyrrel v Nadmutém městě ,a tady.-Skvělý film. ()

MartinNDL

Źe chlastání je taky možnost a životní volba a nemusí to znamenat nutně neúspěch a zklamání, ale inspiraci, klid, budoucnost a radost? Jo, Bukowski věděl o čem píše a Rourke to umí kurevsky skvěle podat. Dokázat sdělit mnohé, hluboce a moudře tím nejpokleslejší, nejpomalejším a zdánlivě zbytečným a prázdným projevem je výsledek talentu, obrovského talentu. Je dost umělců, kteří dokážou prezentovat primární ošklivost jako cosi krásného a sympatického. A je strašně moc lidí, co to nedovedou. To all my friends. Bylo v tom hodně srdce. A btw jsem si jistej, že by Bukowski blil, kdyby zažil hudební skupinu, co se v Česku pojmenovala podle jeho alter ega. A nebo by blil z chlastu a asi by mu bylo obojí u prdele. ()